2024.05.13. 10:10

NB I/B – Nagy lépést tett a döntő felé a Sportdarázs-SMAFC

A soproni fiatalok idegenben szereztek 17 pontos előnyt a női kosárlabda NB I/B-ben.

BKG Príma Szigetszentmiklós II–Sportdarázs-SMAFC 70–87 (16–20, 16–19, 15–28, 23–20)

Szigetszentmiklós, női NB I/B, elődöntő, 1. mérkőzés. V.: Molnár T., Váczi.

Sportdarázs: Gombkötő, Kókai 10/3, TOMAN D. 13/6, SITKU 16/3, Bakó 11. Cs.: JEVTOVICS 16, Völgyi 2, JANZSÓ 13, Toman R. 4, Gergő, Tátosová, Sinka-Pálinkás 2. Edző: Szrdjan Radulovics.

A szünetig szerzett hétpontos vezetése után remek harmadik negyedével a záróetap előtt 20 pontos előnyre tett szert és végül simán nyert idegenben a Sportdarázs az elődöntő első mérkőzésén, ezzel nagy lépést tett a finálé felé.

Szrdjan Radulovics: – Nagy győzelmet arattunk. A feldobástól egészen a lefújásig az irányításunk alatt tartottuk a mérkőzést. Véghezvittük mindazt, amit előzetesen elterveztünk, kihasználtuk az előnyünket a palánkok alatt, és jó átmeneti támadásokat vezettünk. Gratulálok a lányoknak a győzelemhez.