2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 29°C Még több cikk.

Előny a Pécsnél a döntőben: MKB-Sopron-Mizo Pécs 77-83

A Mizo-Pécs nyerte a női kosárlabda bajnokság döntőjének 1. mérkőzését, miután Vajda, Quigley és Iványi vezérletével idegenben is legyőzte le MKB-Euroleasing Sopront.

MKB-Euroleasing Sopron–MiZo-Pécs 2010 77–83 (19–19, 22–21, 17–23, 19–20)
Sopron, NB I-es női mérkőzés, bajnoki döntő, 1. mérkőzés, 1200 néző. V.: Bodnár, Ádám, Frányó.

MKB-Sopron: TOLIVER 16/6, Honti 7, HOLT 20/3, Milovanovic 10, Krivacevic 4.
Cs.: HORTI 15, Eördögh 5/3, Semsei, Varga.
Edző: Székely Norbert.

Pécs: Iványi 5/3, FEGYVERNEKY 7, Bujdosó 1, VAJDA 21/9, KRNJIC 12. Cs.: Sarok 3, Túróczi 7/3, QUIGLEY 25/12, Raksányi 2, Horváth L.
Edző: Fűzy Ákos.

A címvédő házigazdák kezdték jobban a női NB I történetének  tizedik Sopron–Pécs döntőjét, ám a 7. percben már a legutóbb bronzérmes baranyaiak vezettek, akik a sérült amerikai Ohldét nem is nevezték a meccsre. A döntetlennel végződött nyitónegyedet követően Vajda és Túróczi révén ismét meglépett a mecsekaljai gárda, de a nagyszünetben mégis a Holt vezette Székely-együttes vonult minimális előnnyel az öltözőbe (41–40).

Térfélcsere után a pécsi Quigley pillanatai következtek, aki a 25. percben már 15 pontnál tartott, a Fűzy-tanítványok pedig 56–49-re elhúztak. A 63–58-as vendégvezetésről rajtoló zárószakaszban a tavalyi  döntőben a Szegedet verő hazaiak nem tudtak faragni hátrányukon, mivel hat perc alatt mindössze négy pontot hoztak össze. A hajrában még egyszer négy pontra megközelítette riválisát a Sopron, ám az igazi izgalmak elmaradtak, és a pécsiek meglepetésre idegenben  megnyerték a finálé első összecsapását.

Fotók: Magasi Dávid

Székely Norbert: – Végig kézben tartotta a mérkőzést a Pécs, pontosabban, okosan kosárlabdázott. Végül az jött be, hogy a Szeged lendületből érkezett a fináléba, mi viszont egy kicsit kiestünk a ritmusból. Tónustalanul, a hajrában már hitehagyottan is játszottunk. A második meccsen, kedden sokat kell javulnunk, különösen a játékkapcsolatokban. Nehéz lesz talpra állnunk, de nemegyszer bizonyítottuk már a szezon során, hogy képesek vagyunk erre.

Fűzy Ákos: – Jó meccset játszottunk. Az első félidőben egy kicsit érződött a tapasztalatlanság néhány játékosomon, meg kellett szokniuk a hangulatot és a nagyobb tétet. A második félidőben feljavult a lábmunkánk, elhúztunk. A végjátékban az egész pályás letámadással megzavart bennünket az MKB, de így is maradt az előnyből. A párharc egy-nulla a javunkra, a soproniak pályaelőnye eltűnt, de még nincs vége a döntőnek. A frissesség mindenképpen a Sopron mellett szól, de ha már előnyben vagyunk, szeretnénk ezzel élni.

Horti Dóra: – Nehéz mit mondanom, nagyon dühítő ez a vereség. Gyengén védekeztünk, a kapott pontok száma ezt jól mutatja. Jobb napot fogott ki a Pécs, de gyakorlatilag Quigley egyedül vert meg bennünket.

A meccs online közvetítése:

40. perc: Fegyverneky mindkét büntetőjét bedobja. 71-80. Milovanovic 1, Vajda 1, Toliver 3, Honti 2, Quigley 1, Quigley 2 sorrendben apontok az utolsó percben. 77-83.

