2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Félgőzzel: Audi-ETO-Dunaújváros 37-24

Gyenge iramú, sok technikai hibával tarkított mérkőzésen nyert az Audi ETO a Dunaújváros ellen.
Audi-ETO-Dunaújváros 37-24 (20-12)

A második félidőben sem javult sokat a játék képe, de az ETO így is magabiztosan győzött.

30. perc: Sári 36-24. Még jut a végére egy Orbán cunder: 37-24. Ez a vége

29. perc: Ferling kapufája után Orbán indította Kovacsicsot. 35-23. Majd Orbán is gólt szerzett: 36-23

27. perc: Pásztor védte Ferling lövését. Sári góljával: 34-23

26. perc: Ferling ismét. 33-22. Gáspárt is kiküldik. Kovacsics bevágta a hetest. 34-22

25. perc: Takács Dusmátát állítják ki.

24. perc: Hornyák erőszakosan beállóból. 33-21

23. perc: Sári lőtt Pásztor kapujába. 32-21. 22. perc: Orbán is kiküldik a bírók egy lökésért. Pásztor a győri kapuban, de Ferling belövi. 32-20 Gros lövését védte Vig.

21. perc: Vig védte Planéta lövését, de rosszul indított. Takács Fruzsinát állították ki ismét.

20. perc: Tóth vette észre a rést a falon, majd szépen ejtett. 32-19

18. perc: újabb Pálinger védés, újabb Görbicz roham és nagy gól a felsőbe: 31-19

17. perc: Planéta lőtt. 30-19. Pálinger védés. Takács Fruzsinát állították ki.

15. perc: Pálinger indította a bal szélen Görbiczet, aki kilőtte a hosszú felsőt. 28-19. Orbán teszi közé a tizet: 29-19

14. perc: Pálinger húzta le Hosszú ejtését. Újabb Görbicz hetes, ezt védte Vig. Gulyás István kér időt.

13. perc: Orbán ugrott be a szélről, megtámasztotta a védője, a bíró hetest adott. Görbicz belőtte. 27-19

12. perc: Tóth lőtte ki a hosszú alsót futtából: 25-19. Pálinger indította remekül Orbánt. 26-19

11. perc: Kovacsics harcolt ki hetest. Görbicz lövését védte Vig. Gertsmár ziccerét pedig Pálinger. Ferling már nem hibázott. 24-19

10. perc: Orbán játszotta meg a levegőben Görbiczet. 24-18

8. perc: Orbán lőtte fejbe Viget. Planéta kapott 2 perces büntetőt. Görbicz próbálkozott a saját kilenceséről, de Vig visszaért a kapuba. Erdősi ejtésből. 23-18. Most a labdával vannak gondok.

7. perc: Ferling egy húzás végén. 22-17. Planéta távolról: 23-17

6. perc: nagyszerű győri figura végén Görbicz fejete be. 22-16. Pálinger védett.

5. perc: Ferling áll ki 2 percre. Kovacsicsot rántotta le. Orbán ejtését húzta le Vig. Gáspár szépen futott üresbe: 21-16

4. perc: Orbán lövi a második félidőben az első győri gólt. Újabb Pálinger védés.

3. perc: újabb elhibázott győri akció. Pálinger védett. Eladott labda mindkét oldalon. Gros helyén Planéta.

2. perc: Takács is betalált egy indulás végé. 20-14. Majd Erdősi is indulásból: 20-15

1. perc: a Dunaújváros kezte a második félidőt. Hosszu lőtt gólt a jobbszélről: 20-13

Nem hozott különösebben nagy iramot és jó játékot az első félidő. A dunaújvárosiak negyed óráig még tartották a lépést az ETO-val, de a kettős emberelőnyt a győriek eredményesen használták ki.

30. perc: Kovacsics tört be, lerántották, hetes. Görbicz a jobb alsóba lőtte. 20-11- Gertsmár még válaszol: 20-12

29. perc: Hornyák beállóból. 19-11

27. perc: Ferling tört be Hornyák mellett. Sári a hetest Pálinger lábába lőtte, de a kipattanót már nem hibázta el. 18-11

26. perc: Orbán a jobb szélről. 18-9

25. perc: Gros nagy gól lőtt a hosszúba. 16-9. Majd indulásból Görbicz: 17-9

24. perc: Erődi betörés után kiharcolt egy hetest. Ferling ezt is belőtte. 15-9

23. perc: Gertsmár szépít átlövésből. 14-8

22. perc: Gros is betalál: 13-7. Hornyák szerzett labdát, Schatzl belőtte. 14-7

21. perc: Görbicz Anita hetesből 12-7

20. perc: Kovacsics betörés végén: 11-7

19. perc: Sári fejezte be, egy szép támadás végén. 10-7. Hornyák a beállós.

18. perc: Görbicz lőtte a tizedik győri gólt. 10-6. Ferling indítását Hornyák csípte el. Közben Palkó maradt a parkettán. Gros jön a helyére. Kiegészült a dunaújvárosi csapat.

17. perc: Labdaszerzés után Kovacsics passzolt Palkónak. A beállós nem hibázott. 9-6. Dunaújvárosi időkérés.

Érdekessége a mérkőzésnek, hogy a győri kispad mellett nem Böhn áll (ő ül), hanem Danyi. Időkérésnél is az utóbbi magyaráz a játékosoknak.

