2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 20°C | 30°C Még több cikk.

ETO FC: egy félidő parádé, egy félidő lógás

Labdarúgás - Egy félidőt parádézott, egy félidőt alibizett a Győri ETO FC, így is nyert a Paks ellen az NBI 10. fordulójában. Nicorec, Kink és Józsi találataira csak Tököli válaszolt.

GYŐRI ETO FC - PAKS 3-1 (3-0)
Soproni Liga, 10. forduló
Győr, ETO Park, 2000 néző
Vezeti: Szilasi

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Stanisic, Djordjevic, Szabó O. - Pilibaitis, Józsi (Fehér Z. 70.p.), Nicorec, Bicak (Brnovic 46.p.) -Aleksidze (Bajzát 79.p), Kink

Vezetőedző: Pintér Attila

Paks: Kovács A. - Horváth L., Éger, Gévai, Nikolov - Heffler T., Böde, Zováth (Sipeki 19.p.), Lisztes - Kiss T. (Weitner 82.p.), Tököli

Vezetőedző: Gellei Imre

Gólszerzők: Nicorec (4.p.), Kink (10.p.), Józsi (31.p., tizenegyesből) ill. Tököli (65.p.)

Józsi György: "Az első játékrészben az történt amit mi akartunk. Nem értem mi történt a folytatásban. Nem így terveztük, de a lényeg, hogy a győzelem megvan."

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

88. perc: Tököli ziccerben 4 méterről fejelt a kapusba.

82. perc: Paksi csere. Kiss T. le, az exgyőri Weitner be.

79. perc: Tököli 25 méterről legalább a labdafogó hálót eltlálta. Cserél az ETO. Bajzát Péter váltja Aleksidzét.

78. perc: Böde kapott remek passzt Tökölitől, ám 12 méterről majdnem kirúgta a stadionból a labdát.

74. perc: Egyre többet támad a Paks. Nikolov lőtt 25 méterről, a bal kapufa mellé.

70. perc: Cserél Pintér Attila. Józsi helyére Fehér Z. érkezik.

65. perc: Szépít a Paks. A jobb oldalról érkezett a beívelés. A labdára Babic és Tököli startolt. A labda a paksi csatárról pattant le és a jobbra vetődö Sztevanovicot becsapva a hálóba gurult. 3-1.

62. perc: Nicorec passzolt a bal oldalról Aleksidzéhez. A csatár felpörgette a labdát, majd ballal kapura lőtt. Kovács A. nagyot védett.

54. perc: Tököli lőtt közelről, éles szögből, Stanisicről majdnem saját kapujába pattant a labda, ám a védő gyorsan javította saját hibáját.

53. perc: Pilibaitis bombázott fölé 25 méterről.

52. perc: Sipeki passzolt Bödének, aki 16 méterről vette célba Sztevanovic kapuját, ám a vendégek játékosa eltévesztette a célt.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt az ETO. Bicak helyére Brnovic érkezett.

45. perc: Vége az első félidőnek. Az ETO Nicorec, Kink és Józsi góljaival vezet 3-0-ra.

44. perc: Sipeki tisztán vehette át a labdát, és lőhetett 18 méterről. Messze kapu mellé.

41. perc: Tököli sprintelt végig az ETO térfelén. A bal oldalról centerezett. Az érkező Kiss T. elől a kivetődő Sztevanovic mentett.

39. perc: ETO-ziccer, amely kimarad. Kink emelt be a védők mögé. Józsi érkezett az ötösön, és belsővel kapura pörgetett. Kovács A. bravúrral védett.

33. perc: Babic csúszott rá Sipeki bokájára. Sárga lap.

31. perc: Nikolov lökte fel a tizenhatoson belül Aleksidzét. Tizenegyes! A büntetőt Józsi a bal alsó sarokba gurítja. 3-0.

29. perc: Csaknem fél órát kellett várni az elő paksi kapura lövésre. Böde bombázott jó 20 méterről. Sztevanovic nagyot védett.

27. perc: Nicorec vállalt be egy távoli lövést. A huszonötről kapura küldött, bal alsóba tartó labdát Kovács A. vetődve ütötte ki.

24. perc: A meccs első sárga lapját Lisztes kapja. Kinket rúgta le.

19. perc: Máris cserél a Paks. Zováth helyére Sipeki érkezik. Az ETO kispadján Molnár P., Fehér Z., Völgyi, Copa, Tokody, Bajzát, és Brnovic vár arra, hogy lehetőséget kapjon a meccsen.

