Kisalföld logö

2019. 02. 17. vasárnap - Donát -1°C | 12°C Még több cikk.

Vizes vb - a teljes program és a magyar résztvevők

Műugrás

A vizes világbajnokság műugró versenyeit július 14. és 22. között rendezik a Duna Arénában, míg az óriástoronyugrásra a Batthyány térnél felállított ideiglenes létesítményben kerül sor az utolsó három napon. 

július 14., péntek: 
férfi 1 m, selejtező (Bóta Botond, Ligárt Ábel) 11.00 
női 1 m, selejtező 16.00 

július 15., szombat: 
férfi szinkronműugrás, selejtező 10.00 
vegyes szinkrontoronyugrás (DÖNTŐ) 13.00 
női 1 m (DÖNTŐ) 16.00 
férfi szinkronműugrás (DÖNTŐ) 18.30 

július 16., vasárnap: 
női szinkrontoronyugrás, selejtező 10.00 
férfi 1 m (DÖNTŐ, Bóta Botond?, Ligárt Ábel?) 15.45 
női szinkrontoronyugrás (DÖNTŐ) 18.30 

július 17., hétfő: 
női szinkronműugrás, selejtező 10.00 
férfi szinkrontoronyugrás, selejtező (Somhegyi Krisztián) 13.00 
női szinkronműugrás (DÖNTŐ) 16.00 
férfi szinkrontoronyugrás (DÖNTŐ) 18.30 

július 18., kedd: 
női toronyugrás, selejtező (Kormos Villő) 10.00 
női toronyugrás, elődöntő (Kormos Villő?) 15.30 
3 és 10 m csapatverseny (DÖNTŐ) 18.30 

július 19., szerda: 
férfi 3 m, selejtező (Bóta Botond, Ligárt Ábel) 10.00 
férfi 3 m, elődöntő (Bóta Botond?, Ligárt Ábel?) 15.30 
női toronyugrás (DÖNTŐ, Kormos Villő?) 18.30 

július 20., csütörtök: 
női 3 m, selejtező (Fazekas-Gondos Flóra, Kormos Villő) 10.00 
női 3 m, elődöntő (Fazekas-Gondos Flóra?, Kormos Villő?) 15.30 
férfi 3 m (DÖNTŐ, Bóta Botond?, Ligárt Ábel?) 18.30 

július 21., péntek: 
férfi toronyugrás, selejtező (Somhegyi Krisztián) 10.00 
férfi toronyugrás, elődöntő (Somhegyi Krisztián?) 15.30 
női 3 m (DÖNTŐ, Fazekas-Gondos Flóra?, Kormos Villő?) 18.30 

július 22., szombat: 
vegyes szinkronműugrás (DÖNTŐ) 14.00 
férfi toronyugrás (DÖNTŐ, Somhegyi Krisztián?) 17.00 

Óriás-toronyugrás

július 28., péntek: 
nők (20 m, elődöntő) 12.30     
férfiak (27 m, elődöntő) 14.00 

július 29., szombat: 
nők (20 m, DÖNTŐ) 12.15 

július 30., vasárnap: 
férfiak (27 m, DÖNTŐ) 12.00 

 

Szinkronúszás

A 17. vizes világbajnokság szinkronúszó versenyeit július 14. és 22 között rendezik a Városligetben. 
Július 14., péntek: 
egyéni technikai, selejtező 11.00 (Kiss Szofi) 
páros technikai, selejtező (Kiss Szofi, Schwarcz Anett) 16.00 

július 15., szombat: 
egyéni technikai, döntő (Kiss Szofi?) 11.00 
vegyespáros technikai, selejtező 19.00 

július 16., vasárnap: 
páros technikai, döntő (Kiss Szofi, Schwarcz Anett?) 11.00 
csapat technikai, selejtező (Magyarország) 19.00 

július 17., hétfő: 
vegyespáros technikai, döntő 11.00 
egyéni szabad gyakorlat, selejtező (Kiss Szofi) 19.00 

július 18., kedd: 
csapat technikai, döntő (Magyarország?) 11.00 
páros, szabad gyakorlat, selejtező (Kiss Szofi, Schwarcz Anett) 19.00 

