A második vereség a bajnokságban

2023.11.15. 09:48

Női kézilabda NB I - FTC-Győri Audi ETO 28-22

Szerdán este 7 órakor NB I-es női mérkőzésen az FTC otthonában, az Elek Gyula Arénában lép pályára az Audi-ETO csapata.

Stine Bredal Oftedal

FTC-Győri Audi ETO 28-22 (16-11)

60. perc: Passzívból Lekic a blokkba lövi a labdát. Győri-Lukács éles szögből nem talál kaput. Nincs már hazai lövés a végén. Hat góllal veri végül az FTC az Audi ETO-t. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Brattset Dale labdát veszít, Klujber a kapujába éppcsak visszaérő Toft mellett betalál. 28-22. Brattset Dale lövését is védi a ferencvárosi kapus.

58. perc: Klujber sem tud most gólt dobni Toftnak. De nincs gól a másik oldalon sem, Nze Minko lövésébe belekap Böde-Bíró. Simon P. a kapufára pattintja a labdát.

57. perc: Bölk lövését megint védi Toft. Győri-Lukács a jobb szélről a jobb alsóba. 27-22.

56. perc: Kristiansen a kapufát találja el.

55. perc: Bölk lövését védi Toft. Malestein kiáll két percre.

54. perc: Ryu kap az orrára egyet Lekictől. Hétméteres biztosan lesz. A videózás után kiderül, hogy két perc is. Böde-Bíró kivédi Kristinasen büntetőjét. A labda marad az ETO-nál. Győri-Lukács betalál végül. 27-21.

53. perc: Hibázik támadásban az FTC.

52. perc: Lekic lövése befér a jobb alsóba. 27-20. Az utolsó idejet kéri ki Kirkely. Nze Minko ziccerben, Böde-Bíró védi ezt is.

51. perc: Malestein lövését védi ugyan Toft, de Schatzl elvéti a kipattanót.

50. perc: Blohm lövését védi Böde-Bíró. Klujber dobja a labdát az üres kapuba. 26-19. Ryu töri meg a győri gólcsendet. 26-20.

49. perc: A maratoni hazai támadás végén Bölk pattintja a labdát kapu mellé.

48. perc: Hét a hat elleni játékkal próbálkozik az ETO. Oftedal elejti a labdát.

47. perc: Bölk növeli a góljai számát. 25-19

46. perc: Toft visszatér a győri kapuba. Mindjárt véd is egyet, de Lekic lövése után marad a labda a ferencvárosiaknál. Aztán Klujber eredményes. 24-19. Nze Minko nem talál kaput.

45. perc: Ryu passza nem jut el Brattset Daléig. A hazaiak kérnek most időt.

44. perc: Lekic labdát veszét, Szöllősi-Schatzl ziccert hibázik. Szabálytalan zárás Cvijicnél.

43. perc: Győri időkérés. Nze Minko szerez szép gólt. 23-19

42. perc: Belemenés Győri-Lukácsnál. A ferencvárosi jobbszélső, Malestein viszont betalál. 23-18

41. perc: Klujber lövése a jobb alsóban. 22-18

40. perc: Lekic talál a kapuba. 21-17. Ryu harcol ki büntetőt. Kristiansen lövését ezúttal Mészáros Virág próbálja hárítani, sikertelenül. 21-18.

39. perc: Passzívban már az FTC, Cvijic eredményes. 20-17. Oftedal ziccerét hárítja Böde-Bíró.

38. perc: Klujber harcol ki hétméterest. Lekic értékesíti. 19-16. Brattset-Dale újra betalál. 19-17.

37. perc:  Lekic próbálkozását Duijndam védi. Szép győri összjáték végén Győri-Lukács szerez gólt a jobb szélről. 18-16

36. perc: Pattintott lövésből eredményes Lekic. 18-14. Megint működik a Haugsted - Brattset-Dale összjáték, utóbbi a gólszerző ismét. 18-15.

35. perc: Oftedal passza nem jó Győri-Lukácsnak.

34. perc: Haugsted ad gólpasszt Brattset Dalének. 17-13. Oftedal labdát szerez, Brattset Dale ziccert értékesít. 17-14.

33. perc: Cvijic szerez szerencsés gólt. 17-12.

32. perc: A sáncról a kapufára pattan Bölk lövése. Haugsted lövi ki a bal felsőt. 16-12

31. perc: Indul a második félidő. Passzívig támad az FTC.

30. perc: Ryu lövését is hárítja Böde-Bíró. Duijndam védi Klujber lövését. Vége az első félidőnek.

29. perc: Bölk megint betalál. 15-11. Hovden a kapufát talája el ziccerben. Bölk távolról - Duijndam sem tud védeni. 16-11.

