2017. 10. 20. péntek - Vendel 8°C | 20°C Még több cikk.

A sírból visszahozott továbbjutás

Ethnikosz Ahnasz 2 (2) Győri ETO FC 2 (1) UEFA-Intertotó-kupa, visszavágó mérkőzés, Larnaca, 100 néző. V.: Panic (Selimovic, Stanic, bosnyákok).
Edző: Spiron Kastanas
Kyriakos h. Nicola 77. p, Dionisiou h. Maricau 91. p.

Gsz.:
Kyriakos (5., 10. p)
Sárga lap: K. Hatzaros (48. p), Aposlabou (90. p), Nicola (91. p)

Sárga lap: Nyilas (43. p), Geri (92. p)

Cipruson helyi idő szerint öt órakor rekkenő hőségben kezdődött el a larnacai városi stadionban az Intertotó-kupa visszavágó mérkőzés.
A Győri ETO számára „tragikusan" kezdődött a találkozó, hiszen nagyon úgy tűnt, hogy mindössze 10 perc alatt elúszott a továbbjutás reménye, mert Kyriakos Chatzaros két góljával a ciprusi csapat jelentős előnyre tett szert. Az ETO a hőségből és a kábulatból a félidő második felére tért magához, de félő volt, hogy az összesítésben nagyon jól álló Ethnikosz a Győrben már bemutatott bunkerfutballjával tartani tudja az eredményt. Az első félidő utolsó percéig tulajdonképpen ez az állítás igaznak is bizonyult, mert a betömörülő házigazdák mellett igazából csak Németh Norbert került gólhelyzetbe egy bal oldali beadás után. A 44. percben viszont sikerült a szépítés, Varga Zoltán szép cselekkel tört be a ciprusi 16-osra és 14 méterről elegánsan gurított a ciprusi kapuba. Ez az idegenben rúgott gól a második félidőre megadta az esélyt az egyenlítésre.

A 67. percben Geri átadása után ismét a győri csapat legjobbja, Varga Zoltán játszotta tisztára magát a ciprusi védők között, az ötösről hajszálpontosan gurított középre, így Orossnak már nem volt nehéz dolga, hogy megszerezze az egyenlítő és az összesítésben továbbjutást jelentő gólt.

A ciprusi csapat, hasonlóan a győri mérkőzéshez, fáradni látszott, és ebben a periódusban az ETO irányította a játékot. Újabb gólt szerezni azonban nem sikerült és a hajrában az Ethnikosz kapott egy esélyt a bosnyák játékvezetőtől. A 85. percben a ciprusi csapatkapitány Christakis Poyiatzi esett nagyot az ötösön, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A 11-es pontra leállított labdát a sértett ciprusi középpályás azonban csúnyán mellé- és fölélőtte.

Az ETO 3–3-as összesítéssel, több idegenben lőtt góljával továbbjutott az Intertotó-kupa következő fordulójába, ahol a spanyol bajnokság 16. helyezettjével mérkőzik. Az első mérkőzésre kint a hét végén kerül sor, a visszavágót egy héttel később Győrött rendezik.
A mérkőzés felvételét hétfőn 21 órától láthatják a Győr TV-ben.

Spiron Kastanas:
– A mérkőzés elején kétgólos vezetésünknél, illetve a végén a 11-esnél a kezünkben volt a következő forduló lehetősége. Sajnos nem tudtunk élni vele.

Varga Zoltán:
– Rendkívül rosszul kezdtük a mérkőzést, és bizony nem gondoltam volna, hogy 0–2 után továbbjutunk. A csapat azonban képes volt talpra állni.

500 újságírót várnak Beckham madridi bemutatkozására

A tervek szerint 25 ország összesen 500 újságírója tudósítja majd a helyszínről szerdán azt, hogy a… Tovább olvasom