2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 13°C | 20°C

Búcsú a Magyar Kupától: ETO FC-MTK 1-1

Kiesett a Magyar Kupából a Győri ETO FC. A zöld-fehérek a nyolcaddöntő visszavágóján 1-1-es döntetlent játszottak az MTK-val. Garami József együttese idegenben lőtt góljával ment tovább.

GYŐRI ETO FC - MTK 1-1 (1-1)
Labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntő visszavágó
Győr, ETO Park, 1000 néző
V:  Iványi (Szpisják, Medovarszki)

Győri ETO FC: Sztevanovic – Babic, Djordjevic, Sztanisic, Völgyi – Pilibaitis, Fehér Z. (Cop 63.p.), Dinjar (Bougerra 46.p.), Koltai (Ji-Paraná 54.p.) – Trajkovic, Aleksidze
Vezetőedző: Pintér Attila

MTK: Szatmári - Hajdú, Szekeres, Sütő, Ladányi - Gál, Pátkai, Kanta - Könyves, Eppel (Tischler 67.p.), Pál
Szakmai igazgató: Garami József

Gólszerző: Völgyi (35.p.) ill. Pátkai (39.p.)

Kiállítva: Gál (85.p.)

Továbbjutott az MTK, 1-1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal.

Garami József: - A mai egy igazi kupamérkőzés volt. Voltak olyan szakaszai a találkozónak, amikor az ETO-nak, és voltak olyan időszakai amikor nekünk állt a játék. Nagyon örülök, hogy mi jutottunk tovább. Egy nagyon hajtós,jó Győr ellen sikerült kiharcolnunk mindezt.

Pintér Attila: - Gratulálok az MTK-nak. Mindent elkövetett a csapat, hogy kiharcoljuk a továbbjutást, még akkor is ez mondom, ha voltak gyengébb produkciók a gárdában. Több olyan lehetőségünk volt, amellyel eldönthettük volna a mérkőzést, de sajnos ezek kimaradtak.

90+3: Vége a mérkőzésnek. Az ETO FC kiesett a Magyar Kupából.

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc: Bougerra közeli fejesét védte bravúrral Szatmári.

87. perc: Pilibaitis lőtt fölé 18 méterről. Cserél az MTK. Tichler helyéra Vukmir jön.

85. perc: Emberelőnybe kerül az ETO. Gál szedte össze második sárga lapját.

81. perc: Cserél Garami József. Könyves helyett Nikházi játszik.

78. perc: A legnagyobb ETO-ziccer maradt ki. Aleksidze kényszerítőzött a bal oldalon Trajoviccsal. A visszakakapott labdát előbbi játékos lőtte 5 méterről  kapusba.

67. perc: MTK-csere. Eppelt Tischler váltja.

65. perc: Djordjevic ívelt a bal oldalról a hosszún érkező Aleksidze elé, aki közelről lőtt, de Szekeres belevetődött a labda útjába.

63. perc: Újabb hazai csere. Fehér Z. jön le, Copa áll be.

55. perc: Gyors MTK-kontra végén megúszta a gólt az ETO. Eppel az alapvonalról küzdötte a kapu elé a labdát. Pátkai előtt ott volt az üres kapu, de 6 méterről a visszavetődő Sztevanovicba passzolt estében.

54. perc: Cserél az ETO. Koltai le, Ji-Paraná be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt az ETO. Dinjart Bougerra váltotta.

Fotók: Bertleff András

45. perc: Vége az első félidőnek. Egyelőre az MTK áll továbbjutásra.

39. perc: Egyenlít az MTK. Pátkai cselezgetett a bal oldalon. 18 méterről lőtt, a labda megpattant Fehéren, és a kinn álló Sztevanovic feje fölött a kapuba hullott. 1-1.

35. perc: Vezet az ETO. Dinjar végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos jobb sarkától. A hosszúra ívelt labdát Völgy közelről fejelhette el. Szatmári leért a ugyan a sarokra, és kiütötte a labdát, de a bíró úgy látta, hogy az már túljutott a gólvonalon. 1-0.

32. perc: Sztanisic is sárga lapot kapott.

30. perc: Gál rúgta fel Aleksidzét. Sárga lap, és szabdarúgás 20 méterről. Ezt Völgyi passzolta le a sorfalnak...

28. perc: Völgyi kapta a meccs első sárga lapját.

24. perc: Egy szöglet után Djordjevic elé került a labda, aki kicsit elkapkodta a lehetőséget, és 20 méterről csúnyán mellé lőtt.

19. perc: Aleksidze lőtt mellé 18 méterről.

16. perc: Pál szólózott az ETO-védők díszkíséretében a félpályától a tizenhatosig. Lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

13. perc: Egy röviden kifejelt labdát lőtt el kapásból Dinjar. A jobb alsó sarokba tartó labdát Szatmári csak kiütni tudta.

7. perc: Koltai vállalta be az első lövést, igaz ez túl bátor tett volt 35 méterről. Szatmárinak nem volt védenivalója, a labda méterekkel fölé ment.

1. perc: A mérkőzést a hazai csapat kezdte.

A győriek számára azért is fontos a továbbjutás, mert az idén is szeretnének kijutni az európai kupaporondra és ehhez a Magyar Kupa megnyerése lehet a jogalap (a bajnoki dobogós helyezés eléréséhez matematikailag még van ugyan esély, de ahhoz óriási bravúrra lenne szükség).

