2017. 12. 11. hétfő - Árpád 4°C | 13°C Még több cikk.

Az MKB a meccset megnyerte, Károlyit egy időre elvesztette

Kosárlabda - Az MKB-Euroleasing `túl nagy falatnak bizonyult` a SEAT Foton számára. A győriek csak az első negyedben tudták tartani az iramot a soproniakkal. Károlyi sérülése miatt nem játszhat 2-3 hétig, így ki kell, hogy hagyja az MK döntőt.

Hallgassa meg a Nap Rádió riportját!
SEAT Foton Győr - MKB-Euroleasing 53-89 (23–24, 8–23, 10–24, 12–18)
Győr, Uniqa NB I-es női mérkőzés, 200 néző.
V.: Tóth K., Sabáli.
SEAT Foton Győr: Borovicková 7/3, Borecká 10/6, Szakács 14/9, Margeviciuté 2, Varga R. 4
Cs.: Horváth Zs. 6, Tóth Zs. 1, ANTOLOVICS 9, Szalay, Ürmös
Edző: Tapodi Péter
MKB-Euroleasing Sopron: Németh B. 7, HONTI 10, GORBUNOVA 18/3, Károlyi 4, Branzova 10
Cs.: HORTI 18, Milovanovic 9/6, Semsei 7, Horváth Zs. 4, Eördögh, Kocsis 2
Edző: Székely Norbert

Bár a bajnok és kupagyőztes MKB-Euroleasing Sopron volt a mérkőzés esélyese, ez aligha látszott a találkozó első perceiben.

A győri együttes kezdett ugyanis jobban, két és fél perc elteltével 8 ponttal vezettek a zöld-fehérek (10–2). Az első negyedben egyenrangú ellenfélnek bizonyult a Foton. A második szakaszban azonban felpörgette a tempót a Sopron és fokozatosan egyre nagyobb előnyre tettek szert a zöld mezes vendégek.

A nagyszünetet követő első percben aztán kipontozódott Rima Margeviciuté. A litván válogatott kosaras kiválásával pedig meggyengült a győri  gárda a palánk alatt. Horti Dórának köszönhetően –  a center összesen kilenc lepattanót gyűjtött a mérkőzésen – ezt ki is használták a soproniak.

A zárónegyed már csak formalitás volt. Összességében nem történt meglepetés, a vendégek érvényre juttatták a papírformát, míg a győriek csak az első tíz percben tudták megnehezíteni a soproni együttes dolgát.

A találkozó krónikájához tartozik még, hogy a második negyed közepén vádlisérülést szenvedett Károlyi Andrea, a soproni csapat egyik legrutinosabb játékosa. Mint kiderült, részleges izomszakadása van, így a kosaras nem is szerepelhet a hétvégi Magyar Kupa négyes döntőjében.

Tapodi Péter: – Végig volt tartása a csapatnak, de a Sopron túl nagy falatnak bizonyult számunkra. Sajnos többször is megrogytunk.

Székely Norbert: – Károlyi Andrea sérülése vezéráldozat volt. Köszönjük a soproni szurkolók biztatását.

• 4. colomano 2008. március 19. 10:40
    „Azért erőlködnek, mert Szijjártónak a kosárlabda a szerelme, a hobbija.
    Mindenféle képesítés nélkül is edző lehet a klubnál, tízmilliókat pumpál a saját szórakoztatására.
    Nézd meg a csapat honlapját. A csapat színe a zöld, de az oldal narancssárga.
    Ezzel is mutatva, hová valósi az elnökúr...”
  • 3. k73 2008. március 19. 06:20
    „A Nemzeti Sportban 600 nézőt írnak:)
    így próbálják azt a látszatot kelteni, hogy Győrben érdekli az embereket a női kosárlabda?
    hát nem!”
  • 2. próba 2008. március 19. 01:22
  • 1. szopjon 2008. március 18. 21:42
    „200 néző, gondolom abból 100 soproni, minek (kinek) erőlködnek győrben?”

Magyar Kupa: első osztályú ellenfelek

Labdarúgás - A legjobb négy közé kerülésért lép ma pályára az Integrál-DAC és a Gyirmót a Magyar… Tovább olvasom