Az Orbán-kormány május 29-i megalakulása óta hét állami intézmény élén történt változás; a többség lemondott posztjáról.
Az elmúlt két hétben hét állami intézmény kapott új vezetőt: volt, akit felmentettek, a többség azonban lemondott, de akadt olyan intézmény is, ahol pótolták az addig hiányzó irányítót. Elsőként - az új kormány első munkanapján - Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter felmentette Tordai Csabát, a Magyar Közlöny felelős szerkesztőjét, és helyette Borókainé Vajdovits Évát jelölte ki a tisztségre, aki 2006 őszéig az igazságügyi és rendészeti minisztérium főosztályvezetője volt.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) elnöke, Belyó Pál június 10-i hatállyal mondott le posztjáról; utóda másnaptól - hat évre - Vukovich Gabriella, a KSH korábbi alelnöke lett.
Június 11-én Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter közös megegyezéssel megszüntette az Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. addigi vezérigazgatója, Kamarás Miklós munkaviszonyát, és Horváth Gergelyt, a Betonút Zrt. és a Keler Zrt. volt vezérigazgatóját nevezte ki a vagyonkezelő élére.
Ugyanezen a napon nevezte ki Orbán Viktor miniszterelnök - a közigazgatási és igazságügyi miniszter javaslatára - Gaál Szabolcs Barnát, aki a XII. kerületben jegyzőként dolgozott, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal elnökévé. A szervezetnek korábban nem volt elnöke, azt Hegedűsné Dani Erika, az elnöki jogokat gyakorló vezető irányította.
Június 11-én mondott le a Magyar Energia Hivatal elnöke, Matos Zoltán is; lemondását Fellegi Tamás elfogadta. Az elnöki poszt betöltésére a miniszter pályázatot ír ki.
Közös megegyezéssel szűnt meg hétfőn Horváth Zsolt Csabának, a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH) elnökének munkaviszonya, utódának keddtől Sárdi Erikát, a Miniszterelnöki Hivatal Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalának korábbi osztályvezetőjét nevezte ki Fellegi Tamás.
Kedden mondott le Rozgonyi Krisztina, a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) elnöke, a miniszterelnök a lemondást elfogadta június 30-i hatállyal; Rozgonyi Krisztinát idén február 1-jén nevezték ki az NHH élére.
A Fidesz tervei szerint még a nyáron összevonják az Országos Rádió és Televízió Testületet (ORTT), valamint az NHH-t, s helyettük létrejön a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság.
hirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Kisalfold.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon
Olvasóink írták
Sakkozd ki hogy vajon mi.
Az ami Ö-vel kezdőzik, és körland-dal végződik!”
"Sagittarius! Ha a többség hozzád hasonlóan gondolkodna, már hadban állnánk Szlovákiával"
Ha a többség veled gondolkodna hasonlóan, már nem Magyarország neve lenne kiírva a határokra!
Most agyalhatsz azon, hogy a fenti 2 lehetőségből kifolyólag, melyikünk tartozik a többséghez! Heheheeee..”
Akkor lemondtak volna a hatalomrol amikor már tudták,hogy a magyar nép túlnyomo tobbsége ezt várta toluk.
De ok nem azért voltak hatalmon,hogy a magyar népet szolgálják.
Aranyos ezektol a gyurcsányistáktol,hogy onként lemondanak. Kíváncsi lennék mi készteti oket erre az onzetlen cselekedetre. Hihihi...”
Kezükben a markuk! Az idő majd eldönti, ki gondolkodott felelősen, és józanul. Bizonyára hiányzik nekik is 8 olyan év, amit nekünk végig kellett élnünk itthon. Lelkük rajta! - s, ha nincs szerencséjük, az életük is rámegy!”
No, azért csak próbáld meg mégha oly pórias formában is sikerülne csak megfogalmaznod. Ha nem megy, akkor a tiéd "a mennyek országa", és ajánlom hogy inkább saját magadat lelki szegényezd!”
"Az a beteges, hogy az előző ciklus képviselőit/vezetőit ellenségnek tartják egyesek."
Ja, csodálkozol?? Azok is! Ellensége a Magyar népnek az összes szoci, és libcsi! Az elmúlt 8 évben bőségesen elég bizonyítékét adták ennek! Ők csak a kölföldi tőkéseknek, és a saját zsebüknek nem ellenségei! Ebből kifolyik, hogy "aki nem velünk az ellenünk"!”