2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

A bíró is ellenfél volt: ETO FC-Videoton 1-1

Botrányos játékvezetés, nagy küzdelem, és döntetlen: ez volt a Győri ETO-Videoton mérkőzés. A fehérváriak az utolsó percben megmenekültek egy tizenegyesgóllal. Jár az ajándék Videoton-mez Bedének.

Győri ETO FC–Videoton 1-1 (0-0)
Monicomp Liga-mérkőzés, ETO Park, 2500 néző
V.: Bede (Szpisják, Farkas B.)

Győri ETO: Sztevanovic – Fehér Z., Djordjevic, Sztanisic, Völgyi– Tokody (Ganugrava 47.p.), Dinjar (Koltai 46.p.), Pilibaitis, Trajkovic - Copa (Eugene 57.p.), Bougerra
Vezetőedző: Pintér Attila

Videoton: Bozovic – Lázár, Lipták, Vaskó, Andic – Elek Á., Farkas B. - Vasiljevic (Szakály D. 81.p.), Sándor Gy. (Gosztonyi 61.p.), Polonkai (Nikolic 46.p.)– Alves
Vezetőedző: dr. Mezey György

Kiállítva: Sztanisic (53.p.), Fehér Z. (90.p.) ill. Vaskó (84.p.)

Gólszerző: Ganugrava (86.p.) ill. Alves (90.p.-tizenegyesből)

Mezey György: Ezt a nagyon megerősített védekezést nem nagyon szeretjük. Félt tőlünk az ETO, ezért a bekkelésre figyelt elsősorban. Több lehetőségünk vot, amíg emberelőnyben voltunk, örülnünk kell az egy pontnak.

Sokáig kiegyenlített játékot hozott az ETO és a Videoton csatája. A második félidőre aztán három piros lap és két gól is jutott.

Először a hazaiak kerültek hátrányba, miután Bede Ferenc egyből piros lapot adott Sztanisicnek a 63. percben. Innentől a Videoton mezőnyfölénybe került, de még mindig nem lógott a levegőben a gól.

A hajrá sűrű lett: a Videoton tizenhatosa előtt Vaskó kezezett, megkapta a második sárgáját, a szabadrúgást pedig Völgyi legurította Ganugravának, aki huszonkettőről a bal alsóba bikázott.

A listavezető mégis pontot mentett, miután Fehér fellökte Szakályt a tizenhatoson belül, André Alves pedig gólra váltotta a büntetőt. A két esemény közt azonban Fehér még odafejelt kicsit Szakálynak, aki elterült a földön, ezért Bede harmadszor is előkapta a piros lapot.

Online közvetítés:

90. perc: A büntetőt Alves a bal felsőbe lőtte. 1-1. Vége a meccsnek.

89. perc: Fehért szabálytalankodott a tizenhatoson belül, ezért a játékvezető tizenegyest ítélt és kiállította védőt.

87. perc: Koltai adott be a jobb oldalról, amire Bouguerra érkezett és fejelt, de Bozovic védett.

86. perc: Vezet az ETO!!! Völgyi gurította le a szabadrúgást Ganugravának, aki laposan a kapu közepébe bombázott 20 méterről. 1-0.

85. perc: Vaskó kezezett a Videoton tizenhatosa előtt. Megkapja második sárgáját, így Bede kiállítja a védőt.

82. perc: Andic kapott sárga lapot.

81. perc: Cserél a Videoton. Vasziljevic helyére Szakály Dénes áll be.

77. perc: Nikolic közeli fejesét védi Sztavanovic.

72. perc: Gosztonyi lő fölé 20 méterről egy szabadrúgást.

62. perc: Fehér jobb oldalról, éles szögből leadott lövését üti ki bravúrral Bozovic.

61. perc: Sándor előbb kapu fölé lő, majd elhagyja a pályát. Helyére Gosztonyi áll be.

59. perc: Sándor Gy.  20 méteres lövése megy mellé.

57. perc: Csere a hazai csapatban. Copa le, Eugene be.

53. perc: Vaskó kapott sárga lapot. Másodpercekkel később Sztanisic rúgta fel a félpályánál Alvest. Bede azonnal kiállította az ETO védőjét.

