2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 21°C Még több cikk.

Éremközelben a Bercsényi

Nehéz helyzetben volt a bercsényis csapat a horvátországi középiskolás-világbajnokságon, hiszen eddig nem nagyon állították nehéz erőpróba elé a győrieket a riválisok.
(Munkatársunk helyszíni jelentése):
Nehéz helyzetben volt a bercsényis csapat a horvátországi középiskolás-világbajnokságon, hiszen eddig nem nagyon állították nehéz erőpróba elé a győrieket a riválisok. Mindezt jól mutatja, hogy az egész mezőnyt – fiút és lányt is – figyelembe véve a legtöbb dobott gól (142) és a legjobb gólkülönbség (+90) a magyarok neve mellett állt.

A negyeddöntőben a török csapat várt a lányokra, akiknek az előző, a brazilok elleni mérkőzését felvette Németh Zsolt iskolaigazgató, hogy Róth Kálmán vezetőedző fel tudjon készülni az ellenfélből.
Ebben nagy segítségre volt két szülőpáros is, akik az egész hetet kint töltik Horvátországban, s biztatják a lányokat.

Ami a törökök elleni összecsapást illeti, gyors góllal indított a Bercsényi, 3–2-nél viszont az ellenfélnél volt az előny. A tornán először fordult elő, hogy nem a mieink vezettek. Innen hamar 7–3 lett ide, s a szünetig nagyjából őrizte is ezt a különbséget a győri gárda. Szünet után három gyors győri góllal úgy tűnt, eldőlt a meccs, a törökök azonban egy találatra felzárkóztak. Szerencsére sikerült újítani, s a végén 22–16-ra nyerni, ami azt jelenti, hogy ma az elődöntőben a franciák ellen léphetnek pályára a lányok, azaz egy éremért biztosan játszhatnak majd.
Csak remélni lehet, hogy szombaton az aranyért szállhatnak majd harcba a játékosok, akiket egyébként a lefújás után a helyi gyerekek autogramért rohamoztak meg. Az egyik legnépszerűbb Hajtai Vanessza volt.

Róth Kálmán így értékelte röviden a mérkőzést: „Jól védekeztünk, támadásban viszont sok volt a technikai hiba, rengeteg ziccer maradt ki. Úgy gondolom, tízből kilencszer nagyobb arányban vertük volna a törököket. Egy rossz meccs egy ilyen hosszú tornán mindig előfordul, a tanulságokat ebből is le kell szűrnünk, hogy az utolsó napokban a lehető legeredményesebben tudjunk szerepelni."

A fiúknál a veszprémiek is a négy között vannak, miután nagy bravúrral az eddig hibátlan házigazda horvát csapatot verték 22–20-ra.

• 1. tatiana 2012. április 20. 13:49
    „Hajrá kislányok csak így tovább!!!”

Győri egyenlítés a második felvonásban

A két szurkolótábornak köszönhetően remek hangulatú mérkőzést játszottak a csapatok a győri egyetemi… Tovább olvasom