2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 30°C Még több cikk.

Cornexi-Alcoa - Graboplast-ETO: 31-33

Hatalmas iramban kezdtek a csapatok, s az első percekben a Graboplast-ETO jött ki jobban.

Székesfehérvár, NB I-es női mérkőzés, 1000 néző. V.: Kisfalvi, Péli.

Cornexi: SUGÁR
BALOGH B. 8/1
Siti B. 2,TÁPAI 10/3, Szabó V., Korgyuk 3, KENYERES 5, Vámos 2, Tóth K., Uljanics 1, Őri E., Lőw
Edző: Szabó Edina
Hétméteresek: 4/4
Kiállítások: 8 perc

ETO: Sirina, Bódi, Bradeanu 1, Görbicz 4, DOKIC 7, Temes, VÉRTEN 6, Cs.: Herr O., PETRÓCZI (kapusok), GOGIRLA 7/4, MÖRTEL 5, Borbás, Mehlmann 3
Edző: Róth Kálmán
Kiállítások: 14 perc
Nem telt el négy perc, de már 4–0 volt a vendégek javára. Lassan magához tért a hazai csapat, s szép lassan felzárkózott. Először a 11. percben volt egyenlő az állás (6–6), sőt, egy perc múlva már a Cornexinál volt az előny.

A két csapat a folytatásban sem sokat törődött a védekezéssel, s hol egyik, hol másik csapat vezetett. Hiába került emberelőnybe a győri csapat, ezt nem sikerült kihasználni, s két góllal elhúzott a székesfehérvári alakulat.

Emberhátrányból sikerült a szépítés a zöld-fehéreknek, s négy mezőnyjátékossal hattal szemben is sikerült az eredményt tartania a Graboplast-ETO. A félidő hajrájában még volt egy újabb gólváltás, de a mérkőzés továbbra is nyílt volt.
Szünet után várható volt, hogy alább hagy az iram. Ismét a vendéggárda kezdett egyébként jobban, s Mörtel góljával a 38. percben vissza is vette a vezetést. A folytatásban döntő volt, hogy a győri kapuban Petróczi feljavult – ehhez a hatékonyabb győri védőfal is a fiatal kapus segítségére volt –, majd pedig a kettős emberelőnyt gólokkal használt ki a a Graboplast-ETO.

Az utolsó negyedórának három gólos vendégelőnnyel vágtak neki a csapatok. A Cornexi megpróbálta utolsó erőtartalékait mozgósítani, de a győriek sem adták meg magukat, s végül győzelemmel zárták a nagy rohanást.

Bajnoki címek minden szinten

Az országos egyéni kendobajnokságon a Szigetközi Junior Kendo Klub versenyzői remekül szerepeltek. Tovább olvasom