július 19., szerda: 
egyéni szabad gyakorlat, döntő (Kiss Szofi) 11.00 
csapat, szabad gyakorlat, selejtező (Magyarország) 19.00 

július 20., csütörtök: 
páros, szabad gyakorlat, döntő (Kiss Szofi, Schwarcz Anett?) 11.00 
szabad kombináció, selejtező 19.00 

július 21., péntek: 
csapat, szabad gyakorlat, döntő (Magyarország?) 11.00 
vegyespáros, szabad gyakorlat, selejtező 19.00 

július 22., szombat: 
szabad kombináció, döntő 11.00 
vegyespáros, szabad gyakorlat, döntő 19.00 


 

 Úszás

A 17. vizes világbajnokság úszóversenyeit július 23. és 30. között rendezik meg a Duna Arénában.     
Július 23., vasárnap: 
Előfutamok 9.30: 
férfi 400 m gyors (Kalmár Ákos) 
női 400 m gyors (Kapás Boglárka, Késely Ajna) 
férfi 100 m mell (Gyurta Dániel) 
férfi 50 m pillangó (Cseh László) 
női 100 m pillangó (Szilágyi Liliána) 
női 200 m vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna) 
férfi 4x100 m gyorsváltó (Magyarország) 
női 4x100 m gyorsváltó (Magyarország) 

Elődöntők, döntők 17.30: 
férfi 400 m gyors (DÖNTŐ, Kalmár Ákos?) 
női 400 m gyors (DÖNTŐ, Kapás Boglárka?, Késely Ajna?)  
férfi 100 m mell (elődöntő, Gyurta Dániel?)  
férfi 50 m pillangó (elődöntő, Cseh László?)  
női 100 m pillangó (elődöntő, Szilágyi Liliána?)  
női 200 m vegyes (elődöntő, Hosszú Katinka?, Jakabos Zsuzsanna?)  
férfi 4x100 m gyorsváltó (DÖNTŐ, Magyarország?)  
női 4x100 m gyorsváltó (DÖNTŐ, Magyarország?) 

július 24., hétfő: 
Előfutamok 9.30: 
férfi 200 m gyors (Kozma Dominik, Bernek Péter) 
női 1500 m gyors (Kapás Boglárka, Késely Ajna) 
férfi 100 m hát (Balog Gábor) 
női 100 m hát (Hosszú Katinka) 
női 100 m mell (Sztankovics Anna) 

Elődöntők, döntők 17.30: 
férfi 200 m gyors (elődöntő, Kozma Dominik?, Bernek Péter?)  
férfi 100 m hát (elődöntő, Balog Gábor?)  
női 100 m hát (elődöntő, Hosszú Katinka?)  
férfi 100 m mell (DÖNTŐ, Gyurta Dániel?)  
női 100 m mell (elődöntő, Sztankovics Anna?)  
férfi 50 m pillangó (DÖNTŐ, Cseh László?)  
női 100 m pillangó (DÖNTŐ, Szilágyi Liliána?)  
női 200 m vegyes (DÖNTŐ, Hosszú Katinka?, Jakabos Zsuzsanna?)      

július 25., kedd: 
Előfutamok 9.30: 
férfi 800 m gyors (Gyurta Gergely) 
női 200 m gyors (Hosszú Katinka, Verrasztó Evelyn) 
férfi 50 m mell (Financsek Gábor) 
férfi 200 m pillangó (Cseh László, Kenderesi Tamás) 

Elődöntők, döntők 17.30: 
férfi 200 m gyors (DÖNTŐ)  
női 200 m gyors (elődöntő, Hosszú Katinka?, Verrasztó Evelyn?)  
női 1500 m gyors (DÖNTŐ, Kapás Boglárka?, Késely Ajna?)  
férfi 100 m hát (DÖNTŐ, Balog Gábor?)  
női 100 m hát (DÖNTŐ, Hosszú Katinka?)  
férfi 50 m mell (elődöntő, Financsek Gábor?)  
női 100 m mell (DÖNTŐ, Sztankovics Anna?)  
férfi 200 m pillangó (elődöntő, Cseh László?, Kenderesi Tamás?) 

