2017. 02. 25. szombat - Géza -1°C | 8°C Még több cikk.

BL: elődöntős az Audi ETO

Magabiztos játékkal megérdemelt 29-24-es győzelmet aratott a dán Midtjylland otthonában a Győri Audi ETO együttese, amely továbbra is veretlen a Bajnokok Ligájának középdöntőjében.

Magabiztos játékkal, helyenként látványos akciókat kidolgozva megérdemelten nyertek a zöld-fehérek a dán Midtjyllan otthonában, így már biztosan az elődöntőbe jutottak két fordulóval a csoportmérkőzések vége előtt.

FC Midtjylland - Győri Audi ETO 24-29 (14-17)

A győri lányok profi teljesítményt nyújtottak, végig kezükben tartották a mérkőzést. A második félidőben a kevesebb játéklehetőséget kapott játékosok is szerepet kaptak, így pályára léphetett Gros, Hornyák, Orbán, Kovacsics és Planéta is.

Az online közvetítés:

Az utolsó találatott a dánok szerezték. (24-29)

Gyors lerohanást követően Kovacsics volt eredményes. (23-29)

Görbicz labdaszerzése után magabiztosan lőtt a dánok kapujába. Az irányítónak ez volt a kilencedik találata.

27.p. Valamelyest sikerült felzárkóznia a dán együttesnek, az utóbbi percekben a szerencse sem állt a győriek mellett, többször is a kapufát találták el. (22-27)

Karl-Erik Böhn vezetőedzőtől több játéklehetőséget kapnak az elmúlt mérkőzéseken kevesebb szerepet kapó játékosok. Gros, Kovacsics és Hornyák is a pályán.

Ana Gros lépett pályára és rögtön gólt is szerzett. (19-26)

Az elmúlt percekben mindkét együttes sokat hibázott, a helyzeteket nem tudták kihasználni.

Löke harcolt ki hétméterest, amelyet ezúttal nem tudott értékesíteni Görbicz.

18.p. Kiegyenlítődött az arány, Sörensen is két percet kapott. A támadásból Lekic lőtt pattintva a kapuba. (19-26)

Hornyák kapot két perces büntetést.

A rövid hullámvölgyet követően Görbicz cselezett ki két dán védőt és lőtt hatalmas gólt középről a kapu jobb felső sarkába.

Az utóbbi percekben kissé bizonytalanok a győriek, Troelsen volt eredményes kétszer kétszer is. (19-24).

Jorgensen hatalmas góljával 17-23-ra módosult az eredmény.

11.p. Újabb győri hétméterest értékesített Görbicz. (16-24)

Spellerberg harcolt ki hétméterest, amelyet Troelsen értékesített. Kovacsics kapott két perces büntetést. (16-23)

Megtört a hazaiak rossz sorozata Woller találata után. (15-23)

Löke harcosságának köszönhetően hétméterest kapott az ETO. Görbicz ezúttal sem hibázott. (14-23)

Hat és fél perc alatt nem sikerült gólt szerezniük a hazaiaknak, míg a zöld-fehéreknél Görbicz és Löke is eredményes volt. A dánok mestere kihasználta időkérési lehetőségét. (14-22)

4.p. Továbbra is jól játszanak a győriek! Lekic lőtt gólt átlövésből, majd szép védekezés után ismét a zöld-fehérek támadhattak. Amorim harcolt ki büntetőt, melyet Görbicz értékesített. (14-20)

Az első lehetőséget kihagyták a dánok, az ellentámadás után Radicevic volt ereményes szélről. A zöld-fehérek továbbra is emberhátrányban játszanak. (14-18)

Folytatódik a második játékrész!

Győri győzelem esetén már biztosan a négy közé jutna az Audi ETO együttese.

Vége az első félidőnek!

Gyors indítás után dán gól szélről, illetve Amorim kapott két perces kiállítást. (14-17)

Egyre többet hibáznak a hazaiak. Már tíz labdát eladtak az első félidőben, míg a győriek eddig csak négyet.

28.p. Dán gólt követően Lekic volt eredményes kétszer is. (13-17)

Nem figyeltek a győriek egy kipattanó labdánál, így sikerült feljebb zárkózniuk a dánoknak. Emberhátrányban Görbicz tört be szépen a dán védők között és növelte tovább az előnyt.

Thorsgaard szerzett gólt beállós pozícióból. Amorim két perces büntetést kapott. (11-14)

25.p. Löke labdaszerzését követően Radicevic futott el a jobb oldalon és lőtt pattintva a kapuba. (10-14)

Kalr-Erik Böhn kért időt 13-10-es vezetésnél.

24.p. Ziccerbe kerültek a dánok, de óriási bravúrral védett Lunde Haraldsen.

Görbicz passza után Amorim tört be a dán védők között és lőtt nagy gólt ismét. (10-13)

Lekic kiállítása után emberhátrányban szerzett labdát Görbicz, védőjét lefutva lőtt nagy gólt az irányító. (9-12)

Az elmúlt percekben felváltva estek a gólok. A zöld-fehéreknél Amorim jeleskedett. (9-11)

Amorim harcolt ki hétméterest, amit Görbicz értékesített.

17.p. Gyönyőrá dán akciót követően egy gól a különbség. (8-9)

Emberelőnyben az ETO Spellerberg kiállítása után, de két egymást követő támadásban is rontottak Lekicék.

Torstensson szépített a hazaiaknak. (7-9)

A Midtjylland edzője kihasználta időkérési lehetőségét.