39. perc: Bujdosó 1, Holt 1 pont. 71-76. Füzy Ákos kért időt. Vajda a palánk alól talál be. 71-78.

38. perc: Holt 2/1. Iványi büntetőbl szintén 2/1. 67-75. Eördögh hármasa jó! 70-75.

37. perc: Holt két büntetőt értékesít. 64-71. Quigley-tripla. A pécsi táborból zúg a "Tíz!Tíz!Tíz!". 64-74. Holt csökkenti a hátrányt. 66-74.

36. perc: Horti 2, Quigley 2 pont. 62-71.

35. perc: Krnjic három soproni játékos között szerez támadó lepattanót. 60-69. Székely Norbert időt kér.

34. perc: Eördögh harcosságának köszönhető a hazai kosár. Horti értékesíti a remek passzt. 60-65. Vajda, a mezőny egyik legjobbja talál be. 60-67.

32. perc: Vajda hibátlan büntetőből. 58-65.

A harmadik negyed után: 58-63

30. perc: Vajda 1, Iványi 1 pont. 58-63.

29. perc: Honti szerez labdát egy kis birkózás után. Indul a Sopron. Toliver beszórja a triplát. 58-61.

28. perc: Toliver vesz át nehezen egy passzt, de megoldja. 55-58. Quigley kosara jó, és a büntető is. 55-61.

27. perc: Toliver centikkel marad le a tripláról. Így csak 2 pont. 51-56. Holt ziccerből nem tud hibázni. 53-56. Pécsi időkérés. Krnjic 2/2. 53-58.

26. perc: Horti 2/2. 49-53. Bujdosó távolija pattog a gyűrű szélén, de beszédül. Hármas. 49-56.

25. perc: Iványi gyönyörű passza után Krnjic kezére ütnek. Az egyik büntető pontos. 47-51. Egyre hangosabb, bár nem túl sportszerű a pécsi tábor. Ivány, Vajda passzolja körbe a hazaiakat a palánk alatt. Krnjicé a pont. 47-53.

24. perc: Újra Quigley eredményes. 47-50.

23. perc: Holt és Quigley a pontszerzők. 47-48.

22. perc: Milovanovic középtávolija beszédül. 45-43. Bujdosó hármasa jó. 45-46.

21. perc: Quigley hármassal nyitja a félidőt. 41-43. Toliver gyorsan egyenlít. 43-43.

A félidőben: 41-40

20. perc: Holt-tripla! 41-37. Füzy Ákos kér időt. Quigley is beleáll a hármasba. Ez is jó. 41-40.

19. perc: Holt mindkét büntetője jó. 38-37. Újra  a Sopronnál az előny.

18. perc: Toliver 2/1. 33-34. A Pécs is időt kér. Krnjicet nem tudja tartani a palánk alatt Horti. Jó a kosár, és kis szerencsével a ráadás is. 33-37. Honti 1, Honti 2 pont. 36-37.

17. perc: Toliver szerez labdát, Krivacsevics kapja a gólpasszt. Jön a válasz a Pécstől, Raksányi révén. 29-34. Hazai időkérés. Holt áll bele egy középtávoliba. Jól teszi. 31-34.

16. perc: Quigley vállal be egy hármast. Pontos ez is. 23-29. Milovanovic kosara jó, és a ráadás is. 27-29. Fegyverneky estében talál a gyűrűbe. A büntető is jó. 27-32.

15. perc: Vajda forgatja be Holtot. Szép megoldás, két pont. 23-26. Holt 2/1 a túloldalon. 24-26.

13. perc: Vajda Anna lazán szór egy triplát, majd Turóczi a egy az egyben veri Milovanoviot. 23-24.

12. perc: Semsei passzával Horti kerül ziccerbe a palánk alatt. 23-19.

11. perc: Eördögh két pontos büntetővel kezdi a negyedet. 21-19. Hontit Semsei váltja.