július 26., szerda:  
Előfutamok 9.30: 
férfi 100 m gyors (Bohus Richárd, Kozma Dominik) 
női 50 m hát (Joó Sára) 
női 200 m pillangó (Szilágyi Liliána, Hosszú Katinka) 
férfi 200 m vegyes (Sós Dániel) 
4x100 m vegyes vegyesváltó (Magyarország) 

Elődöntők, döntők 17.30: 
férfi 100 m gyors (elődöntő, Bohus Richárd?, Kozma Dominik?)  
férfi 800 m gyors (DÖNTŐ, Gyurta Gergely?)  
női 200 m gyors (DÖNTŐ, Hosszú Katinka?, Verrasztó Evelyn?)   
női 50 m hát (elődöntő, Joó Sára?)  
férfi 50 m mell (DÖNTŐ, Financsek Gábor?)  
férfi 200 m pillangó (DÖNTŐ, Cseh László?, Kenderesi Tamás?)  
női 200 m pillangó (elődöntő, Szilágyi Liliána?, Hosszú Katinka?)  
férfi 200 m vegyes (elődöntő, Sós Dániel?)  
4x100m vegyes vegyesváltó (DÖNTŐ, Magyarország?) 

július 27., csütörtök:  
Előfutamok 9.30: 
női 100 m gyors (Verrasztó Evelyn, Gyurinovics Fanni) 
férfi 200 m hát (Telegdy Ádám, Bernek Péter) 
férfi 200 m mell (Gyurta Dániel) 
női 200 m mell (Sebestyén Dalma) 
női 4x200 m gyorsváltó (Magyarország) 

Elődöntők, döntők 17.30: 
férfi 100 m gyors (DÖNTŐ, Bohus Richárd?, Kozma Dominik?) 
női 100 m gyors (elődöntő, Verrasztó Evelyn?, Gyurinovics Fanni?) 
férfi 200 m hát (elődöntő, Telegdy Ádám?, Bernek Péter?)  
női 50 m hát (DÖNTŐ, Joó Sára?)  
férfi 200 m mell (elődöntő, Gyurta Dániel?)  
női 200 m mell (elődöntő, Sebestyén Dalma?)  
női 200 m pillangó (DÖNTŐ, Szilágyi Liliána?, Hosszú Katinka?)  
férfi 200 m vegyes (DÖNTŐ, Sós Dániel?)   
női 4x200 m gyorsváltó (DÖNTŐ, Magyarország?) 

július 28., péntek:  
Előfutamok 9.30: 
férfi 50 m gyors (Takács Krisztián, Lobanovszkij Maxim) 
női 800 m gyors (Kapás Boglárka, Késely Ajna) 
női 200 m hát (Hosszú Katinka, Burián Kata) 
férfi 100 m pillangó (Cseh László, Milák Kristóf) 
női 50 m pillangó (Molnár Flóra) 
férfi 4x200 m gyorsváltó (Magyarország) 

Elődöntők, döntők 17.30: 
férfi 50 m gyors (elődöntő, Takács Krisztián?, Lobanovszkij Maxim?) 
női 100 m gyors (DÖNTŐ, Verrasztó Evelyn?, Gyurinovics Fanni?) 
férfi 200 m hát (DÖNTŐ, Telegdy Ádám?, Bernek Péter?) 
női 200 m hát (elődöntő, Hosszú Katinka?, Burián Kata?) 
férfi 200 m mell (DÖNTŐ, Gyurta Dániel?) 
női 200 m mell (DÖNTŐ, Sebestyén Dalma?) 
férfi 100 m pillangó (elődöntő, Cseh László?, Milák Kristóf?) 
női 50 m pillangó (elődöntő, Molnár Flóra?) 
férfi 4x200 m gyorsváltó (DÖNTŐ, Magyarország?) 
   
július 29., szombat: 
Előfutamok 9.30: 
férfi 1500 m gyors (Kalmár Ákos, Rasovszky Kristóf) 
női 50 m gyors (Molnár Flóra) 
férfi 50 m hát (Bohus Richárd, Balog Gábor) 
női 50 m mell (Sztankovics Anna) 
4x100 m vegyes gyorsváltó (Magyarország) 

