2018. 12. 16. vasárnap - Etelka, Aletta -6°C | 1°C Még több cikk.

Újpest-ETO FC 1-1

Labdarúgás - Újpesten vendégszerepelt a Győri ETO FC a Soproni Liga 14. fordulójának nyitótalálkozóján. Csak az első félidőben volt gól: Egy itt-egy ott.

Újpest FC-GYŐRI ETO FC  1-1 ( 1-1)

Soproni Liga, 14. forduló, Budapest (Szusza-stadion), 3000 néző. Vezette: Mészáros I. (Kispál R., Ring Gy.)

Gólszerző: Supic (2., öngól), ill. Tokody (25.)

Sárga lap: Rajczi (49.), Kabát (69.), Bori (84.) ill. Völgyi (54.), Bicak (82.)

Kiállítva: Zámbó (77.)

A második félidőben mindkét együttes visszavett az iramból, kevesebbet támadtak a csapatok. A helyzetek száma szinte egyforma volt a második játékrészben, igazságos döntetlen született.

93. perc: Véget vetett a forduló nyitómérkőzésének a játékvezető.

89. perc: Kihasználta utosó cseréjét is a zöld-fehér együttes, Bajzát Péter helyére a fiatal támadó, Csermelyi Imre érkezett.

86. perc: Jucemar remek ütembe passzolt Kabátnak, aki Bankot lefutva hatalmas helyzetbe jutott, s 15 méterről a győri kapusba lőtte a labdát.

84. perc: Újabb sárga: Bori szabálytalankodott Völgyivel szemben.

82. perc: Korcsmárnak csúszott be hátulról Bicak, a bíró ezért sárgát adott a rába-parti középpályásnak.

79. perc: Másodszor cserélt a vendég csapat: Jákl ment fel, Brnovic pedig le.

77. perc: Véleményes piros lapot osztott ki a játékvezető, Zámbót állította ki Mészáros István.

75. perc: Szentes Lázár kihasználta utolsó csere lehetőségét: Rajczi helyére Simon érkezett.

69. perc: Foxi 10 méterről lőtt kapuba, s Stevanovic már csak kiöklözni tudta a labdát, a kipattanóba pedig Kabát ért bele kézzel, majd sárgát adott a játékvezető.

66. perc: Bank próbálkozott távoli lövéssel, éppenhogy elkerülte a bal alsót.

64. perc: Cserélt Egervári vezetőedző is, Nikolov helyére Bicak érkezett. A hátvéd nem értett egyet Egervári mester döntésével, a kispad mellett kézfogás nélkül ment az öltözőbe.

62. perc: Újabb hazai csere: Mijadinoszki ment le, helyére Foxi érkezett.

60. perc: Pollák adta be Rajczi fejére a labdát, Stevanovic rosszul jött ki a kapuból, ám szerencséjére az újpesti csatár fejese centikkel elkerülte a bal felső sarkot.

57. perc: Kabát kanyarította be középre a labdát Jucemar elé, aki centikkel fejelt mellé.

54. perc: Megvan az első zöld-fehér sárga is: Dudics felrúgásáért Völgyi kapta a lapot.

49. perc: A mérkőzés első sárgáját Rajczi kapta, mert csúnyán ütközött Zámbóval.

47. perc: Stevanovicnak kellett vetődnie, miután Pollák lőtt a tizenhatos vonaláról.

46. perc: Megkezdődött a találkozó második fele. A szünetben csak hazai oldalon történt csere: Sándor helyett Jucemar érkezett.

A mérkőzésen Supic öngóljával hamar vezetést szereztek a lilák, ám a vendég gárdát nem törte meg a találat, s Tokody távoli bombájával válaszolt a vendég csapat... Az egyenlítést követően a zöld-fehérek játéka magabiztosabb lett, sokkal többet támadtak a győriek.

45. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt.

43. perc: Sándor próbálkozott távolról hasonló lövéssel, mint Tokody, ám a találat elmaradt, a labda jócskán a léc fölé szállt.

38. perc: Kabát a győri tizenhatoson belül vállal ütközött Nikolovval, a csatár nagyott estett... sípszó nem hangzott fel, nincs büntető.

32. perc: Kabát passzolt az érkező Sándornak, aki 18 méterről laposan lőtte el a labdát, de Stevanovic figyelt, s bravúrosan védett.

