2019.10.13. 21:05
Borkai hajszállal nyert – mutatjuk az összes polgármestert, képviselőt Győr környékén
Így szavaztak a választók Győrben és a kisalföldi megyeszékhely környékén, 51 településen. Összeállításunkban az új képviselő-testületeket is megtalálják hétfő reggel.
Önkormányzat 2019 - Urnabontás Budapesten
Fotó: Szigetváry Zsolt
Abda – Szabó Zsolt polgármester, Boros István, Fodor Richárd, Pásztor János, Ráczné Balogh Noémi, Szalai Gabriella, Varga Dénes képviselők.
Bakonygyirót – Léhner Dezső Mátyás polgármester, Deutsch Tibor, Léhner Katalin, Vesztergomné Göncz Zsuzsanna Éva, Vitáris Ernő képviselők.
Bakonypéterd – Bolla Tünde polgármester, Bakos Gábor, Mázi Edina, Mázi Imre András, Szabó Ferenc képviselők.
Bakonyszentlászló – Soós Zoltán polgármester, Fodor Miklós, Kirschné Kemény Veronika, Kozma Gergely, Schüld Mária Rozália, Tomolák László, Volf Gábor képviselők.
Bőny – Szabó Csaba (független) polgármester, Balogh Zsolt, Györkös Kolos, Menyhárt Miklós, Mészáros Péter, Szarka Tamás, Vaskó Zsuzsanna képviselők.
Börcs – Rácz Róbert (független) polgármester, Domonkosné Kovács Ilona, Furján Gergely, Inotai Zoltánné, Kiss Zoltán, Nagy Ambrus József, Sándorné Giczi Klára képviselők.
Csikvánd – Kozma Tibor (FIDESZ-KDNP) polgármester, Kalmár József, Kozma Szabolcs Lajosné, Pálfi Sándor, Reizinger Szabolcs képviselők.
Écs – Szabó Norbert polgármester, Kocsisné Németh Ilona, Kovács Péter, Mondovics László, Nagy Zoltán, Sándor László, Tóth Gyula képviselők.
Enese – Mesterházy József polgármester, Böcskei György, Kovács János, Lengyelné Szlovacsek Éva, Nagy Márton, Némethné Kárnicz Anikó, Rostás Gábor képviselők.
Felpéc – Kuglics Tamás polgármester, Boros Gábor, Kassai Edina, Szalay Zsolt, Tóth Attila képviselők.
Fenyőfő – Klauz Dezső polgármester, Galgóczy Zoltán, Klausz Csaba, Klauz Ádám, Schvarcz Angella Mária képviselők.
Gönyű – Major Gábor József polgármester, Badar László, Járay Zoltán, Lakatos Attila, Nagy Gergely, Ott-Szegő Henrietta, Pozsgai Veronika képviselők.
Gyarmat – Szabados Péter polgármester, Herold Zoltán, Hoffer Frigyes József, Molnárné Ujvári Henriett, Nagy Róbert, Papp László, Szabó Imre képviselők.
Gyömöre – Nagy Beáta polgármester, Ákos József, Lencse Gábor, Schandl Károly, Szalai Éva, Tóth Kálmánné, Zsebedicsné Krausz Krisztina képviselők.
Győr – Borkai Zsolt polgármester
Ismét Borkai Zsolt (FIDESZ-KDNP) lett Győr polgármestere a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékának összesítése után (az eredmény nem végleges). A jelöltek sorrendje: 1. Borkai Zsolt (FIDESZ-KDNP) – 44,33 százalék (19 312 szavazat) 2. Glázer Tímea (DK-MOMENTUM-MSZP-JOBBIK-LMP) – 42,86 százalék (18 671 szavazat) 3. Kovács László (Civilek Győrért) – 8,44 százalék (3677 szavazat) 4. Balla Jenő (Összefogás Győrért Egyesület) – 4,37 százalék (1906 szavazat).
