2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 13°C Még több cikk.

A védelmet dicséri a magyarok kapitánya

Labdarúgás - A kiegyenlített első félidőt élénkebb második játékrész követett, ahol a gólunkra tíz perc alatt válaszoltak a szlovákok. A meccs végén mi veszélyeztettünk inkább, az eredmény azonan már nem változott.
Magyarország - Szlovákia 1-1 (0-0)
Limasszol, válogatott felkészülési mérkőzés, 300 néző. V.: Trattu (ciprusi).
Gsz.: Gera (54.), ill. Sesták (64.).
Magyarország: Fülöp – Csizmadia, Vanczák, Juhász, Lőw – Szélesi, Vass Á. (Tőzsér, 83.) – Hajnal (Dzsudzsák, 46.) – Buzsáky (Priskin, 75.), Gera, Huszti (Halmosi, 56.). Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Szlovákia: Senecky (Mucha, 46.) – Cisovsky (Krajcik, 46.), Skrtel, Durica, Hubocan – Hamsík (Sapara, 58.), Strba (Borbély, 58.), Cech, Holosko (Halenár, 76.) – Mintál, Sesták. Szövetségi kapitány: Jan Kocián.

20. p: Huszti ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, Senecky Gera elé ütötte a labdát, a magyar futballista kapásból lőtt, de a labda a közbelépő Cech lábáról az alapvonalon túlra pattant. A szögletet Huszti végezte el, beadása után Juhász 4 méterről a kapu mellé csúsztatott.
49. p: Buzsáky bal oldali szöglete után a Csizmadia fölött átszálló labda Juhász lábáról gurult a kapu felé, de a gólvonalon helyezkedő védő tisztázott.
54. p: Huszti jobb oldali szöglete után a berobbanó Gera 3 méterről a hálóba fejelte a labdát. 0–1.
64. p: Sesták lépett ki a magyar védők közül, elvitte a labdát a kapuból kifutó Fülöp mellett és 13 méterről a hálóba gurított. 1–1.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő, komoly helyzet egyik oldalon sem akadt. Az utolsó öt percben a magyarok kerültek fölénybe.
A második játékrészben élénkebb lett a tempó, a magyar együttest megnyugtatta a vezetés. Tíz perccel később a szlovákok egyenlítettek és az irányítást is átvették. Várhidi Péter együttesének negyed órára volt szüksége a sorok rendezésére, a hajrában a magyarok veszélyeztettek többet, de az eredmény már nem változott.

„Bosszant a bekapott gól, melyet olyan helyzetből kaptunk, amelyet könnyen elkerülhettünk volna – mondta a lefújás után Várhidi Péter, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Nem álltunk szorosan a szlovák támadó mellé, ezért tudott egyedül kilépni. Pozitívum viszont, hogy a védekezésünk stabil volt, a szlovákok kidolgozott akcióból nem tudtak gólhelyzetet kialakítani."

A magyarok legközelebb március 26-án Szlovénia ellen lépnek pályára Zalaegerszegen.

Túl az első mérkőzésen

Labdarúgás - Lejátszotta első törökországi felkészülési mérkőzését a Győri ETO FC. A zöld-fehérek… Tovább olvasom