Kristiansen paradézott

2024.02.14. 17:01

Női kézilabda NB I - Győri Audi-ETO-Motherson Mosonmagyaróvár 32-22 - fotók

Mindkét csapat győzelemre játszott, de most az ETO egy Kristiansennel jobb volt.

Győri Audi-ETO-Motherson Mosonmagyaróvár 32-22 (15-9)

60. perc: Ryu most nem jöhet, úgyhogy Kristiansen lövi be a hétméterest Hadfinak. 31-22. Bardi lövését hárítja Toft. Nze Minko góljával nő tízre a különbség. 32-22. Ez a végeredmény. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Passzívból a blokkot lövi ki Tóth E. Brattset Dale harca két perces kiállítást eredményes (Albek áll ki), az ETO pedig büntetőt dobhat.

58. perc: A harmincadik gólt Szöllősi-Schatzl szerzi Ryu remek átadása után. 30-22. Ryut kell ápolni.

57. perc: Ryu büntetőből eredményes újra. 28-21. Szöllősi-Schatzl szerez gólt. 29-21. Tóth E. ezúttal íveli a büntetőt, ez már eredményre vezet. 29-22.

56. perc: Brattset Dale viszont eredményes beállóból. 27-21. Duijndam védi Tóth E. büntetőjét.

55. perc: Bardi kap jó labdát, de Toft védeni tudja a lövését.

54. perc: Megint Kristiansen eredményes. 26-21.

53. perc: Tóth Eszter megpattanó lövése a hálóban köt ki. 25-21

52. perc: Udvardi robog a kapuig a megszerzett labdával. 24-20. Győri időkérés. Kristiansen a megoldás ezúttal is! 25-20.

51. perc: Szöllősi-Schatzl lövése elkerüli a kaput. Stranigg Zsófia borítja fel Ryut, oda az óvári támadás.

50. perc: Varga E. szerez szép gólt. 24-19

49. perc: Támadóhiba Nze Minkónál. Brattset Dale rántja le a mezénél fogva Vargát, két percre kiáll a győri beálló.

48. perc: De Paula adja el a labdát. Varga E. lövését védi Toft.

47. perc: Albek húzza a labdát a jobb felsőbe. 23-17. Győri-Lukács góljára nagyon gyors góllal felel Albek. 24-18.

46. perc: Ryu értékesíti az újabb büntetőt. 23-16

45. perc: Passzívból eredményes Varga Emlília. 22-15. Hovden a bal kapufára pattintja a hétméterest. Albek távoli góljával öt gólra zárkózik az MKC. 22-16.

44. perc: Hovden újabb helyzetét védeni tudja Szemerey.

43. perc: Ryu nem talál kaput. Labdát veszít a vendég együttes, Hovden perdíti a kapuba a labdát a lefordulás végén. 22-14.

42. perc: Haugsted labdát szerez, de a kapus megállítja: lábbal védi a ziccert Szemerey. Tóth Eszer talál a jobb alsóba. 21-14.

41. perc: Albek próbálkozik ezúttal, de kapu fölé lő. Nze Minko sokkal pontosabb a másik kapunál. 21-13.

40. perc: Toft védi Tóth G. lövését. Oftedal passza nem jó Brattsetnek.

39. perc: Óvári labdaszerzés, Ivancok ziccert értékesít. 20-13. Ulrik Kirkelyi időt kér. Kristiansen passzolja ki a pályáról a labdát.

38. perc: Oftedal lövése nem talál kaput. Toft megint véd a túloldalon. Ryu is pontatlan. Ivancok szerez gyors gólt. 20-12.

37. perc: Ki tudja védekezni az ETO az óvári támadást. Kristiansen passza ezúttal nem jó, így Stranigg kerül ziccerbe, de Toft védeni tud.

36. perc: Gyors gól Kristiansentől. 20-11. Gyurka János időt kér.

35. perc: Belemenés Ivancoknál.

34. perc: Gyenge lövés Lancztól, nem is okoz gondot Toftnak. Bombagól Kristiansentől - ez volt a kilencedik találata. 19-11.

33. perc: Újabb értékesített hétméteres Hovdentől. 17-10. Tóth G. eredményes. 17-11. Oftedal is eredményes a másik oldalon. 18-11.

32. perc: Ivancok lövését védi Toft, a kipattanót Pásztor dobja a kapuba. 16-10. Pásztort állítják ki két percre.

31. perc: Folytatódik a mérkőzés. Hovden hétméteresből eredményes. 16-9.

3705 a hivatalos nézőszám.

30. perc: Tóth E. lövését védi Toft. Hazai időkérés 38 másodperccel a félidő vége előtt. Oftedal küzdelme gólt nem, de hétméterest ér. Kristiansen lövi, Szemerey ujjheggyel eléri. Albek megpattanó lövését védi Toft, aztán véget ér az első félidő.

