2017. 09. 23. szombat - Tekla 9°C | 18°C Még több cikk.

Körbeevezték Kimlét

Három éve indította el az Evezd körbe Kimlét! programot a helyi polgárőr-egyesület, melyet idén is nagy sikerrel szerveztek meg.

A Kimlei Polgárőr Egyesület 3 évvel ezelőtt azzal a szándékkal rendezte meg az Evezd körbe Kimlét!, hogy népszerűsítse a polgárőrök munkája mellett az evezőssportokat is, és felhívja a figyelmet a község csodálatos fekvésére. Hiszen a Mosoni-Duna 8 kilométeres ívben öleli körbe a falut. Ennek ellenére nagyon kevesen élnek itt a vízi sportolás lehetőségével, sőt, kiépített csónaklerakó hellyel sem rendelkezik a település. Akkor a környékbeli polgárőr-egyesületek mellett nagyon sok helybéli szállt kenuba, kajakba, ladikba, ám legnagyobb sikere a két sárkányhajónak volt, melyet bárki kipróbálhatott.

Idén 13 csapat – köztük 5 helyi – nevezett a falut körbeevező versenyre, melyet a napokban rendeztek. A profi kategóriában a J & Speed Tata csapata nyert kéttized másodperccel a Kimlei Sárkányok előtt, 3. helyezett lett a BKV Vadlibák Budapestről. Az amatőr kategóriában a Mi Világunk TV hajója újra a legjobb időt futotta, így megtarthatta a vándorserleget, második az Altenburg Idiot (Mosonmagyaróvár), harmadik Az élet ha BOS BOS BOS (Mosonszolnok).

Sokan ültek hajóba az Evezd körbe Kimlét! program idején.

A hosszútáv első 8 csapata kvalifikálta magát a további versenyszámokra, melyeket az öreg hídnál bonyolítottak le. A 200 méteres távon a Kimlei Sárkányok nyertek, második a J & Speed Tata, harmadik a Rekultív (Mosonmagyaróvár) lett. A 2000 méteres üldözőversenyen a J & Speed Tata szorította a Kimlei Sárkányokat a második helyre szoros versenyben, bronzérmes lett a BKV Vadlibák (BP). A megyei polgárőrszövetség különdíját a kunszigeti polgárőrhajó legénysége kapta, az Ifjúsági Polgárőr Díjat pedig a Kimlei Ifjú Polgárőrök csapata vehette át.

A nap folyamán lehetőségük nyílt az érdeklődőknek is beülni a sárkányhajókba és evezni egyet. Hajóba szállt édesapjával Izsó Veronika is (a kislányról többször írtunk a Kisalföldben), akinek gyógyulásáért a tavalyi verseny után a Kimlei Sárkányok gyűjtést kezdeményeztek. A helyiek és a kimlei polgárőrök is nagyobb összeggel támogatták a mozgássérült lány külföldi operációját.