16. perc: Gáspár kapott két perces büntetőt. Takács rántotta le Palkót, ez is 2 perc. Görbicz belőtte a hetest. 8-6

15. perc: Pálinger védett. Indítás: Palkó góljával vezet az ETO. 7-6

13. perc: Gáspár góljával ismét ott az előny. 5-6 - Schatzl szélről egyenlít. 6-6. Újabb lerántás, ismét nem fújtak a bírók, ezúttal a ziccerben lévő dunaújvárosi beállós volt a szenvedő fél.

12. perc: Gera góljával vezet a Dunaújváros. 4-5, de azonnal jön Hornyák válasza: 5-5

11. perc: Schatzl lerántották a bal szélen, a bírók semmit nem fújtak. A másikmoldalon Kovacsicsot kiszórták 2 percre. Gera egyenlít. 4-4

10. perc: Ferling második büntetőjét is belőtte. 4-3

9. perc: Hornyák lövése kapufa. Takács is sárgát kapott. Előtte Schatzl szerzett labdát. Kovacsics játszik Gros helyén, és azonnal gólt is lő. 4-2 - Orbán kapott sárgát.

8. perc: Görbicz szerzett labdát, Palkó kihagyta. Orbán belőtte. 3-2

7. perc: Gáspár kapott sága lapot.

6. perc: Erdősi kínai figurából egyenlít. 2-2

5. perc: újabb Pálinger védés, de Orbán elhibázza az indulást.

4. perc: Görbicz játszotta meg Schatzlt. 2-1

3. perc: Gros kapott sárga lapot. Büntetőből Ferling egyenlített. 1-1

2. perc: Orbán szerezte az első gólt. 1-0. Erdősi hagytott ki ziccert, előtte Schatzl hibázott.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést. Hornyák a csapat balátlövője. Gros kapufával nyit. Ferling lövését védte Pálinger.

Az ETO kezdőjében: Pálinger, Görbicz, Gros, Hornyák, Orbán, Palkó, Schatzl.

Audi ETO: Tóth Eszter, Planéta Szimonetta, Palkó Fruzsina, Kurucz Ivett, Schatzl Nadine, Görbicz Anita, Kovacsics Anikó, Pálinger Katalin, Pásztor Bettina, Orbán Adrienn, Hornyák Ágnes, Ana Gros
Edző: Karl-Erik Böhn

Dunaújváros: Vig Vivien, Ferling Bernadett, Gera Szimonetta, Vadász Ildikó, Takács Lili, Berta Nikolett, Takács Dusmáta, Erdősi Ildikó, Takács Fruzsina, Gáspár Gabriella, Szaniszló Adrienn, Sári Barbara, Hosszu Boglárka, Gertsmár Renáta, Illyés Vanda, Köllő Alexandra
Edző: Gulyás István

17.30 - A két csapat megkezdte a bemelegítést.

Korábban
A találkozón már teljes hatáskörrel irányítja a zöld-fehéreket a múlt héten kinevezett új vezetőedző, Karl-Erik Böhn.

A mai mérkőzésen nem játszhat a pénteken kezdődő világbajnokságon szereplő két norvég, Katrine Lunde Haraldsen és Heidi Löke, a brazil Eduarda Amorim, valamint a montenegrói Jovanka Radicevic.

Emellett kérdéses a derékbántalmakkal küszködő Andrea Lekic játéka is.

Nagy valószínűséggel a szerb játékos – elkerülendő a komolyabb bajt – kihagyja az összecsapást.

• 5. CsabaKiraly 2011. december 03. 12:13
    „Zsukov is right.”
  • 4. T_McVay_01 2011. december 03. 08:53
    „Azért tegnap csak egy szűkített keret állt rendelkezésre.
    Amorim, Haraldsen, Löke, Radicsevics a hazájuk válogatottjával
    már kinn tartózkodnak ill. játszanak a brazíliai VB-n.

Tehát a szinte tisztán magyarokból álló csapat + Ana Gros
    nagyon simán verte az egykor állami pénzekből felfújt mára
    a megszűnés és kiesés határára sodródott Dunaújvárost.

Gratula a csajoknak, Hajrá ETO!”
  • 3. zsukov 2011. december 02. 21:11
    „Ember nyertek az a lényeg..”
  • 2. sporizoli 2011. december 02. 20:45
    „Az edző feladata hogy észrevegye ki fogott ki gyenge napot és annak csüccs van,még akkor is ha sértődékeny sztárocskákról van szó. Ha ezt engedi a vezetés lesz eredmény,mert lehet mérkőzést elveszíteni,ha jobb egy csapat mint a miénk,ami ma kimodható hogy hazai viszonylatba nem történhet meg ezzel a kerettel.Nemzetközi szinten megeshet,de lelketlen játékkal az is elfogadhatatlan...mert akkor igenis a szabadkezű edző a hibás!!! HAJRÁ ETO!!!!”
  • 1. anyádafatelepen 2011. december 02. 18:23
    „túl szoros a meccs így az elején, ahhoz képest mekkora elméleti tudáskülönbség van a 2 csapat között.
    Mondom, egy edző nem fog egy egész csapat helyett teljesíteni, ehhez a játékosoknek kéne mentálisan rendben lenni meg motiváltan helytállni.”

Halálcsoport a labdarúgó Eb-n: Hollandia, Dánia, Németország, Portugália

Az Európai Labdarúgó-szövetség pénteken tartotta a 2012-es kontinenstorna sorsolását a kijevi… Tovább olvasom