A sírból visszahozva

2023.11.18. 09:25

Női kézilabda BL - Győri Audi ETO - Bietigheim 31-29 - XXL-galéria

A német Bietigheim ellen hazai pályán, az Audi Aréna Győrben zárta az őszi idényt az Audi ETO női csapata.

Nagy szükség volt a végjátékban a győri zöld-fehér szurkolók fanatikus biztatására. Fotók: Nagy Gábor

Győri Audi ETO-Bietigheim 31-29 (13-17)

60. perc: Megpróbálja lenyelni a labdát az ETO. 35 másodperccel a vége előtt Kirkely időt kér. Győri-Lukács pattintja a labdát a kapuba. 31-28. Duijndam védi Dulfer lövését. X. Smits azért a végén még betalál. 31-29. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Döll csak a pályán kívül éri el a passzt. De Paula! 30-28. Duijndam védi I. Smits lövését.

58. perc: Passzívból lő Nze Minko, a felső lécről vágódik a labda Moreschi kezébe.

57. perc: Győri-Lukács a jobb felsőbe! 29-28. Belemenés X. Smitsnél. Zeng az Aréna: "Hajrá, Győr!"

56. perc: Német hétméteres. Toft jön, ezúttal is Kudlacz dobja. Bejön a kapuscsere: Toft védi a büntetőt!

55. perc: Blohmnak beállóból már összejön a gól. 28-28

54. perc: Blohm rálép a vonalra, csak ezután talál a kapuba. Ez így nem érvényes, így nincs győri vezetés. Döll révén megint vezetnek a vendégek. 27-28

53. perc: Broch szerez labdát, így nem sikerül megjátszani Gassamát. De Paula egyenlít megint. 27-27. Egy újabb német kapufa után a vezetésért támadhat az Audi ETO.

52. perc: Passzívig támad az ETO. Most a felső léc a vendégekkel van: Nze Minko találja el talpról, test mellől.

51. perc: Összejön az ejtés Döllnek. 26-27

50. perc: Győri büntető jöhet, Oftedal harcolta ki. De Paula egyet már belőtt, ezúttal sem hibázik: egyenlő az állás! 26-26.

49. perc: Nagyon jól működik most a győri védekezés. A felső léc segíti ki Duijndamot Dulfer lövése után.

48. perc: Dulfer válaszol. 24-26. Győri-Lukács befordul, és a kapuba ejti a labdát. 25-26

47. perc: Oftedal lövését csak a gólvonal mögül tudja kiszedni a kapus. 23-25. Győri-Lukács ziccególjával megint egyetlen gólra olvad a győriek hátránya. 24-25.

46. perc: Hvenfelt kap remek labdát, be is tudja dobni a kapuba. 22-25.

45. perc: Kudlacz viszont betalál. 21-24. Kapufás gól Nze Minkótól. 22-24

44. perc: Kudlacz küzdi be a labdát a kapuba. 21-23. Blohm a bal szélről próbálkozik, Moreschi véd.

43. perc: Duijndam védi Dulfer lövését. Aztán egy újabb védés, és egy újabb lerohanásgól, ezúttal Győri-Lukácstól. 21-22. Rég volt ilyen szoros!

42. perc: Labdaszerzés, Nze Minko robog, és gólt szerez a lefordulás után. 19-22. De Paula megismétli, amit Nze Minko csinált nem sokkal korábban. 20-22. Most a vendégek kérnek időt, ezen sem lehet csodálkozni.

41. perc: Rövid idő alatt megint ötre nő a különbség, ezért indokolt a győri időkérés. Blohm kap gólt érő bejátszást. 18-22.

40. perc: Döll betalál. 17-21. Belemenés Győri-Lukácsnál. A játékvezetők megint büntetőt ítélnek a németek javára. Kudlacz bedobja. 17-22

39. perc: Duijndam védése után Győri-Lukács kap labdát a jobb szélen, és onnan a hosszú felsőbe lő. 17-20.

38. perc: Brattset Dale harca a védőkkel büntetőt ér. De Paula próbálkozik ezúttal, neki végre összejön! 16-20

37. perc: Duijndam lábbal védi I. Smits hétméteresét. Megint büntető jön, ezúttal Kudlacz dobja. Ez a bal felsőben köt ki. 15-20.

36. perc: I. Smits a bal alsóba pattintja a labdát. Oftedaltól gyorsan jön a válasz. 15-19. Újabb büntetőt dobhat a Bietingheim.

35. perc: Német büntető: X. Smits értékesíti. 14-18. Haugsted passza senkinek sem jó.

34. perc: Ryu átlövését tenyereli ki Moreschi.

33. perc: Passzívig támad a vendég együttes. Duijndam védi Dulfer lövését. Győri-Lukácsot üti el Mala: ez is két perc. Ryu dobja a hetest: Moreschi ezt is védi. Szöllősi-Schatzl labdát szerez.

32. perc: Kudlacz kiáll két percre. Ryu egy csel után eredményes. 14-17.

31. perc: Emberhátrányban kezdi a második félidőt a Bietingheim. Gassama lövését védi Duijndam. Blohm most kinn van a bal szélen.

4612 a hivatalos nézőszám.

