2018. 06. 23. szombat - Zoltán 12°C | 20°C Még több cikk.

Egy legendás siófoki különvonat emlékezete

Emlékezetes dátum maradt több ezer győri szurkoló életében 1997. szeptember 3.: zsúfolásig megtelt a Győri ETO siófoki mérkőzésére indított különvonat szerda (!) délután.

Az út nem volt rövid, két óra ötven percig tartott a Balaton fővárosába. De mit sem törődött ezzel az a közel kétezer fanatikus, mert akkor éppen futball-láz tombolt Győrött.

Addigi hat mérkőzését megnyerte az ETO a bajnokságban és a hetedikre készült a Siófok ellen.

Autókkal is sokan kísérték el kedvenceiket, így zöld-fehér zászlótenger és hatalmas hangorkán fogadta a pályára lépő csapatokat.

Az ötezer nézőnek több mint a fele győri szurkoló volt, akik fantasztikus hangulatot teremtettek a siófoki pályán.

Reszeli Soós István, a Győri ETO akkori vezetőedzője boldogan nyilatkozta is a meccs után: "Szinte otthon érezhettük magunkat, csodálatos közönségünk idevarázsolta Győrt a Balaton partjára."

Az ETO Csató J., Vayer és Szarvas 11-esből lőtt góljával 3–1 (1–0)-ra verte a Siófokot. Az összeállítás nagy részét az akkori szurkolók közül sokan talán még most is fejből fújják: Molnár – Korsós, Lakos, Stark – Mracskó, Csató S., Csató J. (Szarvas), Puglits – Fodor (Gögh), Fehér (Bodor), Vayer.

A különvonat másnap messze éjfél után ért be a győri pályaudvarra, ahonnan a B-közép a Belváros felé vette az irányt és vezényelt "ébresztőt" az alvó győrieknek.

Az év őszén tehát megvolt a hetedik győzelem, zsinórban a nyolcadik azonban nem sikerült, mert a következő fordulóban Győrött 0–0-át játszott az ETO a BVSC-vel.

Az idényt elsőként zárta a csapat, de a bajnokság végén a negyedik helyen végzett. Az ETO jó néhány emlékezetes mérkőzést vívott abban az idényben, de ez a siófoki különleges volt a maga nemében.

És nem utolsósorban szombaton ismét Siófok–ETO mérkőzés következik. Három sikeres forduló után újra sok győri készül a Balaton partjára, hogy a negyedik sikert is megünnepelhesse.

• 2. dogosrobi 2011. augusztus 04. 15:00
    „CSAK AZ ETO”
  • 1. Arrabona 2011. augusztus 04. 10:21
    „Jó kis túra volt. Azok a régi szép idők...”

Biztató döntetlen játszott a Gyirmót

A Gyirmót Ausztriában találkozott a másodosztályú izraeli csapattal. A mérkőzésen a kék-sárgák gyors… Tovább olvasom