28. perc: Ferencvárosi időkérés.

27. perc: Klujber passzívból. 14-10. Szöllősi-Schatzl fut be a szélről. 14-11.

26. perc: Bölk a jobb felsőbe. 13-10. Kirkely időt kér. Böde-Bíró védi Oftedal kísérletét.

25. perc: Cvijic újra gólt szerez. 12-10. Lépéshiba Kristiansennél.

24. perc: Passzívban kap Hársfalvi labdát középen, de rálép a vonalra. Nem jó a bepassz Blohmnak a másik oldalon.

23. perc: Bölk a kapufát találja el. Blohm be tud fordulni. 11-10.

22. perc: Blohmot rántják le: hétméteres. Kristiansen ezúttal sem hibázik. 11-9

21. perc: Oftedal lövése nem jó. Cvijic ismét betalál. 11-8

20. perc: Nyitott védekezésre áll át a hazai együttes, nem jó a bejátszás Nze Minkótól a beállónak. Cvijic tud befordulni. 10-8

19. perc: Nze Minko lövése csemege Böde-Bírónak. Passzív megint, Bölk révén megint vezet az FTC. 9-8.

18. perc: Hovden perdíti a labdát a kapuba a jobb szélről. 8-8. Belemenés Klujbernél. Kiegészül az ETO.

17. perc: Támadóhiba a fővárosiaknál. Nze Minko egyenlít. 7-7. Cvijic középkezdésből az üres kapuba lő. 8-7.

16. perc: Lépéshiba Ryunél, aztán beleakad a labdába, amiért kiállítják két percre. Kár érte. Lekic ziccerét védi Toft. Haugstedet is kiküldik két percre.

15. perc: Jó a győri blokk, Toft védi Lekic lelassult lövését.

14. perc: Bölk lövése a kapufáról megy kapu mellé. Ryu lövését védi Böde-Bíró.

13. perc: Bölk eredményes ismét. 7-5. Brattset-Dale mezét rángatják meg, ráadásul belül védekezve. A győri büntetőt ezúttal is Kristiansen váltja gólra. 7-6.

12. perc: Lekic passzívból lő, Toft lábbal véd. Oftedal lövése a kapufáról levágódik... A lassításból derülhet ki, hogy a gólvonal elé, vagy mögé. De nem derül ki, mert nincs megfelelő felvétel.

11. perc: Üres kapuval támad a Fradi. Cvijic nagy nehezen összeszedi a bejátszást. 6-4. Villámgyors győri gól a válasz Brattset Dalétől. 6-5.

10. perc: Edwige kiáll két percre. Szöllősi-Schatzl az első lehetőségét gólra váltja. 5-4.

9. perc: Klujber révén vezet a hazai csapat. 4-3. Hovden lövését védi Böde-Bíró. Lekic távolról eredményes. 5-3.

8. perc: Belemenés Ryunél.

7. perc: Bölk ezúttal a jobb alsóba lő. 2-2. Ryu ad gólpasszt Hovdennek. 2-3. Lekic egyenlít. 3-3.

6. perc: Kristiansen bedobja a büntetőt. 1-2.

5. perc: Bölk a bal felsőbe lő. 1-1. Edwige löki meg lövés közben de Paulát: hétméteres.

4. perc: Megint passzívig támad az FTC.

3. perc: Toft védi Bölk átlövését. De Paula egy csel után lő, a hazai kapus véd.

2. perc: Passzívból sem lőnek a ferencvárosiak, jöhet az ETO. Oftedal lövését védi Böde-Bíró Blanka.

1. perc: A zöldben játszó ETO kezdi a meccset. Oftedal lövi az első gólt. 0-1.

Előzetes - A fővárosiak jelenleg lépéselőnyben vannak, hiszen eddig valamennyi bajnokijukat megnyerték, ugyanakkor a győri zöld-fehérek még a szezon legelején váratlan vereségbe futottak bele a Motherson-Mosonmagyaróvár vendégeként. Éppen ezért egyáltalán nem mindegy, hogyan zárul az összecsapás. Egy esetleges győri vereség esetén már nem lenne elég a győrieknek egy otthoni, Fradi elleni diadal, a címvédéshez minimum az is kellene, hogy az FTC máshol is kikapjon.

Ulrik ­Kirkely,­ a győriek vezetőedzője:

Ez az a mérkőzés, amelyet az egész csapat és a háttérben dolgozó szakemberek a legjobban várnak. Igazán különleges lesz olyan találkozót játszani, amely minden bizonnyal kivételesen magas hőfokú lesz. Tempós, nehéz és izgalmas meccsre számítok.