Elődöntők, döntők 17.30: 
férfi 50 m gyors (DÖNTŐ, Takács Krisztián?, Lobanovszkij Maxim?) 
női 50 m gyors (elődöntő, Molnár Flóra?) 
női 800 m gyors (DÖNTŐ, Kapás Boglárka?, Késely Ajna?) 
férfi 50 m hát (elődöntő, Bohus Richárd?, Balog Gábor?) 
női 200 m hát (DÖNTŐ, Hosszú Katinka?, Burián Kata?) 
női 50 m mell (elődöntő, Sztankovics Anna?) 
férfi 100 m pillangó (DÖNTŐ, Cseh László?, Milák Kristóf?) 
női 50 m pillangó (DÖNTŐ, Molnár Fóra?) 
4x100 m vegyes gyorsváltó (DÖNTŐ, Magyarország?)  

július 30., vasárnap: 
Előfutamok 9.30: 
férfi 400 m vegyes (Verrasztó Dávid, Gyurta Gergely) 
női 400 m vegyes (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna) 
férfi 4x100 m vegyesváltó (Magyarország?) 
női 4x100 m vegyesváltó (Magyarország?) 

Döntők 17.30: 
férfi 1500 m gyors (Kalmár Ákos?, Rasovszky Kristóf?) 
női 50 m gyors (Molnár Flóra?) 
férfi 50 m hát (Bohus Richárd?, Balog Gábor?) 
női 50 m mell (Sztankovics Anna?) 
férfi 400 m vegyes (Verrasztó Dávid?, Gyurta Gergely?) 
női 400 m vegyes (Hosszú Katinka?, Jakabos Zsuzsanna?) 
férfi 4x100 m vegyesváltó (Magyarország?) 
női 4x100 m vegyesváltó (Magyarország?) 


 

Nyíltvízi úszóversenyek

A nyíltvízi úszóversenyeknek Balatonfüred lesz a házigazdája a vizes világbajnokságon július 15. és 21. között. 
július 15., szombat: 
férfi 5 km (Rasovszky Kristóf, Papp Márk) 10.00 

július 16., vasárnap: 
női 10 km (Olasz Anna, Sömenek Onon Kata) 10.00 

július 18., kedd: 
férfi 10 km (Rasovszky Kristóf, Székelyi Dániel) 10.00 

július 19., szerda: 
női 5 km (Novoszáth Melinda, Juhász Janka) 10.00 

július 20., csütörtök: 
csapatverseny (Magyarország) 10.00 

július 21., péntek: 
férfi 25 km (Gyurta Gergely, Rasovszky Kristóf) 8.30 
női 25 km (Olasz Anna, Sömenek Onon Kata) 8.30 

 

Vízilabda

A 17. vizes világbajnokság vízilabdatornáját július 16. és 29. között rendezik a Margitszigeten. 

július 16., vasárnap: 
nők, 1. forduló: 

A csoport: 
Olaszország-Kanada 9.30 
Brazília-Kína 10.50 

B csoport: 
Új-Zéland - Spanyolország 12.10 
Dél-afrikai Köztársaság - Egyesült Államok 13.30 

C csoport: 
Hollandia-Franciaország 17.30 
Magyarország-Japán 20.10 

D csoport: 
Ausztrália-Kazahsztán 18.50 
Oroszország-Görögország 21.30 

július 17., hétfő: 
férfiak, 1. forduló: 

A csoport: 
Brazília-Kazahsztán 9.30 
Montenegró-Kanada 10.50 

B csoport: 
Franciaország-Olaszország 12.10 
Magyarország-Ausztrália 20.10 

C csoport: 
Spanyolország-Görögország 13.30 
Szerbia -  Dél-afrikai Köztársaság 17.30 

D csoport: 
Egyesült Államok-Horvátország 18.50 
Japán-Oroszország 21.30 

július 18., kedd: 
nők, 2. forduló: 

A csoport: 
Kína-Kanada 18.50 
Olaszország-Brazília 21.30 

B csoport: 
Egyesült Államok-Spanyolország 9.30 
Új-Zéland - Dél-afrikai Köztársaság 10.50 

