Kisalföld logö

2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Diáksikerek a Kisfaludy Napokon

Kisfaludy Károly születésének 220. évfordulóját nemrégiben ünnepségsorozattal ünnepelték szülővárosában, Téten. A Kisfaludy Napok keretében számos versenyt is rendeztek diákoknak.

A matematikaversenyben az 5. osztályosok közt Kocsár Máté, Pénzváltó Tamara (Győrújbarát) és Bekő Cintia (Écs–Ravazd), a 6. osztályosoknál Bereczki Norbert (Töltéstava), Solymos Balázs (Győrújbarát), Simon Péter (Tét) és Sári Richárd (Écs–Ravazd), a 7. osztályosoknál Hammerl Ferenc (Écs–Ravazd), Eszes Levente (Győrújbarát), Kőműves Gergely (Mórichida) és Ősze Dániel (Tét), a 8. osztályosoknál Bóka Veronika (Tét), Wéninger René (Töltéstava) és Radics Katalin (Tét) szerepelt a legjobban.

A helyesírási versenyben a 3. osztályosok között első lett Unger Vivien, második Mózes Katalin (Győr-Ménfőcsanak), harmadik Mátrai Barnabás (Öttevény). A 4. osztályosok közt első lett Padravi Abigél (Pannonhalma), második Győri Katalin, harmadik Horváth Zsófia (Ménfőcsanak). A szépkiejtési versenyen az 5–6. osztályosok kategóriájában Tóth Melinda (Nagyszentjános) és Szalai Szabina nyert, különdíjat kapott Nagy Petra (Tét). A 8. osztályosok kategóriájában Füzi Esztert (Hegyeshalom), Kiss Alexandrát (Tét) és Domán Gergőt (Győrszemere) jutalmazták.

Versmondásért díjazták az 1–2. osztályosok közül Nemes Boglárkát (Győrújbarát), Szabó Rékát (Mórichida), Fél Alexandrát (Pannonhalma), Tóth Bálintot (Nyúl) és Szamalovits Rékát (Tét). A 3–4. osztályosok közül Kolonics Tamást (Ravazd), Porcz Rékát (Pannonhalma) és Sturm Anettet (Nyúl). Az 5–6. osztályosok közt Somogyi Zsófia Lucát (Écs–Ravazd), Hunyadvári Klaudiát, Csizmadia Petrát (Tét), Kiss Dominikát (Nyúl) és Illyés Dávidot (Tét). A 7–8. osztályosok közt Hegedűs Patrikot (Rábapatona), Zsolnai Richárdot (Tét), Szabó Katinkát (Écs–Ravazd) és Varga Bernadettet (Tét). Prózamondásban a 2–4. osztályosok közt első helyezést ért el Farkasdi Petra (Nyúl), másodikat Gács Katinka (Mórichida), harmadikat Domonkos Rebeka (Egyed).

Az 5–6. osztályosok közt a legjobbak lettek Németh Koni (Hegyeshalom), Molnár Enikő (Hegyeshalom). A 8. osztályosok közt Machek Dzsenifer (Hegyeshalom) nyert.

Egyéni népdaléneklésben az 1–2. osztályosoknál kiemelkedően teljesített Szabó Violetta, első helyezést ért el, Szabó Annabella (Mórichida) és Blaga Dávid (Tét), másodikat Koós Enikő és Molnár Dávid (Győr-
újbarát), harmadikat Medgyasszay Blanka (Győrújbarát), Fekete Julianna és Mohácsi Dániel (Tét).

 A 3–4. osztályosoknál Tóth Ildikó (Écs–Ravazd) volt a legjobb, őt követte a helyezési sorrendben Nagy Dorottya (Győrújbarát), Ábrahám Rita (Nyúl), Csizmazia Dávid, Csizmazia Luca, Szammer Helga (Tét) és Farkasdi Petra (Nyúl). Az 5–6. osztályosoknál a sorrend: Csizmazia Petra (Tét), Budai Boglárka (Hegyeshalom), Medgyasszay Áron (Győrújbarát), Sölétormos Márta (Győrzámoly). A 7–8. osztályosoknál a sorrend: Kállai Marcell (Töltéstava), Holbok Viola (Tét), Pusztai Réka (Győrzámoly) és Fürjes Réka (Tét).

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Rokkantsegélyt akart, üvegajtókat tört

Győr - Kukát vágott az önkormányzat Honvéd ligeti épületének portafülkéjébe, majd a rendőrségtől… Tovább olvasom