2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 19°C Még több cikk.

A Csorna 2-1-re nyerte az NB III-as megyei rangadót

A Csorna idegenben 2-1-re győzött a mosonmagyaróvári MTE 1904 csapata ellen az NB III Bakony-csoportjának szombati rangadóján.
A 6. percben az első helyzet Schafranek előtt adódott, de nyolc méterről leadott emelését Lőre hárította. A 14. percben Nyerges játszotta tisztára magát, tíz méterről leadott lövése alig kerülte el a hazai kaput. A 38. percben Cseri buktatta a tizenhatoson belül Molnárt, a megítélt büntetőből Szigeti a jobb alsó kapufát érintve lőtte a hálóba a labdát. 0–1.

A 69. percben Simita szép cselek után került gólhelyzetbe, de a védők az utolsó pillanatban menteni tudtak. A 74. percben egy bal oldali beívelés után Leskó öt méterről a kapu fölé fejelt. Öt perccel később Dorogi jobbról ívelte be a labdát, amely a kapufáról Nyerges elé került, aki két méterről az üres kapuba lőtt. 0–2.

A 90. percben egy jobb oldali beadás után Leskó nyolc méterről élesen a bal alsó sarokba lőtt. 1–2.

A hazaiak kezdtek jobban, formás támadásokat vezettek, de a csornaiak szervezetten védekeztek. Negyedóra elteltével feljött a vendégcsapat, többször veszélyeztette Antal kapuját és a szünetig egygólos előnyt szerzett a Csorna. Fordulás  után továbbra is a Csorna kezdeményezett többet s többet is  birtokolta a labdát. A hazai csapat játékából hiányzott az átütőerő, csatárjátékuk meddőnek bizonyult.

Végeredményben egy jó iramú mérkőzésen, az egységesebben játszó Csorna megérdemelten nyerte a mérkőzést a nem eléggé koncentráltan futballozó hazaiak ellen.

Jók: Horváth Á., Kovács Á., ill. Simita, Dorogi, Molnár, Nyerges, Horváth A.

Siska Attila: – Sajnos már a meccs elején tompán játszottunk, így kevés esélyünk volt a gólszerzésre.

Varga Péter: – Jó csapattal játszottunk, ám úgy érzem, hogy játékban is a hazaiak fölé tudtunk nőni, így a győzelmünk teljes mértékben megérdemelt.