2023.05.14. 16:43

Női kézilabda NB I - Audi ETO-Alba Fehérvár 35-23 - galéria

Az Alba Fehérvár ellen magabiztosan nyert a győri együttes.

Pillanatkép a győri mérkőzésről. Fotók: Nagy Gábor

60. perc: Faluvégi góljával kezdődik a második félidő utolsó perce is. 35-22. A dudaszó előtt még bejut a kapuba Utasi mepattanó lövése. 35-23.

59. perc: Szemes Szonja szerez gólt. 33-22. Despotovic átlövésgóllal válaszol. 34-22.

58. perc: Despotovic labdát szerez, de aztán Gros szabálytalankodik.

57. perc: Dörgő kapufa Ogonovszkytól.

56. perc: Smbatian talpról próbálkozik lövéssel, Leynaud véd. Védés a túloldalon is, Hansen kísérletét Kubina hárítja.

55. perc: Jó a győri védekezés, Smbatian passza nem jut el a beállóhoz. Broch kapja le a labdát a levegőből, és hajítja azt a hálóba. 33-21.

54. perc: Blohm kap két percet. Gros a kapufa tövére dobja a labdát.

53. perc: Faluvégi húzza a labdát a kapuba egy indítás után. 32-21

52. perc: Leynaud indítását Blohm ejti a kapuba. 31-21.

51. perc: Despotovic lövését tenyereli ki Kubina.

50. perc: A hatodik gólját szerzi Estelle Nze Minko. 30-20. Dubán szerez ismét gólt a vendégeknél. 30-21.

49. perc: Átlövésgól Ztasitól. 28-19. Blohmtól jön a gyors válasz. 29-19. Dubán eredményes. 29-20.

48. perc: Despotovic is feliratkozik a gólszerzők közé. 28-18.

47. perc: Ryu passzát lefülelik a vendégek. Leynaud védi Ohyama lövését.

46. perc: Leynaud védi Bojtos lövését.

45. perc: Ryu ejti ki a labdát a kezéből. Üres a győri kapu, Bojtos büntet. 26-18. Nze Minko lövése a kapufáról perdül a hálóba. 27-18.

44. perc: A mérkőzés első kétperces kiállítását Győri-Lukács kapja. Labdát szerez Nze Minko.

43. perc: Brattset Dale lövését védi Kubina Molli. Schatzl labdát szerez, Győri-Lukács gólt dob. 26-17.

42. perc: Elveszik a labdát a játékvezetők a fehérváriaktól, aztán rövid idő után újra a vendégek támadhatnak, mert Nze Minko eladja a labdát. A kapufát találja el Afentaler.

41. perc: Schatzl ezúttal a hosszú sarokba lő a bal szélről. 25-17

40. perc: Szemes Szonja megszerzi az első gólját a mai meccsen. 24-17. Hét perce gólképtelen az ETO, Martín időt kér.

39. perc: Afentaler megpattanó lövése a győri kapuba jut. 24-16. Schatzl ejtése pontatlan.

38. perc: A vendégek büntetőjét Afentaler kapufára lövi. Oftedal lövése a felső lécről vágódik a gólvonalra, de nem halad át rajta.

37. perc: Boldizsár eredményes. 24-15. Győri-Lukács lövése nem talál célt. Hétméterest dobhat az Alba.

36. perc: Afentaler passza nem jó, de Ryu is hibázik a túloldalon.

35. perc: Smbatian góljával tízre olvad ismét a különbség a két csapat között. 24-14. Nem jön be a kínai figura a győrieknek, Ryu passza nem jó Nze Minkónak.

34. perc: Ohyama lő a bal alsóba. 24-13. Pontatlanság csúszik ismét a győri támadásba, Oftedal passzát nem tudja elérni Nze Minko.

33. perc: A mérkőzés első hétméteresét Brattset Dale harcolja ki, és Gros értékesíti. 24-12.

32. perc: Afentaler nem találja el a kaput.

31. perc: Leynaud áll a győri kapuban a második félidő elején. Oftedal passza pontatlan. Afentaler gólt szerez. 22-12. Ryu válaszol rá góllal. 23-12.

1821 fő a hivatalos nézőszám.

30. perc: Faluvégi góljával kezdődik az első félidő utolsó perce. 21-11. Afentaler labdát veszít, Faluvégi újabb gólt dob. 22-11. Boldizsár passza is pontatlan, de újabb győri gólra már nincs idő.