C csoport: 
Japán-Hollandia 12.10 
Magyarország-Franciaország 20.10 

D csoport: 
Görögország-Kazahsztán 13.30 
Ausztrália-Oroszország 17.30 

július 19., szerda: 
férfiak, 2. forduló: 

A csoport: 
Kanada-Kazahsztán 18.50     
Brazília-Montenegró 21.30 

B csoport: 
Franciaország-Ausztrália 9.30 
Magyarország-Olaszország 20.10 

C csoport: 
Dél-afrikai Köztársaság - Görögország 10.50 
Spanyolország-Szerbia 12.10 

D csoport: 
Oroszország-Horvátország 13.30 
Egyesült Államok-Japán 17.30 

július 20., csütörtök: 
nők, 3. forduló: 

A csoport: 
Olaszország-Kína 13.30 
Brazília-Kanada 17.30 

B csoport: 
Új-Zéland - Egyesült Államok 18.50 
Dél-afrikai Köztársaság - Spanyolország 21.30 

C csoport: 
Japán-Franciaország 9.30 
Magyarország-Hollandia 20.10 

D csoport: 
Ausztrália-Görögország 10.50 
Oroszország-Kazahsztán 12.10 

július 21., péntek: 
férfiak, 3. forduló: 

A csoport: 
Brazília-Kanada 17.30 
Montenegró-Kazahsztán 18.50 

B csoport:     
Magyarország-Franciaország 20.10 
Ausztrália-Olaszország 21.30 

C csoport: 
Spanyolország - Dél-afrikai Köztársaság 9.30 
Szerbia-Görögország 10.50 

D csoport: 
Egyesült Államok-Oroszország 12.10 
Japán-Horvátország 13.30 

július 22., szombat: 
nők: 

a 13-16. helyért: 
A4-B4 10.30 
C4-D4 12.00 

a negyeddöntőbe jutásért: 
A2-B3 17.30  
A3-B2 19.00 
C2-D3 20.30 
C3-D2 22.00 

július 23., vasárnap: 
férfiak: 

a 13-16. helyért: 
A4-B4 10.30 
C4-D4 12.00 

a negyeddöntőbe jutásért: 
A2-B3 17.30  
A3-B2 19.00 
C2-D3 20.30 
C3-D2 22.00 

július 24., hétfő: 
nők: 

a 15. helyért 9.30 
a 13. helyért: 10.50 
a 9-12. helyért: 12.10 és 13.30 

negyeddöntő: 
A1-C2/D3 14.50 
B1-C3/D2 16.10 
C1-A2/B3 20.30  
D1-A3/B2 22.00 

július 25., kedd: 
férfiak: 

a 15. helyért 9.30 
a 13. helyért: 10.50 
a 9-12. helyért: 12.10 és 13.30 

negyeddöntő: 
A1-C2/D3 14.50 
B1-C3/D2 16.10 
C1-A2/B3 20.30  
D1-A3/B2 22.00 

július 26., szerda 
nők: 

a 11. helyért: 10.30 
a 9. helyért: 12.00 
az 5-8. helyért: 13.30 és 15.00 

elődöntő: 
A1-C2/D3 győztese - B1-C3/D2 győztese 20.30 
C1-A2/B3 győztese - D1-A3/B2 győztese 22.00 

július 27., csütörtök: 
férfiak: 

a 11. helyért: 10.30 
a 9. helyért: 12.00 
az 5-8. helyért: 13.30 és 15.00 

elődöntő: 
A1-C2/D3 győztese - B1-C3/D2 győztese 20.30 
C1-A2/B3 győztese - D1-A3/B2 győztese 22.00 

július 28., péntek: 
nők: 

a 7. helyért 12.00 
az 5. helyért 13.30 
a 3. helyért 15.00 
döntő 20.30 

július 29., szombat: 
férfiak: 

a 7. helyért 12.00 
az 5. helyért 13.30 
a 3. helyért 15.00 
döntő 20.30.

hirdetés

Kövessen minket, kommentelje híreinket a Kisalfold.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Átadták a Császár-Komjádi Sportuszodát - fotók, videó

Átadták a Császár-Komjádi Sportuszodát - fotók, videó
Ünnepélyes keretek között átadták csütörtökön a felújított Császár-Komjádi Sportuszodát. Tovább olvasom