2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 4°C

ETO: huszonkét év után lehet érem

Labdarúgás - A Győri ETO FC éremért és esetleg UEFA-kupa-indulásért játszik a Soproni Liga zárófordulójában Diósgyőrben.
Izgalmasan alakult a Győri ETO–Vasas mérkőzés hajrája, a hazaiaknak mindenképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy életben tartsák bajnoki érmes reményeiket. Éppen ezért talán a szokásosnál is euforikusabb öröm tört ki a lelátón is, amikor a találkozó kilencvenedik percében Józsi György szép lövéssel megszerezte a győztes gólt (2–1).

„Az első félidőben a Vasas szervezetten játszott, így mi nem tudtuk a saját játékunkat játszani. Egy szerencsés góllal a vezetést is megszerezték a piros-kékek, de utána is éreztem a csapatunkon, hogy képesek leszünk megfordítani az eredményt. Örülök, hogy az én gólommal sikerült. Remélem, Diósgyőrben megszerezzük a harmadik helyet" – fogalmazott a győri összecsapás egyik főszereplője, Józsi György.

Józsi György (fehérben) gólja megadta az alaphangot az ETO diósgyőri fellépésére. Fotó: H. Baranyai Edina

Az első félidőben rosszul lett és le kellett cserélni az ETO újdonsült válogatottját, Koltai Tamást, a helyére beálló Dudás Ádám azonban remek teljesítményt nyújtott.

„Nehezen lendültem játékba, de aztán szerencsére minden jól alakult – mondta a fiatal középpályás, Dudás. – Boldog vagyok, hogy győztünk és azért is, hogy Bajzát Petinek gólpasszt tudtam adni. Bízom benne, az utolsó fordulóban kiteszünk magunkért és bronzéremmel zárjuk az évet."
Az elmúlt huszonkét évben néhányszor közel volt hozzá a csapat, hogy a dobogón végezzen, azonban 1986 óta az ETO-nak ez egyszer sem sikerült. Legutóbb a Verebes-korszak fináléjaként szerzett bronzot a klub, bár a két arany- és két ezüstérem után azt inkább csalódásként élték meg a szurkolók. Szombaton véget érhet a „huszonkét szűk" esztendő...

A Magyar Labdarúgó Szövetség versenybizottságának döntése szerint a Diósgyőr–Győri ETO mérkőzést a korábbitól eltérően nem pénteken, hanem a Debrecen–Újpest mérkőzéssel együtt szombaton 15 órától rendezik meg.

Amennyiben az ETO legalább pontot szerez és az Újpest veszít, valamint a Debrecen megnyeri a Magyar Kupát, akkor a győriek bajnoki bronzérmesként az UEFA-kupában indulhatnak.

A sÖrdögök a hibátlan mérlegért

Kosárlabda - Kedden 18.30 órakor Kaposvárott fejezi be az első osztályú bajnoki évadot a Soproni… Tovább olvasom