29. perc: Oftedal lövését lábbal védi Szemerey.

28. perc: Lerántásért két perc Faragó Lucának.

27. perc: Kristiansen megint gólt szerez, immár a nyolcadikat. 15-9.

26. perc: Az óváriak sem jutnak lövéshez. Nze Minko nem vár a lövéssel, hat másodperccel később már újra az MKC támadhat középkezdés után. 14-9. Tóth N. bejátszása pontatlan.

25. perc: Győri támadóhiba, Brattset Dale volt szabálytalan. Most a vendégek támadnak passzívig.

24. perc: Nem jut lövéshez már a hazai csapat a passzív jelzés után. Dörgő kapufa Ivancoktól.

23. perc: Passzívig támad az ETO.

22. perc: Belemenés Nze Minkónál. Blohm kapja a meccs első kétperces kiállítását. Albek adja el a labdát.

21. perc: Tóth N. révén zárkózik az MKC. 12-9. Kristiansentől jön a válasz. 13-9.

20. perc: Szöllősi-Schatzl lövését védi Szemerey.

19. perc: Haugsted blokkolja Lancz lövését. Ryu ellen fújnak a játékvezetők. Újabb óvári hetes jöhet. Tóth Eszter ezt is belövi. 12-8.

17. perc: Kristiansen megint betalál. 11-7. Labdát veszít a vendég csapat, Nze Minko eredményes a lerohanás végén 12-7.

16. perc: Büntetőt harcol ki Tóth N. Tóth Eszter értékesíti a hétméterest. 10-7.

15. perc: Pásztor tud befordulni. 9-6. Beállógólra beállógól a válasz: Brattset Dale. 10-6.

14. perc: Oftedal lövését blokkolják az óváriak. Kristiansen megint! 8-5. Toft védi Lancz lövését, Nze Minko négyre növeli a hazai előnyt. 9-5.

13. perc: Kristiansen remek góljára gyorsan válaszol góllal Tóth Eszter. 7-5.

12. perc: Óvári időkérés. Toft üti kapu fölé Ivancok lövését.

11. perc: Szemerey védi Oftedal kísérletét. Ivancok passzolja el a labdát. Kristiansen góljával kettőre nő a hazai előny. 6-4.

10. perc: Támadóhiba Lancznál. Szemerey véd ismét egy Kristiansen-lövés után. Stranigg Ferenc kap sárga lapot az MKC kispadján.

9. perc: Toft védi Tóth E. lövését. Kristiansen révén vezet az ETO. 5-4.

8. perc: Tóth Eszter ellen fújnak támadóhibát. Kristiansen hétméteresét védi Szemerey.

7. perc: Oftedal lövi a harmadik győri gólt. 3-4. Albek labdavesztése után Hovden egyenlít. 4-4.

6. perc: Oftedal labdát veszít. Ivancok gólt dob. 2-4

5. perc: Ismét vezet az MKC, Tóth G. volt eredményes. 2-3.

4. perc: Szemerey védi Ryu lövését. Hovden egyenlít. 2-2.

3. perc: Brattset Dale lövését védi Szemerey. Albek góljával már kettő az óváriak előnye. 0-2. Kristiansen eredményes. 1-2.

2. perc: Hovden ellen fújnak a játékvezetők. Tóth G. lövi a meccs első gólját. 0-1

1. perc: Nem hoz gólt az első mosonmagyaróvári akció.

Előzetes  Ősszel a mosonmagyar­óváriak saját csarnokukban hatalmas meglepetésre 33–30-ra legyőzték a győrieket, így jelenleg lépéselőnyben vannak a címvédővel szemben. Mindez azt is jelenti, hogy a helycseréhez nem elég „csak” nyernie az Audi-ETO-nak, minimum négy­­­­gólos siker kell ehhez.

„Tisztában vagyunk azzal, hogy a Mosonmagyaróvár milyen játékminőséget képvisel. Nemcsak a magyar bajnokságban, hanem az Európa-ligában is jól szerepelnek. Minden bizonnyal nagy erőbedobással lépnek pályára szerdán, ezért nekünk magas szintű kézilabdát szükséges játszanunk” – nyilatkozta Ulrik Kirkely.

"Biztos vagyok benne, hogy a győriek szeretnének visszavágni az őszi vereségért – mondta Tóth Eszter, az MKC csapatkapitánya. – Az mindannyiunk számára nagyon emlékezetes csata volt. Ebben az erőltetett menetben kevés idő van felkészülni, de szeretnénk jó mérkőzést játszani a bombaerős ETO-val. A mentális fáradtság azért érezhető a csapaton, de a szakmai stáb segítségével ezen megpróbálunk átlendülni.”