2017. 12. 15. péntek - Valér 3°C | 8°C Még több cikk.

Euroliga: MKB-Sopron-Jekatyerinburg 68-87 - galéria

Az Euroliga jelenlegi legerősebb csapatától kapott ki hazai pályán az MKB-Sopron. A Jekatyerinburg tizenkilenc ponttal nyert.

MKB-EUROLEASING SOPRON - JEKATYERINBURG 68-87 (17–19, 15–22, 12–26, 24–20)
Sopron, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 1500 néző. V.: Vyklicky (cseh), Gabara (szlovák), Delauné (francia).

KB-Sopron: Honti 6/3, HOLT 23, Varga Zs. 2, KRIVACEVIC 10, Tamane 7.
Cs.: EÖRDÖGH 8, Coleman 5, Fűrész D. 7/3.
Edző: Székely Norbert.

Jekatyerinburg: Pondexter 5/3, ARTESINA 9/6, BIBRZYCKA 12/6, GRUDA 20, Stepanova 6.
Cs.: PARKER 23, Dumerc 3/3, Vidmer 5, Nolan 4.
Edző: Gundars Vetra.

Amber Holt: Próbáltunk harcolni, küzdeni, az első két negyedben sikerült, de az ellenfél ezúttal a világ egyik legjobb csapata volt.

Székely Norbert: A Jekatyerinburg minden szempontból jobb nálunk. Amit terveztünk, ideig-óráig tudtuk csak hozni. Az első negyedben erőn felül teljesítettünk, de a Jeka végig magas szinten játszott, és ez felőrölte az erőnket. Az ellenfél teljesen más kategória mint a Sopron. A mi csapatunkban nagy értelkek vannak, és biztos vagyok benne, hogy tovább fejlődünk az Euroliga folytatására, és a magyar bajnoki rájátszásra. Coleman tovább színesítheti a taktikai repertoárunkat, de neki még idő kell a beilleszkedésre. Minden játékosom előtt le a kalappal.

Galéria! Fotók: Magasi Dávid
A soproniaknál először lépett pályára a csapat friss igazolása, Marissa Coleman. A nagy érdeklődés természetesen az ellenfélnek is szólt, ahol hemzsegtek a világsztárok. A kimaradt támadások után Tamane a második perc elején megszerezte a találkozó első kosarát. Hamar beálltak zónázni a vendégek, de jól védekezett az MKB-Euroleasing is (5. perc: 8–4). A 7. percben Gundars Vetra érezte úgy először, hogy időt kell kérnie, majd a játékvezetők vittek egy kis feszültséget a mérkőzésbe. A 8. percben Coleman egy szép tempóval megszerezte első soproni pontjait, amivel öt pontra nőtt a hazai előny. A 9. percben már döntetlen volt az állás, a negyed végén pedig a vezetés is az esélyes oroszokhoz került. A második tíz percben Parker vette vállaira a Jekatyerinburgot, egymaga 12 pontot szerzett. Székely Norbert hívta magához tanítványait néhány tanács erejéig (19–23). Stepanova hamar beszedte a harmadik személyi hibáját, így a kispadra kényszerült. A 15. percben Holt forgatta meg ügyesen Bibrzyckát, és csökkentette a különbséget (25–27). Parker után Gruda is elkezdte ontani a kosarakat, Bibrzycka triplája után pedig már kilencpontos orosz előnyt mutatott az eredményjelző (16. perc: 25–34). A soproniak minden egyes pontért keményen megdolgoztak, s ez csak arra volt elegendő, hogy ne nőjön a különbség.