Győr új képviselő-testülete: Szeles Szabolcs (Fidesz-KDNP), Fekete Dávid (Fidesz-KDNP), Takács Krisztián (Fidesz-KDNP), Bárány István (DK-Momentum-MSZP-Jobbik-LMP), Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP), Hajtó Péter (Fidesz-KDNP), Radnóti Ákos (Fidesz-KDNP), Szálasy László (Fidesz-KDNP), Kovács Tamás (Fidesz-KDNP), Borsi Róbert (Fidesz-KDNP), Rózsavölgyi László (Fidesz-KDNP), Hajszán Gyula (Fidesz-KDNP), Diligens Tibor (Fidesz-KDNP), Sik Sándor (Fidesz-KDNP), Laczkovits-Takács Tímea (Fidesz-KDNP), Szabó Jenő (Fidesz-KDNP), Balla Jenő (Összefogás Győrért Egyesület), Fodor Roland (DK-Momentum-MSZP-Jobbik-LMP), Glázer Tímea (DK-Momentum-MSZP-Jobbik-LMP), Harasztovics István (Civilek Győrért Egyesület), Kovács László (Civilek Győrért Egyesület), Pollreisz Balázs (DK-Momentum-MSZP-Jobbik-LMP).
Győrasszonyfa – Valiczkó Mihály polgármester, Gayer Zoltán, Király Gábor, Szórádi Zsolt, Valiczkó Szabolcs képviselők.
Győrladamér – Pappné Kett Adrienn polgármester, Másikné Nagy Nóra, Páli Géza, Pallos Gábor, Ponty István, Rádi Attila, Szabó István Balázs képviselők.
Győrság – Ferenczi Zsolt polgármester, Balogh László, Gede Zsolt, Kováts Gyula, Rendi Tamás, Szabó Győző, Szabó Krisztián képviselők.
Győrsövényház – Hokstok Imre polgármester, Fekete Győző, Hancz Gábor, Jós László, Varga Lőrincné képviselők.
Győrszemere – Horváth Gyula polgármester, Horváth Frigyes, Radics Bertalanné, Ravazdi Istvánné, Sipőcz Anna Szilvia, Tar Ildikó, Tokovicz Györgyné képviselők.
Győrújbarát – Kóbor Attila polgármester, Árvai István, Brugós Gergely, Horváth Attila, Németh Károly, Pammer Ernő, Rácz György, Szmik Lajos, Zólyomi Péter képviselők.
Győrújfalu – Nagy Imre Attila polgármester, Dinnyés Róbert, Illés Klaudia, Mónus Imre, Nagy Csilla, Pardavi Máté, Varga Balázs képviselők.
Győrzámoly – Pulai Nikoletta polgármester, Arvanitidu-Major Éva, Halmos-Polyánki Anett, Horváth Károly, Karácsonyné Mayer Éva, Sallay András, Siska Károly képviselők.
Ikrény – Németh Tamás polgármester, Csáki István, Ferenczy Tamás, Fodor Ildikó, Lőrincz Illés, Pallang Attila, Tóth Ildikó képviselők.
Kajárpéc – Laki György polgármester, Budai András, Fehér Ibolya, Kocsis Ferenc, Kurucz Norbert, Pintér Zoltán, Pongrácz Balázs képviselők.
Kisbajcs – Kamocsai Sándor polgármester, Czuczorné Kószás Szilvia, Farkas Bálint, Kupó János, Vizi Tamás képviselők.
Koroncó – Radicsné Kincses Mária polgármester, Basák Imre László,Gaál Jenőné, Kelemen Frigyes Nándor, Langné Kovács Zsuzsanna, Madarász István, Violáné Pintér Rozália képviselők.
Kunsziget – Lendvai Ivánné polgármester, Banga Richárd, Csapó Gábor, Farkas Ferencné, Koapcsek Antalné, Szalay Győző József, Tóth Róbert Lajos képviselők.
Lázi – Kajtár József polgármester, Kristóf Gábor, Németh Zsolt, Sághi Péter, Stummer Györgyné képviselők.
Mezőörs – Szőke Barnabás polgármester, Farkasdi Levente, Farkasdi Márk, Szabó Balázs, Tóth Sándor képviselők.
Nagybajcs – Teilinger Imre polgármester, Biricskai Antal, Horváthné Varga Erzsébet Bernadett, Huszár Imre, Kovácsné Kovács Izabella, Redele-Simon Melinda, Szilágyi Norbert képviselők.
Nagyszentjános – Friderics Cecília polgármester, Boros Sándor, Csanaki Melinda, Kövesdi László, Kránicz János, Sebján-Kugli Eszter, Tóthné Varga Brigitta képviselők.
