Nehéz első félidő után

2023.11.11. 07:14

Női kézilabda BL - Bietigheim-Győri Audi ETO 26-34

Az Audi ETO győzni tudott a női Bajnokok Ligájában a német SG Bietigheim Handball ellen.

Bietigheim-Győri Audi ETO 26-34 (10-12)

60. perc: Duijndam védi Mala büntetőjét. Ryu nem éri el a labdát. Mala betalál a kapuba, de már csak a dudaszó után. Nyolc góllal veri végül német ellenfelét az Audi ETO. Köszönjük a figyelmüket!

59. perc: Nze Minko góljára üres kapus góllal válaszol Dulfer. 26-33. Győri-Lukács dob gólt. 26-34.

58. perc: Nze Minko a hatodik gólját szerzi. 24-32. Kudlacztól gyors válasz jön. 25-32

57. perc: Ryu áll ki két percre. Behrend használja ki az emberelőnyt. 24-31.

56. perc: Kirkely időt kér.

55. perc: Nze Minko sem áll le. 21-31. Kudlacz eredményes. 22-31.

54. perc: Oftedal megint Blohot játszotta volna meg, most nem jött össze. Toft védi Mala ziccerét, de a kipattanót már gólra tudja váltani Mala. 21-30

53. perc: Oftedal pazar passzát Blohm bedobja a jobb alsóba. 20-30. Nagyon fölé megy I. Smits lövése, pedig eléggé tisztán lőhetett.

52. perc: Kudlacz passza pontatlan.

51. perc: Nze Minko hajítja a labdát az üres kapuba. 20-29.

50. perc: Dulfer szerzi a huszadik hazai gólt. 20-27. Kristiansen elkapta a fonalat rendesen. 20-28.

49. perc: Jobb szélről jön a szépít Behrendtől. Nze Minkótól pedig a gyors válasz. 19-26. Haugsted labdát szerez. Szöllősi-Schatzlt ziccerben, elsodorja X. Smits. Kiállítás, hétméteres. Kristiansen gólra váltja ezt is. 19-27.

48. perc: Kristiansen értékesíti a hétméterest. 18-25. Kirkely kap sárga lapot.

47. perc: Hovden büntetőjét Moreschni védi üggyel-bajjal. Toft lábai között jut a hálóba Dulfer lövése. 18-24. Kristiansen harcol ki ismét büntetőt.

46. perc: Gassami lövését Toft védi. Kristiansent rántják le: hétméteres.

45. perc: Gassama ismét a pályán. Mala eredményes a bal szélről. 17-23. Kristiansen remek csel után szerez gólt. 17-24.

44. perc: Hétméterest harcol ki Oftedal. Kristiansen a jobb felsőt választja. 16-23. Héttel vezet az ETO, utolsó időkérését használja ki a Bietingheim.

43. perc: Ryu már öt gólnál jár. 16-22. Toft védi Döll próbálkozását.

42. perc: A bal alsóba lő Nze Minko. 15-21. Hvenfeltnek újra sikerül befordulnia, és gólt szereznie. 16-21.

41. perc: Lépéshiba Nze Minkónál. Toft védi Döll próbálkozását.

40. perc: Szöllősi-Schaztl lövése a kapust is érinti, de gólt ér. 14-20. I. Smits szépít. 15-20.

39. perc: Kudlacz megszerzi a második gólját. 14-18. Azonnal jön a válasz Nze Minkótól. 14-19.

38. perc: Remek győri védekezés után labdát is szerez az ETO. Ryu lövését védi Moreschi, a labda azonban marad a győrieknél. Győri-Lukács szerez gólt a jobb szélről. 13-18.

37. perc: Nze Minko labdát szerez. Ryu harcol ki büntetőt. Hovden a bal alsóba lövi. 13-17.

36. perc: Labdát veszít az ETO. Toft védése után visszakerül a labda Faluvégihez, aki gólt szerez. 13-15. Haugsted pedig kiáll két percre. Ryu kap jó zárást. 13-16

35. perc: I. Smits lövése a blokkról megy kapu mellé. Lépéshiba a hazaiaknál. A kissé keresztben mozgó Győri-Lukács kap remek indítást. 11-15. Azonnal időt kér a Bietingheim. Hvenfelt eredményes. 12-15.

34. perc: Haugsted oszt ki egy szép gólpasszt Brattset Dalénak. 11-14

33. perc: Anderson lövését védi Toft. Megint hiba csúszik a győri támadásba. Hvenfelt viszont eredményes a gyors támadás végén. 11-13.

32. perc: Kapu fölé száll X. Smits lövése. Haugsted helyet talál a védők között. 10-13

31. perc: Indul a második félidő. Labdát szerez az ETO, de Brattset Dale ziccerét kivédi Moreschi.

30. perc: A blokk is segít Toftnak, tovább növelhető előnyét az ETO a félidő utolsó percében. Ryu kezéből kiperdül a labda. Gassama ezúttal nem tud befordulni. I. Smitsé az időn túli szabaddobás: kapu fölé száll a labda. Szünet következik.

29. perc: Labdát szerez megint a győri együttes. Szöllősi-Schatzl eredményes a bal szélről. 10-12.