A szünetet követően Krivacevic tört borsot párszor az orosz sztárgárda orra alá, de ebben a tíz percben nem igazán sikerült megfékezni az ellenfelet, mely nemcsak precízen támadott, de a védekezést is remekül megszervezte. A 25. percben már 17 ponttal vezetett a Jekatyerinburg (36–53). Székely Norbert rövid időn belül kétszer is időt kért. A soproniaknál a küzdőszellemre nem lehetett panasz, s ezt a közönség is díjazta. Ennek ellenére húsz pont fölé nőtt a különbség (44–67). Szerencsére nem estek össze Hontiék a tetemes különbség mellett sem, és bár faragtak a hátrányból, az oroszoknál mindig volt valaki, aki villant egyet (32. perc: 50–72). A soproni zóna azért okozott egy-két nehéz pillanatot a Jekatyerinburg sztárjainak is, de ez is csak arra volt elég, hogy maradjon a különbség (36. perc: 59–79). Mindent egybevetve a Fenerbahce után a Jekatyerinburg ellen is becsülettel helytállt az MKB-Euroleasing Sopron, s a minimális célt elérte, húsz ponton belül maradt.
Székely Norbert: – Jobbak voltak az oroszok,  mind a sebességbeli, mind a magasságbeli fölényüket jól használta ki a Jekatyerinburg. Az első félidőben erőn felül teljesítettünk, aztán a vendégek felőröltek bennünket, mert míg ők azonos szinten kosárlabdáztak végig, nekünk be-becsúszott egy-két hullámvölgy. Az viszont örömmel tölt el, hogy a rotációnk kezd helyreállni, s ez még jobb is lehetett volna, csak Fűrész Dia lába még nem tökéletes. A pályára lépő játékosok előtt le a kalappal.

A mérkőzés online közvetítése:

40. perc: Holt 66-85. Stepanova 66-87. Tamane 68-87. Vége a meccsnek.

39. perc: Stepanova 63-85. Holt 65-85.

38. perc: Coleman 63-83.

37. perc: Holt 61-81. Nolan 61-83.

36. perc: Fűrész 59-79. Stepanova 59-81.

35. perc: Holt 56-76. Pondexter 56-79.

34. perc: Fűrész 54-76.

33. perc: Dumerc 50-72. Gruda 50-74. Pondexter 50-76. Eördögh 52-76.

32. perc: Varga Zs. 48-67. Gruda 48-69. Tamane 50-69.

31. perc: Krivacevic 46-67.

A harmadik negyed után: 44-67.

30. perc: Vége a harmadik negyednek.

29. perc: Honti 44-67.

28. perc: Honti 41-64. Abrosimova 41-67.

27. perc: Arteshina 37-59. Gruda 37-61. Holt 39-61. Bibrycka 39-64.

26. perc: Holt 37-55. Abrosimova 37-57.

25. perc: Bibrycka 36-55.

23. perc: Abrosimova 36-53.

22. perc: Krivacevic 34-43. Krivacevic 36-43. Gruda 36-45. Abrosimova 36-47. Gruda 36-49. Gruda 36-51.

21. perc: Elkezdődött a második félidő. Bibrycka 32-43.

Remekül kezdett a Sopron, és sokáig vezetett is. Székely Norbert együttesénél láthatóan jobban tisztelte az ellenfelet a játékvezetői hármas. A második negyedre összeállt a világ legjobb klubcsapatának védekezése. Ezt a hazaiak nehezen tudták megbontani, és egyre nagyobb hátrányba kerültek.

A félidőben: 32-41.

20. perc: Vidmer 28-39. Holt 30-39. Bibrycka 30-41. Holt 32-41.

19. perc: Tamane 28-37.

18. perc: Holt 27-37.

17. perc: Vidmer 25-36. Vidmer 25-37.

16. perc: Gruda 25-31. Bibrzycka 25-34. Hazai időkérés.

15. perc: Holt 25-27. Gruda 25-29.

14. perc: Krivacevic 23-25. Nolan 23-27.

13. perc: Parker 19-25. Holt 21-25.

12. perc: Hazai időkérés.

11. perc: Parker 17-21. Fűrész 19-21. Parker 19-23.

Az első negyed után: 17-19

10. perc: Eördögh 16-14. Parker 16-16. Coleman 17-16. Arteshina 18-19.

9. perc: Arteshina 14-12. Parker 14-14.

8. perc: Arteshina 12-9. Coleman 14-9.

7. perc: Tamane 12-8. Időt kér a vendég csapat.

6. perc: Eördögh 10-6. Parker 10-8.

5. perc: Gruda 6-4. Krivacevic 8-4. Gruda 8-6.

4. perc: Holt 5-2. Holt 6-2.

3. perc: Parker 3-2.

2. perc: Tamane 2-0. Honti 3-0.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.