2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 9°C | 11°C Még több cikk.

Felkészülési meccsek: ETO győzelem Somorján

Jól szerepeltek az NB II-es és NB III-as Győr-Moson-Sopron megyei csapatok a hétvégén rendezett felkészülési mérkőzéseken.
FC Nyitra–Soproni VSE 0–2 (0–0)
Nyitra, 300 néző.

SVSE I. félidő: Halasi – Pados, Sifter, Gajág, Dallos – Deme, Rácz, Holdampf, Beke – Prasler, Dominik.

SVSE II. félidő: Heinrich – Grabant P., Jovetic, Sifter, Füredi – Jancsó, Pap, Prasler (Soltész, 63.), Maráczi – Zamostny, Tóth M. Szakmai igazgató: Supka Attila.

A szlovák másodosztály negyedik helyezettje ellen a 31. percben a „lejtős" hazai pályán megítélt büntetőt Halasi bravúrral védte.
Az 50. percben megszületett a Sopron vezető gólja: Maráczi remekül adta be jobbról a labdát, amit Jancsó közelről csúsztatott a kapuba. 0–1. A végeredmény a 84. percben alakult ki, Zamostny remek labdát csúsztatott Tóth Márk elé, a támadó pedig a kifutó kapus felett emelt a hálóba. 0–2.

A Sopron ha a második félidei játékát át tudja menteni az Ajka elleni hétvégi bajnoki meccsre, akkor azon is eredményes lehet.

A 9. Horváth Ferenc-emléktornán két mérkőzést játszottak.

Gyirmót FC Győr–FC Ajka 2–1 (1–0)
Bágyogszovát, 300 néző. Vezette: Kovács G.

Gyirmót: Sebők (Somogyi) – Nagy S. (Bohner), Lázár (Lengyel), Balogh B. (Varga R.), Völgyi (Hajba) – Kiss M., Madarász (Molnár) – Farkas Z., Simon András (Füleki), Gyurján (Présinger) – Simon Attila (Tóth N.). Vezetőedző: Bene Ferenc.

Gyirmóti gólszerzők: Simon András, Tóth N.

A 30. percben Simon András jobbról, 25 méterről hatalmas gólt ragasztott az ajkai kapu bal oldalába. 1–0. Az Ajka a 60. percben egyenlített Kovács révén. 1–1. A 79. percben Farkas Z. adott remek labdát Tóth Norbertnak, aki a kifutó Gőcze mellett higgadtan, jobbal a bal alsó sarokba gurított. 2–1.

Közönségszórakoztató találkozón megérdemelt gyirmóti győzelem született.

A torna másik mérkőzésén: Farád–Bágyogszovát 3–2.

Horváth Ferenc, a Gyirmót FC Győr egyik társtulajdonosa ígéretet tett rá, hogy jövőre, a tizedik, jubileumi emléktornán a nézők már fedett lelátókról tekinthetik meg a mérkőzéseket.

STK Samorin (Somorja)–Győri ETO 0–1 (0–1)
Somorja.

ETO: Deli – Köles (Tóth D., 60.), Nagy Á., Kelemen (Kozma, 45.) Németh M. – Pongrácz (Lénárt, 60.), Weitner (Kerékgyártó, 45.), Németh L. (Demjén, 45.) – Szabó B. (Illés, 45.) Mayer – Vankó (Dávid, 60.). Vezetőedző: Németh Zoltán.

Gólszerző: Mayer (25.).

A 25. percben Vankó jobb oldali beadására jó ütemben érkezett Mayer és 5 méterről nem hibázott. 0–1.

Németh Zoltán: – Nagy pozitívum, hogy nem kaptunk gólt, viszont a második félidőben két-három nagy helyzetünk is kimaradt. A helyzetkihasználáson feltétlenül javítani kell.

Senec (Szenc)–Futura Mosonmagyaróvár 4–2 (1–0)
Magyarbél, 150 néző.

Mosonmagyaróvár: Boros – Nagy Á., Baranyai, Radványi, Galambos – Jasarecic, Domanyik, Darázs, Mundi – Schmatovich, Laki.
A 60. perctől: Kormos – Galambos, Baranyai, Radványi, Karácsony – Régely, Pump, Bezdi, Mundi – Tokody, Gajdos. Megbízott edző: Király József.

Mosonmagyaróvári gólszerzők: Mundi (2).

A másodosztályú Szenc ellen kemény mérkőzést vívtak a vendégek. Mindkét csapat sok helyzetet dolgozott ki, ám a gólszerzésben a hazaiak voltak jobbak.

Tour de France: A rendőrség rálőtt Párizsban egy autóra, amely áttörte a kordont

A francia rendőrség rálőtt vasárnap reggel Párizs központjában egy személyautóra, amely áttörte a… Tovább olvasom