18. perc: Érdekesség, hogy a Paks együttesében csak magyar játékosok szerepelnek a kezdőben, míg Győri ETO FC-ben Józsi György kivételével külföldi futballisták futottak ki a pályára.

10. perc: Újabb ETO-gól! Pilibaitis ívelt a kapu elé a jobb oldalról. Kink érkezett üresen, és 12 méterről jobb belsőbel, kapásból a hálóba lőtt. 2-0.

8. perc: Bicak és Nicorec kényszerítőzött a bal oldalon. Előbbi húzta meg a szélen, és gurított középre. Aleksidze átlépte a labdát, Józsi pedig 16 méterről lőtt. Nem sokkal fölé.

4. perc: Vezet az ETO! Egy 25 méteres szabadrúgást nem kapura lőtt, inkább lepasszolt Józsi. Nicorec lépett ki a védők közül, és 10 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-0.

2. perc: Józsi szögletéből Djordjevic fejelhetett kapura, 6 méterről. Kovács A. védett.

1. perc: Az ETO kezdte a találkozót. Máris egy gólhelyzet a hazaiak előtt. Aleksidze emelt be a védők mögé. Bicak futott fel a bal oldalon, és 7 méterről lőtt. Szögletre mentettek a paksi védők.

A találkozó rövidesen kezdődik. A két vezetőedző nyilatkozott percekkel a mérkőzés előtt:

Gellei Imre: "Az utolsó két találkozón két különböző Paksot láthattak a nézők. Én az szeretném, ha az utóbbi, az Újpest elleni futna ma ki a pályára. A Kupa-búcsú fájó, így még fontosabb lett, hogy a bajnokságban helytálljunk. A Győr a dobogóért kűzd, kitűnő külföldi labdarúgóik vannak, Józsi Gyuri pedig nagyon jól szervezi a játékot. Remélem fel tudunk nőni hozzájuk. Az Egyiptomi U20-as VB-n szereplő Szabó János nagyszerű teljesítményt nyújt a válogatottban, tőlünk viszont hiányzik. Megpróbáljuk pótolni."

Pintér Attila: "Remek labdarúgók alkotják a Paks együttesét. Jó elegyet alkotnak a fiatalok és az idősek. Mi is egységesek vagyunk, bízom a játékosaimban. Lépésről- lépésre haladunk a munkával, remélem egy fokkal ma megint előrébb lépünk."

A legutóbbi fordulóban Nyíregyházán magabiztos győzelmet arató ETO a hazai pályán az Újpest ellen diadalmaskodó Paksot fogadja ma Győrött.
A két együttes bajnoki mérkőzésen idén áprilisban találkozott legutóbb, akkor az ETO Parkban Sztanisic 58. percben történt kiállítása miatt emberhátrányban játszottak a győriek, de Bajzát duplájával és Kink, valamint Brnovic góljával így is megnyerték a mérkőzést.

Elképzelhető, hogy hosszú kihagyás után éppen a Paks ellen térhet vissza bajnoki mérkőzésen is a liga tavalyi gólkirálya, Bajzát Péter:

„Lassan utolérem magam, eddig ősszel egy NB II-es meccsen és két Magyar Kupa-találkozón léptem pályára, utóbbi kettőn egy-egy gólt is szereztem. Örültem nekik, ez is bizonyíték arra, hogy egyre jobb formában vagyok. A Paks ellen is szeretnék bizonyítani" – nyilatkozta Bajzát Péter a klub hivatalos honlapján.

Az ETO – a Pakssal ellentétben – sikerrel vette hét közben a kupabeli akadályt is, egyre markánsabb arcát mutatja tehát a szurkolóknak Pintér Attila vezetőedző együttese.

A további jó szerepléshez azonban ma le kellene győzni a Paksot.

„A célunk az, hogy az első három hely valamelyikén végezzünk, hogy nemzetközi kupában indulhassunk. Ha lesz rá esély, akkor szeretnénk aranyérmesek lenni. Egyelőre csak a következő meccsre készülünk. Lépésről lépésre haladunk. Pintér Attila nagyon korrekt edző, megköveteli a munkát és reméljük, ez a pályán is meglátszik majd. Sok új dolgot hozott magával, ebből próbálunk minél többet megvalósítani" – mondta Szasa Sztevanovic, az ETO csapatkapitánya a Paks elleni találkozó előtt.
Valószínű, nem lesz könnyű derbi, hiszen a vendégcsapat masszív játékával mindig megnehezíti az aktuális ellenfelek dolgát. A Paksban pályára léphet a győri kötődéssel is bíró Nikolov, Pintér és Weitner, valamint a kispadon a nyolcvanas években az ETO-nál is edzősködött Gellei Imre ül majd.