Ennek megfelelően az ETO-nál különös hangsúlyt helyeznek a mai összecsapásra.

Szasa Sztevanovic csapatkapitány a klub honlapján nyilatkozott erről:

„Ha úgy küzdünk, mint a Siófok ellen, akkor nem lesz gond. Persze nem becsüljük le a kék-fehéreket, tudjuk, hogy egy fiatal, remek csapatot alkotnak. Egy helyen edzőtáboroztunk Törökországban, de különben is jól ismerjük őket. Szerintem ez lesz számunkra a tavasz egyik legfontosabb meccse."

„Mindent el kell követnünk a továbbjutás érdekében. Az első mérkőzés eredménye nem döntött el semmit, ezért hazai pályán kell kivívnunk a továbbjutást" – nyilatkozta Pintér Attila vezetőedző.

Klement Tibor, az ETO FC ügyvezetője elmondta: a versenykiírás értelmében a kupában az elhalasztott mérkőzésen a télen igazolt játékosok nem szerepelhetnek. Ezért az ETO-ban Takács Ákos és Vedran Niksic, a vendégeknél pedig Urbán, Hrepka, Frank és Batizi-Pócsi biztosan nem léphet pályára.

Az ETO várható összeállítása: Sztevanovic – Babic, Djordjevic, Sztanisic, Dinjar – Kiss M., Pilibaitis, Trajkovic, Koltai – Bouguerra, Aleksidze.

Az MTK szintén jó rajtot vett a bajnokságban, hiszen a fővárosiak saját pályájukon 3–1-re verték a Honvédot. A kombinatív játékot játszó fiatal MTK legyőzése nem ígérkezik könnyű feladatnak az ETO számára. Küzdelmes, amolyan igazi kupamérkőzés várható, amelyen ha a rendes játékidőben 0–0-ás végeredmény születik, akkor hosszabbítás és tizenegyesrúgások következnek.

A klub mindent megtesz azért, hogy minél többen ott legyenek a lelátón, ezért „Egyet fizet, kettőt kap" jegy- és bérletakciót hirdetett, ami azt jelenti, hogy egy-egy belépővel, illetve bérlettel ketten tekinthetik meg az összecsapást. A diákok és a nyugdíjasok ingyenesen szurkolhatnak a győri továbbjutásért. A nézők a stadion alsó lelátóin foglalhatnak helyet, a felső szektorok zárva lesznek.

A mérkőzést Iványi (Szpisják, Medovarszki) vezeti.

Ma és szerdán eldől, hogy melyik hét csapat csatlakozik majd a Budapest Honvédhoz a Magyar Kupa legjobb nyolc együttese között. A Győri ETO szerdán az MTK-t fogadja.

Az első mérkőzések alapján a ZTE és a bajnoki éllovas Videoton, illetve az Újpest várhatja a legnyugodtabban a visszavágókat. A zalaiak továbbjutása tulajdonképpen biztosra vehető, Csank János együttese ugyanis 6–0-ás előnye tudatában látja vendégül a Vasast. A Videoton hazai pályán verte 3–0-ra a Haladást, az Újpest pedig Pápán győzött 3–1-re.

Sasa szerint a tavasz egyik legfontosabb meccse következik

-Ha  úgy küzdünk a kupameccsen is, mint a Siófok ellen, akkor nem lesz gond. Persze nem becsüljük le a kék-fehéreket, tudjuk, hogy egy fiatal, remek csapatot alkotnak. Egy helyen edzőtáboroztunk Törökországban, jól ismerjük őket. Szerintem ez lesz számunkra a tavasz egyik legfontosabb meccse -mondta a mérkőzésrők Sasa Sztevanovic.
Az ETO idegenben 0–0-ra végzett az MTK-val, így bármilyen különbségű hazai siker a győriek továbbjutását jelentené.

A klub mindent megtesz azért, hogy minél többen ott legyenek a lelátón, ezért „Egyet fizet, kettőt kap" jegy- és bérletakciót hirdetett, ami azt jelenti, hogy egy-egy belépővel, illetve bérlettel ketten tekinthetik meg az összecsapást. A diákok és a nyugdíjasok ingyenesen szurkolhatnak a továbbjutásért.

A legnehezebb helyzetben egyértelműen a címvédő Debrecen van, amely novemberben súlyos, 3–0-ás vereséget szenvedett a Kecskeméttől, ráadásul saját pályáján. Így most idegenben kellene „megszórnia" riválisát, melyet a Ligakupában a múlt héten ugyan búcsúztatott, ám Kecskeméten 1–0-ra veszített.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók:

Ma: Ferencváros–BFC Siófok, 18 ó (az első mérkőzésen: 1–3). Tv: Sport1. Kecskemét–DVSC-TEVA, 18 ó (3–0), Újpest FC–Pápa, 18 ó (3–1).
Szerda: ZTE FC–Vasas-Híd, 14 ó (6–0), Szombathelyi Haladás–Videoton FC, 16 ó (0–3), Paksi FC–Kaposvári Rákóczi, 18 ó (0–1), Győri ETO FC–MTK Budapest, 18 ó (0–0).

A Budapest Honvéd már novemberben biztosította a helyét a legjobb nyolc között, miután 10–0-ás összesítéssel búcsúztatta a harmadosztályú Egert.