Az első negyed után: 19-19

10. perc: Nagy a kapkodás a negyed hajrájában. Milovanovic kosarával vezet a Sopron, de Quigley egyenlít. 19-19.

9. perc: Turóczi fordít, majd újra Horti jön. 17-17.

8. perc: Honti egy büntetőjére Túróczi hármassal válaszol. 12-15. Horti Dóra két támadás befejezésnél is főszereplő. 16-15.

7. perc: Átveszi a vezetést a Mizo, Sarok Nikolett pontjaival. 11-12.

5. perc: Honti kosara után a ráadás is pontos. Vajda dobása után tapsol a pécsi tábor. 9-6. Krivacevic a gyűrű alól, Iványi távolról szór kosarat. Utóbbi tripla lesz. 11-9.

3. perc: Krnjic, Holt, majd Fegyverneky eredményes.

2. perc: Milovanovic kosara után Toliver is betalál. 4-0.

1. perc: Elkezdődött a bajnoki döntő első meccse. A Sopron vezeti az első támadást.
A hazai kezdőötösben Milovanovic, Honti, Holt, Krivacsevics és Toliver a pályán.
A Pécs a Fegyverneki, Iványi, Vajda, Bujdosó, Krnjic ötössel kezd.

20:10

A két csapat bemutatásánál már bajnoki döntőre emlékeztető a hangulat. A lelátó ugyan nem telt meg, de a nézők így is óriási hangzavarral fogadják a lányokat.
Közben a többi vendég szurkoló is megérkezett. A vendégszektorból megszólalt a "Hajrá Pécs!"

19:43

A vedég Pécs együttese is elkezdte a bemelegítést. Őket is taps fogadta. A MiZo csapatát elkísérte néhány szurkoló, ők természetesen külön szektorban kaptak helyet.

19:35

Az MKB-Euroleasing Sopron játékosai jöttek ki elsőként bemelegíteni a pályára. A nézőtér egyelőre nagyon foghíja, csak pár százan vannak, de egyre többen foglalják el a helyüket.

Az MKB-Euroleasing a SEAT Lami-Véd Győrt búcsúztatta 2–0-ás összesítéssel az elődöntőben, a MiZo Pécs ugyanakkor csak három mérkőzésen tudta kivívni a döntőbe jutást a Szeviép-Szeged ellen. A baranyaiak így visszavágtak a tavalyi kudarcért, és ismét a bajnoki címért küzdhetnek.

Az egyik csapat három győzelméig tartó bajnoki döntő első mérkőzését Sopronban rendezik. Mivel az MKB-Euroleasing nyerte meg az alapszakaszt, így a bajnoki címvédőnél van a pályaelőny. A bajnoki döntő minden mérkőzését, így a mait is élőben közvetíti a SportKlub.

„Közel egy hetet készülhettünk, és úgy érzem, sikerült kihasználni a rendelkezésünkre álló időt. Az, hogy nekünk eggyel kevesebb meccset kellett játszanunk, elsülhet jól és rosszul is. Mi pihenten, de nem ritmusból, míg a pécsiek ritmusból, de fáradtabban érkeznek meg a döntőbe. Az első mérkőzésen még nekik származhat előnyük ebből a helyzetből, de hosszabb távon a fáradtság másként hathat majd rájuk, így mi kerülhetünk előnybe" – kezdte az esélylatolgatást Székely Norbert, az MKB-Euroleasing vezetőedzője.

„A két csapat meg tudja egymást lepni, ugyanakkor teljesen mégsem. Nyilván ki lehet találni néhány új játékelemet, de kérdés, hogy ezek hogyan működnek. Sok idő kell ahhoz, hogy tökéletesre csiszoljunk egy-egy figurát, ehhez egy hét nem elég. Az egész éves játék meghatározza a döntő taktikai repertoárját. A pécsieknek a védekezés az erősségük, míg mi gyorsan, nagy sebességgel támadunk és védekezésben is a gyorsaság jellemző ránk. Fontos, hogy sok mozgással és sok átadással bontsuk meg a pécsi védekezést. Döntő fontosságú lesz, hogy hány százalékban kell öt az öt ellen támadnunk, és hány százalékban lesz lehetőségünk gyors indításokra. A kitartásnak nagy szerepe lesz, akárcsak az egységnek. A legelső perctől egységben kell cselekedni és gondolkodni" – mondta a vezetőedző, aki természetesen számít a szurkolók segítségére is.