• 16. ggg 2009. október 04. 14:53
    „szerkesztő!
    svse-sárvár 2-0”
  • 15. 07743 2009. október 04. 11:05
    „Remek játék az első félidőbe,és jött Pintér kerékkötője Brnovic,és az ETO hibázásra kényszerült,A győzelem igy is szép volt.Hajrá ETO!!!!”
  • 14. banko85 2009. október 04. 10:39
    „Gratulálok a csapatnak!Sok sikert az üllői úton!Hajrá Győr!”
  • 13. latakacs 2009. október 04. 10:34
    „Végre olyan hozzászólásokat olvashatunk, amelyek nem szidják a csapatot még győzelem esetén sem! Csak így tovább, HAJRÁ ETO!”
  • 12. kukori1972 2009. október 04. 09:50
    „Akkor is az eredmény a fontos,hisz játszhatunk jól ha kikapunk,és akkor mennyit is ér a jó játék?Két hét múlva a Ferencváros az ellenfél minél többen buzditsuk a fiukat a helyszínen és akkor megint leírhatjuk,hogy szép volt fiuk!!”
  • 11. dominiim 2009. október 04. 09:39
    „Jó volt az első félidő ! A második félidőt ellazsálták a játékosok ! A hosszu kihagyást követően játéklehetőset
    kapó Bajzát Péter alig kapott lasztit! Vajon miért ? Ugy gondolom játszani-segiteni külde be az edző !
    Andre”
  • 10. Imcsi 2009. október 04. 09:20
    „IV.Béla! Melyik élvonalbeli csapat az, amelyik nem zsoldosokból áll?
    Segítségképpen:Wikipedia: A zsoldos pénzfizetés, ,,zsold" ellenében katonai szolgálatot vállaló harcos.”
  • 9. tódi 2009. október 04. 07:40
    „Ne az eredmény legyen csak fontos .
    Igenis teljes erővel csinálják végig a 90 percet.

Ha már a Chelsa - ott sem állnak le a végső sípszó elött.”
  • 8. kukori1972 2009. október 04. 07:23
    „Az eredmény önmagáért beszél.Szép volt fiúk!!!”
  • 7. IV.Béla 2009. október 03. 23:24
    „Hát a zsoldosokból álló ETO bizony megverte ma a színmagyar Paksot. Amíg jobbak a külföldiek, addig igenis játszanak ők.”
  • 6. RP 2009. október 03. 22:50
    „Dudi! Ne foglalkozz vele, ha meg nem lenne akadémia akkor az lenne a baj, olyan tipikus...”
  • 5. dudi1977 2009. október 03. 22:30
    „Az akadémia nem a mának van, hanem a jövőnek (U20as csapatban is 3 győri küzd a Világbajnokságon...)”
  • 4. focci 2009. október 03. 21:47
    „1 magyarral a kezdőcsapatban + Szabó, tiszta Chelsa. Ezért nem kell akadémia!”
  • 3. dudi1977 2009. október 03. 21:29
    „Ma 30 percet, de legyen szebb, az első félidőt nagyon parádésan játszotta a csapat, és végleg eldöntötte a meccset. Szeme voltr a labdáknak, nagyon szép akciókat vezettünk, a gólok meg megmutatták, hogy látunk a pályán. - Kár a második félidőért, de nincs gond MÁR A MÁSODIK HELYEN A CSAPAT, ÉS A FRADI KÖVETKEZIK.... Hajrá ETO, csak így tovább”
  • 2. nasi12 2009. október 03. 20:15
    „Nem kell ezt szépíteni, én kint voltam láttam mindent, a 22-es számu ETO játékos hatalmas öngólt rúgott.
    A Paks ma, ha reggelig játszanak akkor sem rúgott volna gólt, hát segítettünk nekik.
    Óriási ováció és örömünnep volt, mikor Bajzátot becserélték.
    Már az első labdaérintésével nagy helyzetbe került.
    Bosszantó, hogy a labdák messze-messze elkerülték, hiszen a társak még a közelébe sem tudták rúgni a labdát.
    Ha a második félidőt vele kezdjük, nem éltük volna át azt a szenvedést, sőt rúgott volna vagy kettőt.
    Én már rég megbocsátottam neki, és beláttam, nélküle nincs ETO.”
  • 1. Sport 2009. október 03. 18:46
    „Az első gólnál Józsi adta a labdát szabadrúgásból Nicorecnek és nem Aleksidze.”