30. perc: Megvan a labda, de Szöllősi-Schatzl lövését kivédi Moreschi. Időt kér a vendég együttes, amikor 31 másodperc a hátralévő idő az első félidőből. Haugsted az üres kapura dobja a labdát, de a kapufát találja el. Duijndam védi X. Smits lövését, Haugsted még a végén megpróbálja az üres kapuba dobni a labdát, de megint csak a kapufa külső élét  találja el a dudaszó után. Szünet jön.

29. perc: Az Nze Minkót lerántó I. Smits kiáll két percre. Szélső befutás után Szöllősi-Schatzl farag a hátránypn. 13-17.

28. perc: Duijndam brvúros védése után Ryu vetődik be a labdáért a hatoson belülre, és kiüti azt onnan... épp Brattset Dale lábára. Marad tehát a labda a vendégeknél. Passzívban már a Bietingheim. Lőni már nem tudnak a végén.

27. perc: Hvenfelt növeli a vendégek előnyét. 11-17. Oftedal most betalál. 12-17.

26. perc: Nincs újabb győri gól Oftedal lövése után.

25. perc: X. Smits góllal válaszol a győri találatra. 11-16

24. perc: Nze Minko hibája után némi szerencsével kimarad Johansen ziccere. Újabb győri labdaszerzés, ami után ezúttal gól születik: Szöllősi-Schatzl a kapu jobb oldalába lő. 11-15.

23. perc: Duijndam védése most nagyon kellett I. Smits lövésénél. Jó a győri védekezés.

22. perc: Hvenfelt betalál. 10-14. Eladja a labdát az ETO, I. Smits belövi a ziccert. 10-15. Győri időkérés. De Paula hajítja kapu fölé a labdát.

21. perc: Broch lövését megfogja Moreschi.

20. perc: Nze Minkót lerántják: hétméteres. A játékvezetők megbeszélik, hogy járjon-e két perc is: nem jár. Kristiansen büntetőjét védi Moreschi. Duijndam véd, de a labda marad a vendégeknél. Kudlacz lövése ellen tehetetlen a győri kapus. 10-13.

19. perc: Nze Minko juttatja a labdát a kapuba, de azonnal jön a válasz is Hvenfelttől. 10-12. Broch most a beálló.

18. perc: Szöllősi-Schatzl lövése nem ér gólt. Ryu áll ki két percre. Duijndam kivédi Mala hétméteresét.

17. perc: Dulfer eredményes. 9-11. Duijndam jön a győri kapuba.

16. perc: Dulfer lövése pontatlan. De Paula félmagas lövését védi Moreschi.

15. perc: Moreschi megint kivédi Brattset Dale lövését. Haugsted labdaszerzése után Nze Minko dobja a labdát a kapuba - Moreschi beleért, de hárítani nem tudott. 9-10

14. perc: Behrend szerez gólt a jobb szélről: visszaáll a két gól. 8-10.

13. perc: Nze Minko egyenlít! 8-8. Mala eredményes. 8-9. Moreschi védi Brattset Dale kísérletét.

12. perc: Nagy gól de Paulától. 7-8. Haugsted labdát szerez...

11. perc: De Paula lövése Morechi lábáról pattan a felső lécre, onnan meg a kapuba. 6-7. Gassama révén megint kettővel megy a Bietingheim. 6-8.

10. perc: Megint Gassama eredményes. 5-7

9. perc: Ryu lövését Moreschi lábbal védi. Mala nagy gólt akaszt a bal felsőbe. 4-6. Oftedalnak végre összejön a gól! 5-6.

8. perc: Jó védekezés után Szöllősi-Schatzl eredményes. Gyorsan jön a válasz Gassamától. 4-5.

7. perc: Oftedal Kudlacnak passzolja a labdát, X. Smits ziccert értékesít. 2-4. Ryu küzdelme gólt ér. 3-4.

6. perc: Beállógól Gassamától. 2-3

5. perc: Hovden egyenlít. 2-2. Belemenés Dulfernél. Szöllősi-Schatzl lövése előbb a jobb, majd a bal kapufát is eltalálja.

4. perc: X. Smits lövése Toftról pattan a kapuba. 1-2. Oftedal lövését védi Moreschi.

3. perc: Dulfer szerzi az első gólt. 0-1. De Paula egyenlít. 1-1.

2. perc: Toft védi Dulfer lövését. Támadóhiba Haugstednél (ő egyébként de Paulát váltja védekezésben).

1. perc: Zöldben a győriek, kékben a német együttes. Az ETO kapujában Toft kezd, a két szélen Hovden és Szöllősi-Schatzl, középen De Paula, Oftedal, Brattset Dale és Ryu. A hazaiak kezdik a mérkőzést. Sárga lap X. Smitsnek. Oftedal kezéből kiperdül a labda.

A hazai keretből ezúttal is hiányzik Fodor és Gros, viszont az Audi ETO nevezte Silje Solberget.

Előzetes - „Egy héten belül két mérkőzést játszunk a Bietigheimmel, így nehezebb lesz meglepni a német csapatot. Nehéz idegenbeli meccset nyertünk az otthonukban, amelyen számos olyan periódusunk adódott, ahol a legjobbunkat nyújtottuk. Ezúttal is tudnunk kell felépíteni a gyors támadásokat és a védekezésünkben való visszarendeződést. A találkozó során végig koncentráltnak kell lennünk” – tekintett előre Ulrik Kirkely, a győriek vezetőedzője.