„A két csapat játéka kevéssé pályafüggő, bárhol a világon játszanánk egymással, azok kiegyenlített mérkőzések lennének. A hazai pálya mégis sokat számít, a szurkolók szeretete és reakciója rengeteget jelenthet. Fontos, hogy megteljenek a lelátók, mert csak együtt érhetjük el célunkat" – fogalmazott Székely Norbert, aki várhatóan minden játékosára számíthat.

Újra borsot törnének az MKB orra alá. A pécsiek ugyanakkor arra készülnek, hogy a Magyar Kupa döntője után ismét borsot törjenek a bajnoki címvédő orra alá. A két csapat legutóbbi mérkőzésén mindössze egyetlen kosár döntött a baranyaiak javára, és ezúttal is kiélezett küzdelemre van kilátás.

„Úgy gondolom, előny, hogy kiélezett párharcon vagyunk túl, bár a harmadik mérkőzés már nem volt túl szoros. Lendületben van a csapatunk, és érzelmi pluszt adott a továbbjutás – mondta Fűzy Ákos, a MiZo Pécs vezetőedzője. – A soproniak számára előny, hogy majd egy hetük volt készülni pár trükkre, náluk van a pályaelőny és frissebbek. Ezt kell kompenzálnunk szervezettséggel, szenvedéllyel és szívvel. Meg kell akadályoznunk a soproniak gyors indításait, és egy az egy ellen is jól kell védekeznünk. Nyomás alatt kell tartanunk őket, nem szabad hagyni, hogy lendületbe jöjjenek, mert akkor megállíthatatlan gépezet a csapatuk. Több sérülés is nehezíti a dolgunkat, Kelly Mazzante számára véget ért az idény, és Nicole Ohlde sérülése sem jött rendbe. A center a legutolsó mérőzésen hét percet már játszott, folyamatos orvosi kezelés alatt áll, és csak közvetlenül a mérkőzések előtt dől el, pályára léphet-e. Jelenleg úgy látom, a döntő első mérkőzésén még nem lesz bevethető, de a párharc későbbi mérkőzésein már számolok vele" – zárta a pécsieket irányító szakember.

Az MKB-Euroleasing felhívja szurkolói figyelmét, hogy a VIP- és a szezonbérletek továbbra is érvényesek, a többi bérletes helyét pedig fenntartják. A nagy érdeklődésre való tekintettel kérik, hogy mindenki időben érkezzen meg az MKB-arénába.

• 4. atika61 2010. április 18. 06:47
    „Fűzy Ákos:

A végjátékban az egész pályás letámadással megzavart bennünket a Pécs, de így is maradt az előnyből.

Na azért ekkora marhaságot még tévedésből sem kellett volna írni!!!

Kedves FIRKÁSZ forma. Mielőtt egy munkát kiadsz a mancsodból, illene átnézni, vagy ha hülye vagy hozzá: ÁTNÉZETNI ! ! !”
  • 3. Kriesztó 2010. április 16. 23:51
    „A Pécs lendületből jött és sikerült megnyernie az első mérkőzést. Kedden viszont már a Sopron is lendületben lesz... Haaaaaajrá Sopron!”
  • 2. sm 2010. április 16. 20:21
    „Nagyon szurkolunk pécsről is a csapatunknak. Hajrá,hajrá PVSK.”
  • 1. lackojr 2010. április 16. 19:21
    „Mindenki az arénába!!!Zúgjon a Hajrá Sopron!!!!!!”

Pontokat vesztett a Gyirmót: Elúszik a bajnoki cím?

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a Nyugati csoportban éllovas Gyirmót hazai… Tovább olvasom