2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Egy jó negyed kevés volt

A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron – amely két forduló után egy győzelemmel és egy vereséggel állt a B csoportban – a nyitónegyedben hétpontos hátrányba került az eddig hibátlan Schióval szemben.
A folytatásban fordult a kocka, és a magyar bajnoki ezüstérmes a nyáron érkezett szerb Jelena Milovanovic és amerikai Shenise Johnson vezetésével faképnél hagyta az olaszokat: félidőben 38–28 volt az állás.

A sárga mezes soproniak jó meccset játszottak, de kikaptak. Fotó: Magasi Dávid

Térfélcsere után Székely Norbert együttese három és fél percig nem talált a gyűrűbe, ezalatt az ellenfél egy pontra felzárkózott (45–44), majd a harmadik játékrész végére kiegyenlített (48–48).

Az utolsó negyedben szinte végig a Schiónál volt az előny, a házigazdák az utolsó négy percben már csak futottak az eredmény után.
Egy negyed igazán jó játék kevés volt a higgadtabb, szervezettebb, tudatosabb Schio ellen, miként a csupán két átlagon felüli egyéni teljesítmény is...

Az 50 százalékos mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a török Fenerbahcéhoz látogatnak.

Székely Norbert: – Az első félidőben a mi taktikai repertoárunk erőssége dominált, szünet után az ellenfelünké, részben ezért voltak ellentétesek a félidők. Szünet után fizikálisan fölénk nőtt a Schio, gyakran csak kiszorított helyzetekből tudtunk kosárra dobni, a palánkok alatti játékunk pedig sok kívánnivalót hagy maga után. Nem jó szimpatikus vesztesnek lenni, de összességében jó meccset játszottunk, azt pedig tudomásul kell venni: ez a mai Sopron.

Maurizio Lasi: – Az első félidőben gyengén, puhán védekeztünk, sok könnyű dobóhelyzetet és támadólepattanót engedtünk a Sopronnak, ráadásul az edzőjük által okosan bevetett zóna ellen sem tudtunk mit tenni. Szünet után határozottabb, keményebb lett a védekezésünk és ettől támadójátékunk is jobb ritmusúvá vált.

• 1. KalmárSzilárd 2012. november 08. 11:12
    „Igaza van Székelynek!
    Ez a mai Sopron ilyen!
    Az egyetlen pozitívuma az lehet ennek az évnek, ha idén sem megy csődbe a Sopron és egy pár szezont követően ismét fel tudja venni a kesztyűt az ilyen Schio szintű csapatokkal! De talán még ebben a szezonban is okozhat meglepetéseket!
    A legjobb példa a tavalyi Euroliga győztes, Honti korábbi csapata, a Ros Casares Valencia!