29. perc: Afentaler négy gólnál jár már. 20-11.

28. perc: Gros kísértletét védi Tóth N.

27. perc: Afentaler blokkolt lövését Toft védi. Oftedal talpról szerez gólt, tíz van közte. 20-10. Besszer lövése nem talál kaput.

26. perc: Boldizsár lövi el végül a labdát, de pontatlanul. Blohm is megszerzi az első gólját. 19-10.

25. perc: Gros a kapufát találja el. Passzívig támadnak a vendégek.

24. perc: Afentaler szerzi az Alba tizedik gólját. 18-10.

23. perc: A hosszúra nyúlt fehérvári támadás végén Toft szedi össze a labdát Dubán lövését követően, majd Brattset Dalét indítja. A beálló ezúttal lerohanásból szerez gólt. 17-9. Aztán Faluvégi is betalál egy indítást követően, a labdát ezúttal Boldizsár adta el. 18-9.

22. perc: Boldizsár a kapufát találja el, de a kipattanó a vendégeké.

21. perc: Brattset Dale nehezen, de kapura tud fordulni. Ennek most gól a vége. 16-9

20. perc: A kapufa segít Toftnak Afentaler lövése után. Boldizsár másodszor talál a győri kapuba 15-9.

19. perc: Gros most balról szerez gólt. 15-8.

18. perc: Smbatian lövése becsapja Toftot. 14-8

17. perc: Boldizsár Bianka szerez gólt a vendégeknél. 14-7. Hansen passza nem jó.

16. perc: Gros először eredményes. 13-6. Nem jut el a beállóig Smbatian bejátszása. Nze Minko büntet a túloldalon. 14-6.

15. perc: Afentaler a második gólját szerzi. 12-6

14. perc: Zrnic eredményes a jobb szélről. 12-5. Brattset Daléig nem jut el a labda. Noha nyúlt a meze rendesen, nem kap szabaddobást az ETO.

13. perc: Smbatian pattintott lövését Toft nem tudja védeni. 11-4. Hansen a bal felsőbe lő, ezt a gólt már Tóth Nikolett kapja. 12-4.

12. perc: Remekül védekezik az ETO, ezúttal lövésig sem jutnak el a pinkmezesek. Brattset Dale lövése kapu mellé száll.

11. perc: Toft védi Smbatian próbálkozását. Oftedal talál rést a fehérvári falon. 11-3.

10. perc: Toft védi Utasi lövését. Hansen beállóból próbálkozik, de Kubina védi a lövését. Újabb időkérés a vendégeknél

9. perc: Kapu mellé megy Ohyama lövése. A túloldalon Oftedalé viszont gólt ér. 10-3.

8. perc: Nze Minko a harmadik gólját is pontosan úgy szerzni, mint az előzőeket: lerohanásból. 9-3.

7. perc: Ismét labdát szerez az ETO, Schatzl szerez ezúttal könnyű gólt. 8-2. Afentaler szépít. 8-3.

6. perc: Szélsőgól Takó Viktóriától. 6-2. Ryu a második gólját szerzi. 7-2.

5. perc: Nem jó Utasi passza. Ryu eredményes. 6-1

4. perc: Győri-Lukács szerez gólt Toft indítása után. 4-1. Schatzl is szerez egy lerohanásgólt. 5-1. Fehérvári időkérés.

3. perc: Nze Minko labdát szerez, Nze Minko gólt dob - ahogy ezt egy perccel korábban is megtette. 3-1.

2. perc: Utasi szerzi a meccs első gólját. Azonnal jön a válasz Győri-Lukácstól. 1-1. Nze Minko labdát szerez, aztán ziccergólt. 2-1.

1. perc: Pink mezben a vendégek, zöldben a hazai csapat. Toft kezd a győri kapuban, a két szélső Schatzl és Győri-Lukács, Broch a beálló, középen Nze Minko, Hansen és Ryu. A meccsen az Alba Fehérvár kezdi. Megvan a labda, de Nze Minkónak nem jó az indítás.

Előzetes - Az Audi-ETO vasárnap 17 órakor az Alba Fehérvár együttesét fogadja NB I-es mérkőzésen az Audi-arénában,  A csapat számára fontos lenne a két bajnoki pont megszerzése a bajnoki címhez, ezért nem szeretne hibázni az Ambros Martín vezette győri zöld-fehér alakulat. Az ETO három fordulóval a bajnokság vége előtt két pont előnnyel vezet az FTC előtt.