28. perc: A labda marad a győrieknél. Ryu harmadszor erdményes: újra vezet az ETO. 10-11

27. perc: Duijndam védi Döll büntetőjét. Győri-Lukácsnak is megvan az első gólja. 10-10. Ryut sodorja el a ziccerben lévő X. Smits: hétméteres, kiállítás. Gros büntetőjét is védi a kapus.

26. perc: Gassama megint kap egy gólpasszt. 10-9. Szöllősi-Schatzl lehetősége ezúttal kimarad.

25. perc: Passzívból lőnek a hazaiak, gyengén. Szöllősi-Schatzl végre betalál egy pattintott lövésből. 9-9.

24. perc: Ryu lövése a felső lécről megy kapu fölé.

23. perc: Haugsted indításába botlik bele Győri-Lukács. Gassama szedi össze a labdát megint. 9-8.

22. perc: Malával szemben Duijndam, kapu mellé száll a lövés. De Paula kipasszolja a labdát a pályáról.

21. perc: De Paula a bal alsóba talál. 8-8. Gassama lövését védi ugyan Toft, de hetest dobhatnak a németek.

20. perc: Hazai időkérés. Gassama góljával ismét a Bietingheim vezet. 8-7.

19. perc: Ryu szerez újabb gólt. 7-7

18. perc: Hovden egyenlít. 6-6. Hétméteres és két perc a másik oldalon is. Hovdent kell nélkülöznie az ETO-nak. A büntetőt Döll értékesíti. 7-6.

17. perc: Moreschi lábbal védi Kristiansen hétméteresét, de a labda marad a győrieknél. Kudlacz kiáll két percre, mert lerántotta Kristiansent.

16. perc: Gassama Cissokho eredményes. 6-5.

15. perc: Passzívig támad az ETO. Hovden ugrik be a hatoson belülre, és a levegőből találja el a kapufát. Faluvégi eredményes a jobb szélről. 5-4. Kirkely időt kér. De Paula veszi be a németek kapuját. 5-5.

14. perc: Labdát szerez az ETO.

13. perc: Remekül védekezik Nze Minko, elveszik a labdát a hazaiaktól. Szöllősi-Schatzl megint nem tud gólt dobni a bal szélről.

12. perc: Toft védeni tudja Dulfer lövését. Ryu egyenlít. 4-4.

11. perc: Két percre kiáll Hvenfelt. Kristiansen büntetőt értékesít. 4-3.

10. perc: Oftedal lövése megpattan, így a kapus védeni tud. Hibázik támadásban a Bietingheim. Oftedal ziccerben, véd Moreschi.

9. perc: Oftedalé a második győri gól is. 4-2. Toft arccal védi Inger Smits lövését.

8. perc: Nem jó a passz Kudlacznak.

7. perc: Ryut blokkolják, a lepattanó a hazaiaké. X. Smits megint nagy gólt dob. 4-1. Szöllősi-Schatzl a kapufára ejti a labdát.

6. perc: Xenia Smits átlövése pontos. 2-1. Nze Minko a kapufát találja el. Belemenés Hovdennél. Beállógóllal növeli előnyét a Bietingheim Hvenfelt révén. 3-1.

5. perc: Védés mindkét oldalon: sem Dulfer, sem Brattset Dale nem tud gólt szerezni.

4. perc: Labdát szerez az ETO, Oftedal úgy dobja kapu mellé a labdát, hogy előtte hatalmasat löktek rajta: ezt a két percet érő szabálytalanságot benézték a játékvezetők.

3. perc: Brattset Dale perdíti kapu mellé a labdát. Toft védi Kudlacz lövését. Moreschi védi Oftedal lövését.

2. perc: Hétméterest dobhatnak a hazaiak, Mala értékesíti. 1-1

1. perc: Toft kezd a győri kapuba. Szöllősi-Schatzl és Hovden a két szélső, középen Oftedal, Nze Minko és Ryu, a beálló Brattset Dale. Az ETO kezdi a meccset. Oftedalé az első gól. 0-1

Az előzetes várakozásokról Ulrik Kirkely vezetőedző fogalmazta meg gondolatait.

„A Bietigheim ellen minden bizonnyal kemény, nehéz mérkőzés vár ránk. A hazai pálya mindig pluszerőt ad az amúgy is erős összeállítású együttesnek. A mi feladatunk az lesz, hogy még magasabb szinten játsszuk saját játékunkat. Ez lesz a kulcsa annak, hogy a két pontot mi szerezzük meg” – tekintett előre Ulrik Kirkely, a zöld-fehérek vezetőedzője.

A német csapatot 1997-ben alapították Bietigheim városában. Az együttes 2010-ben jutott fel a német első osztályba, első nagy sikerét 2017-ben érte el, amikor megnyerte az első osztályú bajnokságot, legjobb éve pedig 2022 volt, amikor is a bajnokságot, a Német Kupát, a Német Szuperkupát, valamint az Európa- ligát is megnyerték. A 2023/24-es szezontól a dán Jacob Vestergaard vezetőedző dolgozik az alakulat élén. Az idényre öt új játékos érkezett a német csapathoz, többek között Faluvégi Dorottya, aki éppen az ETO-tól igazolt a német bajnokhoz, melynek tagja az a holland Kelly Dulfer is, aki viszont a jövő szezontól Győrben folytatja pályafutását.

A győri csapat hat forduló után hibátlan teljesítménnyel vezeti a csoportot.