Nyalka – Balogh Ervin polgármester, Éles Lajos, Molnár Zsófia, Szipőcs Csaba, Varju Csaba képviselők.
Nyúl – Schmiedt Henrik polgármester, Anghelyi Ádám, Csizmadia Ágnes, Funkné Smitola Katalin, Józsa Zsolt Antal, Németh Viktor, Sáhóné Violka Ildikó képviselők.
Öttevény – Bider Zsolt polgármester, Benkőné Krankovits Melinda, Börzsei Péter, Fehérvári Károly, Kormos László, Sik Gyula, Tuba Kálmán képviselők.
Pannonhalma – Vas Gábor polgármester, Horváth Benedek, Lengyel Krisztina, Pusztai Gábor, Sipák Norbert, Szilágyi Kemál László, Tóth Miklós képviselők.
Pázmándfalu – Nagy Imre Gusztáv polgármester, Barabás Réka, Guth József, Járóka János, Markovics Attila, Polcsik Emilné, Szakács Péter képviselők.
Pér – Biliczki József polgármester, Biliczki Elvira, Csendes Gábor, Sebestyén István, Szelecz László, Valastyánné Kollár Erika, Zsumbera Ervin képviselők.
Rábapatona – Molnár-Nagy Béla Zoltán polgármester, Bán Ferenc, Burján Imre, Burján László, Kertainé Káposzta Hedvig, Kovács Gábor, Nagy Gábor képviselők.
Ravazd – Hadaricsné Balogh Krisztina polgármester, Borbély Máté, Farkas Sándor, Gyűrűné Hegedűs Veronika, Horváthné Árki Zsuzsanna, Horváth Szilvia, Zsebedics-Pintér Eszter képviselők.
Rétalap – Straszner Csabáné polgármester, Elekes-Pusoma Szilvia, Kanyó Géza, Kanyó Gyula, Szilágyi László képviselők.
Románd – Galler Jenő polgármester, Galler Jenő, Gansberger Lászlóné, Hoffer Dániel, Karvas Imre, Unferdorfer Tamás képviselők.
Sikátor – Kovács József Imréné polgármester, Bakacs Csaba, Horváth Miklós, Iváncza Sándor, Lunk János képviselők.
Sokorópátka – Bassák Attila polgármester, Horváthné Fekete Edit, Jelencsics Éva, Mecséri Zsolt Lajos, Szakács Sándor, Vajda Péter, Vigh Sándor képviselők.
Szerecseny – Bolla Gyula polgármester, Fekete Lívia, Horváth Katalin, Matics Dávid, Oláh László képviselők.
Táp – Csikár László polgármester, Kántor József, Kutassy Gábor, Nagy Zoltán, Váradi Csaba képviselők.
Tápszentmiklós – Kovács József polgármester, Kéri Pál, Takács Sándor, Tóth László, Tóth Sándorné képviselők.
Tarjánpuszta – Dobosné Jukli Anikó polgármester, Kálmán Norbert, Matyikó Ferencné, Németh István, Pintérné Pál Mónika képviselők.
Tényő – Varga Gábor Kálmán polgármester, Katona József, Krenács Zoltánné, Mecséri Szabolcs, Móri Ferenc, Sarmon Alajosné, Székely Rita képviselők.
Tét – Bánfi Lajos polgármester, Bánfi Lajos, Baranyai Zoltánné, Bencsik Zoltán, Hajnal Nikolett Viktória, Lang Ferenc, Rendes Róbertné, Sallai Péter képviselők.
Töltéstava – Sándor Károly polgármester, Dani Csaba, Kriskóné Szabó Katalin, Kürthy Attiláné, Varga Tibor, Zalkáné Tar Csilla, Zámbó Dániel képviselők.
Vámosszabadi – Ambrus Gellért polgármester, Csapó Péter, Kaszai Miklós, Pajor Károly, Sipos Gergely, Tóth Géza, Vass Gergely képviselők.
Vének – Bazsó Zsolt polgármester, Futó Szabolcs, Kiss Tamás, Szalainé Oross Klára, Szilágyi Szilárd képviselők.
Veszprémvarsány – Vaderna Melinda polgármester, Gyöngyösi Olivér, Hardi János, Penics Bernadett, Pethőné Gócza Veronika, Ringhoffer Eszter, Tavas József képviselők.