30. Bajzát ugratta ki Böőrt, aki a kapu előterében nem tudta ellőni a labdát, mivel Dudic szerelte.

28. perc: Supic beadását követően Brnovic lőtt 8 méterről oldalhálóba.

25. perc: Feltámadt az ETO játéka... most Bajzát próbálkozott 17 méterről, a labda éppenhogy a kapu fölé szállt.

23. perc: Brnovic lőtt kapura a tizenhatos vonaláról, de a lila hálóőr kiütötte a labdát, s a kipattanó Böőr elé került, ám a zöld-fehér játékos lövése mellé ment.

21. perc: Tokody 25 méterről hatalmas, s egyben védhetetlen lövést eresztett meg a jobb felső sarokba, 1-1.

16. perc: Brnovic passzolt Böőrnek, aki 7 méterről ellőtte a labdát, ám Balajcza a jobb felsőbe tartó labdát szögletre tolta ki.

15. perc: Zámbó és Kabát eset el a győri tizenhatoson belül, ezúttal szerencséje volt a vendégeknek, mert Mészáros játékvezető kifelé mutatott.

10. perc: Rajczi kapott labdát a tizenhatoson belül, majd 10 méterről kapura lőtt, de Stevanovic védett.

2. perc: Hamar jött az újpesti találat, ám a gólszerző egy zöld-fehér játékos, Supic...1-0.

1. perc: A lilák kezdték a mérkőzést.

Az Újpest a Balajcza - Dudics, Korcsmár, Kiss Z., Mijadinoszki, Bori , Sándor Gy., Bozsics, Pollák, Rajczi, Kabát csapattal kezd.

Az ETO a Stevanovic - Nikolov, Supic, Zámbó, Völgyi, Tokody, Bank, Józsi Gy., Böőr, Bajzát, Brnovic kezdő tizenegyel lépett pályára.

Korábban

Nincs könnyű helyzetben Egervári Sándor vezetőedző legénysége, hiszen az egyik bajnokesélyes, az Újpest otthonába látogat a Rába-parti alakulat.
A győriek formán kívül futballoznak az utóbbi hetekben, ráadásul a szerencsével is hadilábon állnak. A legutóbbi fordulóban a Nyíregyháza ellen háromszor is a kapufát találták el Bajzát Péterék, s meglepetésre a nyírségieké lett a három pont.

A lila-fehérek elleni kilencven perc várhatóan egészen más összecsapás lesz.
„Jelentős különbség lehet a két találkozó között, hiszen az Újpest nemcsak jól védekezik, hanem jól is támad. Nyilván megpróbálja otthon tartani a három pontot, s minden bizonnyal nyitottabban védekezik majd, mint legutóbbi ellenfelünk" – fogalmazott Egervári Sándor, aki egyetértett abban, hogy egy idegenbeli bravúr bizony ráférne az együttesre.

„Helyzetünkben több mint megnyugtató lenne egy szép siker. De ezért utazunk, szeretnénk kellemes meglepetést okozni a Megyeri úton elsősorban szurkolóinknak és persze saját magunknak is."

Több hiányzó is nehezíti a szakvezető dolgát. Bank István sérülése ugyan rendbe jött, a fiatal Koltai Tamás azonban megsérült. Biztosan nem léphet pályára az épp Újpestről Győrbe került Kovács I Zoltán. Vele kapcsolatban kiderült, hogy máshol is futballozhasson, olyan szerződést volt kénytelen a fővárosban aláírni, amely rögzíti: nem léphet pályára többet a lilák ellen. Ha mégis megtenné, komoly összeget kellene fizetnie az újpestieknek.

„Ezzel kapcsolatban megértem a játékosunkat. Természetesnek tartom, ha valaki ígér valamit, azt be is tartja. Tudomásul vesszük a döntést, amellett, hogy a támadó hiányozni fog."

Az összecsapásra szurkolói kisbuszt indít a Győri ETO FC. A zöld-fehér klubháztól pénteken 16 órakor Budapestre induló különjáratra az oda-vissza történő utazás költsége 2200 forint, a Szusza Ferenc Stadion vendégszektorába érvényes jegyeket 1500 forintért vásárolhatják meg az odautazók.