52. perc: Tüzijáték a Videoton a kapuja előtt. Előbb Bougerra, majd Fehér lövését blokkolják a védők.

47. perc: Tokody nem tudja folytatni a játékot. Helyére Ganugrava érkezik.

46. perc: Elkezdődött amásodik félidő. Mindkét csapat cserélt a szünetben. A Videotonban Polonkait Nikolic váltja, az ETO-ban pedig Dinjar helyére jön Koltai.

45. perc: Trajkovic laza passzából Bougerra bombázhatott kapura éles szögből a jobb oldalról, 12 méterről. Bozovic bravúrral szögletre mentett. Lipták rántotta le Copát. Sárga lap. Vége az első félidőnek.

37. perc: Polonkai szabálytalansága után Tokodyt kell ápolni.

36. perc: Kontrázott a Vidi. Trajkovic rúgta fel Alvest. Sárga lap.

34. perc: Fehér távoli lövése kipattan Bozovicról, de a kapus még időben felszedte a labdát az érkező Dinjar elől.

31. perc: Völgyi 22 méteres szabadrúgása vágódik szögletre a sorfalról.

25. perc: Copa dekázgatott a Videoton tizenhatosán belül a jobb oldalon. Lövése nagyon gyengére sikerült, és elgurult a kapu előtt, Bougerra azonban így került nagy helyzetbe, de lemaradt a labdáról.

24. perc: Djordjevic szorításában Alves lőtt el keresztben a kapu előtt a jobb oldalról, 15 méterről.

20. perc: Sokpasszos mezőnyjáték jellemzi az utóbbi perceket. Helyzetek, és veszélyes támadások híján izglommentes a meccs.

14. perc: Alves és Elek kényszerítőzött az ETO tizenhatosán belül, de utóbbi játékos ziccerben rosszul vette át a labdát.

13. perc: Polonkai lőtt mellé 20 méterről.

11. perc: Sztanisic bizonytalanságából lesz óriási helyzete a Videotonnak. A győri védő ki akarta engedni az alapvonalon a labdát, de rosszul fedezte azt, így Vasziljevic elvette tőle, de éles szögből elgurította a kapu előtt a labdát.

9. perc: Pilibaitis 20 méteres lövéséből bedobás lesz...

7. perc: Völgyi távoli szabadrúgása elakad a blokkban, de a lepattanót Pilibaitis rúghatja kapura. A kapáslövés fölé megy.

4. perc: Szép győri támadás futott a bal oldalon. Trajkovic tette vissza lövésre a labdát. Pilibaitis 18 méterről kapásból lőtt fölé

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést. Rögtön Djordjevic kap sárga lapot, miután felrúgta Alvest.

Hiába az ETO haloványabb teljesítménye a Monicomp Ligában, a bajnoki címre esélyes Videotonra sokak szerint nehéz feladat vár a labdarúgó NB I hétvégi, 14. fordulójában.

Ma este csap össze egymással az előző idény ezüst-, illetve bronzérmese, azaz a jelenlegi listavezető, a Videoton a Győri ETO FC otthonába látogat.

Pintér Attila vezetőedző legénysége nincs túl jó formában, ennek ellenére hazai környezetben mindenképpen veszélyes lehet Mezey György alakulatára, amely az elmúlt szezon utolsó fordulójában éppen Győrben bukta el a bajnoki címet azzal, hogy 1–0-ás vereséget szenvedett.

A Rába-partiaknál ugyan ezúttal is lesz hiányzó, Babic, Nicorec és Szabó Ottó játékára sem számíthat Pintér Attila, azonban többen visszatérhettek a csapatba.

Kedden nyaksérülése után már ismét az ETO kapujában állt Szasa Sztevanovic. A rutinos szerb kapus az MTK elleni Magyar Kupa-mérkőzésen jó formában védett, több ziccert is hárított és csapata legjobbja volt. Tokody és Djordjevic is teljes értékű edzésmunkát végzett, s ha nem is kezdőben, valószínű, a kispadon már ott lehetnek.