Jó szériában az ETO! Lekic gólpassz Lökének! (6-9)

Vérten volt leleményes. Jobb átlövő pozícióból talált a hazaiak kapujába. (6-8)

Lekic cselezett ki két védőt és lőtt pattintva a kapu bal oldalába. (6-7)

Vérten átadását követően Radicevic emelt a dánok hálóőre felett a kapuba.

10. p. Sajnos Vérten hibázott ziccert, így nem sikerült az egyenlítés.

Jorgensen hatalmas góljával vezet a Midtjylland. (6-5).

Már fent volt a játékvezető keze, de Lekic test mellől lőtt szép gólt. (5-5)

7.p. Brogger második góljával 5-4-re vezetnek a dánok.

Hazai egyenlítés után Vérten volt eredményes gyors lerohanásból, majd Amorim szerzett nagy gólt ismét.

Hornyák egyéni akcióját követően ismét a győrieknél az előny. (1-2)

Broggen egyenlített szélről a hazaiaknál. (1-1)

Amorim szerezte az első gólt egy óriási átlövésből. (1-0)

Elkezdődött a mérkőzés!

Győri Audi ETO: Lunde Haraldsen – Radicevic, Lekic, Görbicz, Löke, Amorim, Vérten.

Hibátlan mérleggel vezeti csoportját a Győri Audi ETO, amely a harmadik helyen álló FC Midtjylland együtteséhez látogat.

„Nagyon örülök, hogy eddig sikerült az összes elérhető pontszámot megszereznünk. A Larvik ellen nagyon jól játszottunk az egész mérkőzésen, amit főként a fizikális és pszichés teljesítménynek köszönhetünk." - mondta el Karl-Erik Böhn edző az EHF hivatalos oldalán.

„A Midtjylland már Magyarországon is megmutatta milyen jó csapat és mennyire gyorsan tudnak játszani. Sokáig tartották magukat Győrött, sikerült mindig felzárkózniuk. A dánok jó úton járnak, de remélem megérezzük a győzelem ízét Dániában is." - tette hozzá a norvég szakember.

FC Midtjylland legutóbb 23-22-re győzött az előző évi döntős Itxako ellen.

„Nem lepett meg a spanyolok elleni győzelme. Őszintén, az sokkal inkább, hogy az Itxako pontot szerzett a Larvik otthonában" - jegyezte meg a zöld-fehérek mestere.

Görbiczék hazai pályán 32-27-re verték a dánokat. Amennyiben ha ma nyernek a Midtjylland vendégeként, elődöntősök lesznek két fordulóval a zárás előtt. A mérkőzésről online tudósítást adunk 18:30-tól.

• 13. Rinpócse 2012. február 26. 12:45
    „12 mikipapa,nem kéne előre inni a BL-győzelemre,még addig lesznek meccsek,ha Konkolyt véded,Róth Kálmánról se feledkezz meg,az alapokat Ő tette le.”
  • 12. mikipapa 2012. február 26. 12:00
    „Mi bajod Konkoly CS-val ????? Ez a csapat az Ő irányítása alatt alakult ilyenné Idáig éveken át mindíg eljutott a Győr - -és nem ezekkel a külföldiekkel Lehet -remélem hogy most a szerencse is melléjük szegődik Tudásuk alapján övék a B.L. győzelem !!! !!Hajrá lányok !!”
  • 11. játékvezető100 2012. február 26. 10:10
    „Jó játék magabiztos győzelem !!!
    Ugye a kétkedőknek most már nem is hiányzik Konkoly úr.
    Tisztelem az eredményeit de látszik hogy ő nem a mi emberünk a BL -ben.
    Öröm látni a lányok felszabadult játékát.
    Csak igy tovább és várjuk a trófeát.”
  • 10. Gudianyu 2012. február 25. 20:07
    „Szép volt lányok, gratulálok! Öröm volt nézni a meccset, csak így tovább!”
  • 9. öszödiböszme 2012. február 25. 10:53
    „Köszönjük és Szép volt csajok!!!”
  • 8. csilluka68 2012. február 25. 08:42
  • 7. 621 2012. február 25. 07:39
    „Boldogan csatlakozok a gratulálók, táborához! Szép volt, csak így tovább...”
  • 6. lueser 2012. február 25. 06:53
    „Viszont még sohasem nyerte meg, - úgyhogy őrizzük meg a nyugalmunkat és a józanságunkat!”
  • 5. mc 2012. február 24. 20:19
    „Magabiztos játékkal megérdemelt 29-23-as ...FC Midtjylland - Győri Audi ETO 24-29

Erre gondolsz?

Maradjunk a tényeknél, szerintem is öttel nyert a kedvenc csapatunk.

Nagy élmény volt. Azért az a kínai betalálhatott volna. Persze még sok brill megoldást láttunk.
    Ez a mérközés töbebet ért, mint a hátunkmögött lévő hét.

Na, jó pihenést, jó hétvégét!”
  • 4. siva 2012. február 24. 20:14
    „Van némi ellentmondás a fő cím alatti eredményben és a meccs utolsó találata között.”
  • 3. NP1 2012. február 24. 20:04
    „Ennél az újságnál a dyscalculia alkalmazási feltétel?”
  • 2. öszödiböszme 2012. február 24. 19:52
    „Hajrá Győr!!!!”
  • 1. bius98 2012. február 24. 19:07

Vajon EB-helyszín lesz Győr?

Egyelőre még nem dőlt el, 2014-es női Európa-bajnokság játszanak-e mérkőzést Győrben. A megoldásról… Tovább olvasom