Kisalföld logö

2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 3°C | 7°C Még több cikk.

Evezésben szerezték első aranyukat a britek

A britek szerdán megnyerték első aranyukat a londoni olimpián: a Helen Glover, Heather Stanning kormányos nélküli kettes evezős egység harcolta ki a hazaiak első győzelmét.
Az ezüstérmet az ausztrál, a bronzot az új-zélandi duó szerezte meg ebben a számban.

A brit Helen Glover (b) és Heather Stanning örül az eredményhirdetésen, miután megnyerte Nagy-Britannia első aranyérmét a 2012-es londoni nyári olimpia evezőversenyei női kormányos nélküli kettesének
A brit Helen Glover (b) és Heather Stanning örül az eredményhirdetésen, miután megnyerte Nagy-Britannia első aranyérmét a 2012-es londoni nyári olimpia evezőversenyei női kormányos nélküli kettesének döntőjében.
Fotó: MTI/Jim Hollander 

Női négypárban Ukrajna története első evezős olimpiai aranyát nyerte meg, férfi nyolcasban pedig a világbajnok német csapat győzött.

Eredmények, evezés:
női kormányos nélküli kettes, olimpiai bajnok:
----------------------------------------------
Helen Glover, Heather Stanning (Nagy-Britannia) 7:27.13 perc
2. Kate Hornsey, Sarah Tait (Ausztrália) 7:29.86
3. Juliette Haigh, Rebecca Scown (Új-Zéland) 7:30.19

A brit Helen Glover (b) és Heather Stanning ünnepel, miután aranyérmet nyertek a 2012-es londoni nyári olimpia női kormányos nélküli kettes evezőverseny döntőjében.
A brit Helen Glover és Heather Stanning ünnepel, miután aranyérmet nyertek a  női kormányos nélküli kettes evezőverseny döntőjében.
Fotó: MTI/EPA/Nic Bothma

női négypár, olimpiai bajnok:
-----------------------------
Ukrajna (Katyerina Taraszenko, Natalija Dovgodko, Anasztazija Kozsenkova, Jana Gyementjeva) 6:35.93 perc
2. Németország (Ann-Katrin Thiele, Carina Baer, Julia Richter, Britta Oppelt) 6:38.09
3. Egyesült Államok (Natalie Dell, Kara Kohler, Megan Kalmoe, Adrianne Martelli) 6:40.63

A német evezős nyolcas az olimpián is megőrizte veretlenségét. Fotó: MTI (galéria)

férfi nyolcas, olimpiai bajnok:
-------------------------------
Németország (Filip Adamski, Andreas Kuffner, Eric Johannesen, Maximilian Reinelt, Richard Schmidt, Lukas Müller, Florian Mennigen, Kristof Wilke, korm.: Martin Sauer) 5:48.75 perc

2. Kanada (Gabe Bergen, Douglas Csima, Robert Gibson, Conlin McCabe, Malcolm Howard, Andrew Byrnes, Jeremiah Brown, Will Crothers, korm.: Brian Price) 5:49.98

3. Nagy-Britannia (Alex Partridge, James Foad, Tom Ransley, Richard Egington, Mohamed Sbihi, Greg Searle, Matt Langridge, Constantine Louloudis, korm.: Phelan Hill) 5:51.18

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Cseh, Bernek és Balog elődöntős

Férfi 200 háton két magyar is elődöntős, Cseh László 200 vegyesen a legjobb időt úszta az előfutamok… Tovább olvasom