Kondás Elemér győri premierje

2019.12.04. 16:49

Magyar Kupa: hosszabbításban fordított a Mezőkövesd – ETO-Mezőkövesd 2-3 – fotók

NB I-et idéző találkozót játszott egymással az ETO és a Mezőkövesd.

Munkatársunktól

Fotó: CSAPO BALAZS

Magyar Kupa, 8. forduló

WKW ETO FC Győr–Mezőkövesd-Zsóry 2-3 (1-1, 1-1, 2-1)

Győr, ETO Park. V.: Oláh.

ETO: Horváth T. – Kovács K., Gengeliczki, Vári, Kalmár – Charizopulos, Vashkeba, Szánthó, Simon (Múcska 58') – Horváth Z. (Lovrencsics 71'), Andric (Bagi 78'). Vez. edző: Kondás Elemér.

Mezőkövesd: Szappanos – Eperjesi, Nestorov, Vadnai, Katanec – Karnatski, Cseri (Nagy D. 91'), Bertus (Berecz 95'), Vajda (Sajbán 106') – Kantsavy (Pekár 55'), Zivzivadze. Vez. edző: Kuttor Attila.

Gólszerző: Szánthó (33'), Bagi (103'), ill. Eperjesi (10'), Berecz (113', büntetőből), Zivzivadze (117').

Sárga lap: Vashkeba (113'), ill. Nesterov (101'), Berecz (113'), Nagy D. (118').

Kiállítva: Vashkeba (118').

1. perc: Zöldben a hazai, fehérben a vendégcsapat. -2 fok van, a meccset az ETO kezdi.

6. perc: Zivzivadze csúsztatja a labdát fejjel kapu mellé 8 méterről.

10. perc: Zivzivadze kap labdát a bal szélen. A passz kissé hosszúnak tűnik, de a kövesdi csatár még a vonal előtt be tudja adni a labdát középre, ahol a második hullámban a hosszú oldalon érkezik Eperjesi, és a jobb alsóba lő. 0-1.

14. perc: Szánthó cselezgeti be magát a tizenhatoson belülre, és ahogy pár perccel korábban a túloldalon a gól előtt, neki is sikerül középre passzolnia a második hullámba, ám a győri akció végül lövés nélkül zárul.

20. perc: Veszélyes mezőkövesdi akció: passzolgatnak a vendégek a tizenhatoson belül, végül Vajda elől sikerül szögletre menteni a győri védőknek.

22. perc: Megint győri lehetőség: balról, éles szögből érkezik a beadás magasan a kapu felé, a kapus fölött is elmegy, a hosszún érkező Kovács azonban nem találja el jól a labdát.

23. perc: Horváth Z. fordul kapura, 5 méterről lő a jobb alsó felé, Szappanos lábbal véd.

34. perc: Szánthó viszi a labdát a kapu felé, 20 méterről, kissé balról kilövi a hosszú alsót. 1-1.

39. perc: Zivzivadze fejel 6 méterről, Horváth T. fogja magabiztosan a nem túl jól helyezett fejest.

42. perc: Simon néhány csel után 21 méterről lő ballal, a labda másfél méterrel a felső léc fölött száll el.

45. perc: Hosszabbítás nincs, vége az első félidőnek.

46. perc: Egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

48. perc: Jobbról érkezik Szánthó szöglete, a labdába középen belefejel egy védő, így lesz jó a hosszún Andricnak, aki egy méterről a kapufát találja el.

55. perc: Pekár jön Kantsavy helyére.

58. perc: Cserél az ETO is: Simon helyére érkezik Múcska.

68. perc: Cseri 11 méteres lövését tolja szögletre Horváth T.

70. perc: Vajda 22 méterről szabadrúgásból a sorfalat találja el.

71. perc: Horváth Z. helyett Lovrencsics Balázs a pályán a továbbiakban.

76. perc: A meccs mentését mutatta be Kovács K.: a jobbról érkező kövesdi beadást a hosszún sikerült becsúszva bedobásra menteni az érkező Vajda elől.

78. perc: Bagi jön Andric helyére.

89. perc: Múcska cselezget, majd kioszt egy kötényt Cserinek és Kovácstól visszakapja a labdát. Az ötösig viszi tovább a cserejátékos, és a kimozduló Szappanos mellett is sikerül elemelni a labdát, a kapu torkából azonban menteni tudnak szögletre a vendég védők.

90+1. perc: Két perc a hosszabbítás.

90+2. perc: Vajda 8 méterről nem találja el a kaput.

90+3. perc: Hosszabbítás lesz, miután a rendes játékidőben nem született döntés.

91. perc: Cseri helyére Nagy D. áll be a hosszabbításra.

93. perc: Szánthó és Vashkeba játszik össze szépen, utóbbi lő végül kapásból 17 méterről kapu fölé.

95. perc: Bertus hagyja el a pályát, Berecz érkezik.

97. perc: Szánthó jobboldali beadását Bagi lövi kapura 7 méterről, balról: egy védőről pattan szögletre a lövés.

101. perc: Nesterov kap sárgát kezezésért.

103. perc: Lovrencsics harcossága gólt eredményez. A győri cserejátékos a jobb oldalról, két védő közül ad középre, így kapja tisztán Bagi a labdát a félpálya közepén, a kimozduló Szappanos mellett aztán sikerül 14 méterről a kapu bal oldalába gurítania a labdát. 2-1.

105. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének.

106. perc: Vajda hagyja el a pályát, Sajbán érkezik a helyére.

110. perc: Szánthó egy csellel két mezőkövesdi védőt ver át, és viszi le a labdát az alapvonalig. Vashkeba lövi a labdát, alaposan kapu fölé.

112. perc: Vári mellett esik el Karnitski, a játékvezető büntetőt ítél. Berecz értékesíti a 11-est. 2-2.

113. perc: Berecz és Vashkeba szólalkozik össze, mindketten sárgát kapnak.

117. perc: Charizopulos löki fel ellenfelét, aztán mond is valamit a játékvezetőnek: sárga lap. Zivzivadze kap labdát középen, 12 méterről ellövi Horváth mellett. 2-3. Vashkebát kiállítja a játékvezető.

118. perc: Nagy D. kap sárgát.

120. perc: Vége a meccsnek.

A zöld-fehérek a hét elején váltottak edzőt. Kondás Elemér, a csapat új trénere felszabadult játékot vár csapatától, amelynek „nincs vesztenivalója élvonalbeli ellenfelével szemben”. Az élvonalbeli együttesek még nem kerülhettek össze a sorsolásnál, és az egymérkőzéses párharcok mindegyikén vendégek lesznek.

Magyar Kupa, 8. forduló (nyolcaddöntőbe jutásért): Monor (NB III)–Budapest Honvéd, Ózdi Kohász (NB III)–Kaposvári Rákóczi, Pécsi MFC (NB III)–Kisvárda, Vác (NB II)–Újpest, Balassagyarmat, Dorog (NB II)–Debreceni VSC, Szarvasi FC 1905 (megyei I.)–ZTE, Dabas-Gyón (NB III)–Puskás Akadémia, III. ker TVE (NB III)–Vasas (NB II), 12.00. Szombathelyi Haladás (NB II)–Budafoki MTE (NB II), 15.30. Dunaújváros (NB III)–BFC Siófok (NB II), 18.00. Békéscsaba 1912 Előre (NB II)–Ferencvárosi TC, 20.00 (tv: M4 Sport).