A meccs hajrájában mentett pontot a Puskás Gyirmóton.

Gyirmót FC Győr– Puskás Akadémia FC 1-1 (1-0)

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Vezeti: Zierkelbach Péter (Szalai Balázs, Garai Péter)

Gyirmót: Rusák - Szegi, Csörgő, Ikic, Hajdú Á. - Hasani, Klimovics, Vass Á., Nagy P., Medgyes Z. - Varga B. Vezetőedző: Csertői Aurél

Puskás Akadémia: Tóth Balázs - Nunes, Stronati, Spandler, Nagy Zs. - Szolnoki, Zahedi, Favorov, Corbu, Baluta - Kozák. Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerző: Ikic (16.), ill. Baluta (82.)

90+5. perc: Medgyes szabálytalansága felívelik a vendégek a labdát, aztán a játékvezető lefújja a mérkőzést.

90+3. perc: Bezborotko lövi a labdát a kapu mellé hét méterről, de egy védő is hozzáért a labdához. A szöglet után nem alakul ki veszély.

90. perc: A hosszabbítás öt perc lesz.

89. perc: Nem talál kaput Herjeczki lövése.

88. perc: Bakti lapos lövését védi Rusák.

87. perc: Medgyes lövi a labdát 12 méterről kapu fölé. A játékvezetői csapat lest látott. Urblik jön Corbu helyére.

86. perc: Hármas gyirmóti csere: Nagy P. helyett Herjeczki, Hasani helyett újoncként lép pályára Bezborodko, Varga B. helyére pedig Ventúra áll be.

84. perc: Klimovics helyett Radics a pályán a hazaiaknál.

82. perc: Egyenlít a Puskás! 1-1. Baluta fejeli a labdát a kapuba, a menteni igyekvő Varga B. a gólszerzőt találja el.

81. perc: Varga B. rúgja ki szögletre Skribek fejesét.

76. perc: Hajdú és Slagveer ütközik, mindkét játékost ápolni kell.

74. perc: Hasani rúgja fejbe kis híján az ellenfelét: sárga lap.

73. perc: Libor Kozák helyett Bakti Balázs a pályán a folytatásban a felcsúti együttesben.

66. perc: Nagy Zs. 30 méterről próbálkozik, Rusák véd.

64. perc: Kozák lövését védi Rusák. Sok jelenetősége nincs a dolognak, mivel les miatt kifelé jár szabadrúgás.

61. perc: Favorovot Skribek váltja a Puskás Akadémiában.

59. perc: Stronati kap sárgát, Vargát gázolta el a félpályánál.

52. perc: Slegveer beadása után Baluta lő közelről, Rusák bravúrral véd.

46. perc: Slagveer áll be a vendégek csapatába, Zahedit cserélte le Hornyák Zsolt a szünetben. Folytatódik a mérkőzés.

45. perc: Vége az első félidőnek egy perc ráadás után. A végén még volt egy vendéghelyzet, Nunes fejelte a labdát nem sokkal kapu mellé egy szöglet után.

31. perc: Klimovicsot kell ápolni, Baluta rúgta fel.

26. perc: Medgyes esik el a tizenhatoson belül két felcsúti játékos között. Nincs büntető. Fél perccel később Varga B. kap sárgát. A VAR szerint sem ért büntetést, ahogy Nunes lökött egy kicsit Medgyesen.

21. perc: Baluta 15 méterről, jobbról lő, de a próbálkozás elmegy Rusák kapuja mellett.

16. perc: Vezet a Gyirmót! Nagy Patrik baloldali szabadrúgása után a labda egy védőn megpattan a tizenhatoson belül, és Ikic elé kerül, aki egyből eszmél, és 13 méterről a kapuba lő. 1-0.

9. perc: Medgyes indítja Hasanit, aki kecsegtető helyzetből a lövés helyett passzol, de nem a gyirmóti csapattárshoz, hanem a vendégek játékosához, Stronatihoz.

1. perc: A mérkőzést a sárgában játszó gyirmótiak kezdik. Kékben a felcsúti együttes.

Előzetes - A Mezőkövesdtől elszenvedett vereség után nincs más hátra, győzni kellene a felcsúti csapat ellen, különben lassan behozhatatlan lesz a hátrány a bennmaradásért vívott harcban.

Csertői Aurél, a Gyirmót vezetőedzője: „Amíg matematikai esélyünk van, addig harcolunk. Bátrabb játék kell, mint a legutóbbi mérkőzéseken. Amellett, hogy kemény munkát végeznek a játékosok a pályán, egy kicsit élvezni is kellene a focit, hiszen az mégiscsak egy játék. A Puskás Akadémia egy magyar élcsapat, itthoni mértékkel nézve tele extra játékosokkal. Nem lesz könnyű mérkőzés, de be kellene gyűjtenünk a három pontot ahhoz, hogy a reményeink életben maradjanak.” Ám ehhez legalább egy gólt muszáj lenne szerezni, a gólszerzés viszont az utóbbi idő- ben nem megy a kék-sárgáknak. A legutóbbi hat meccsen mindössze két találatra voltak képesek, ebből az utolsó három bajnokin egyre sem. Talán lendít majd rajtuk, hogy a házi mesterlövész, Varga Barnabás újra játszhat a sérülése után, vagy az, hogy a nemrégiben szerződtetett ukrán Denisz Bezborodko játékengedélye megérkezett a szövetségtől.