2018. 12. 18. kedd - Auguszta -5°C | 5°C Még több cikk.

Tizenötből csak egy

Siófok 2 (0) Győri ETO 1 (0) Siófok, NB I-es mérkőzés. 2000 néző. V.: Juhos (Gyarmati, Tumó).
Az ETO-nál Krass Árpád személyében újonc kapus debütált, de a mezőnyben is egy eddig soha nem látott felállásban kezdett a győri gárda.

3. p: Az élete első élvonalbeli mérkőzését játszó Kőrösi került helyzetbe, de 13 méteres lövését védte a szintén újonc Krass.

20. p: Egy bal oldali beadás után Kovács P. lefejelte a labdát Csordás elé, akinek hatméteres lövését Krass óriási bravúrral hárította.

35. p: Csordás nagy szólóját követően már csak a kapussal állt szemben, de közeli lövését Krass megint bravúrral hárította.

51. p: Grósz jobb oldali beadását Szabó Cs. 8 méterről nagy helyzetben lőtte fölé.

53. p: Kőrösi indítása után Szabó Cs. megint hatalmas helyzetben hibázott.

55. p: Az első győri akció góllal végződött: Regedei indítása átszállt Kuttor feje felett, a labda a győri csapatkapitány, Herczeg elé pattant, aki 10 méterről a bal sarokba lőtt. 0–1.

63. p: Grósz jobb oldali beadása után a hosszú saroknál érkező Schwarcz fejelte kapu elé a labdát, s Koller egy lépésről a hálóba lőtt. 1–1.
67. p: Egy szöglet utáni kavarodást követően az üresen maradt Koller 14 méterről lőtt fölé.

73. p: Szabó Cs. beadását Usvát fél fordulatból a kapufára lőtte.

82. p: Herczeg indítása után Weitner a 16-oson belül lefordult védőjéről, aki hátulról akasztotta, 11-es! Németh N. büntetőjét Csernyánszki lábbal hárította.

85. p: Egy beívelés után Kuttor közelről a bal kapufára fejelt, majd nem sokkal később ugyanő nagy helyzetben föléemelt.

88. p: A félpályától kiugró Herczeg már csak a kapussal állt szemben, de gyenge lövését védte a siófoki hálóőr.

90. p: Filipovics műesését „megette" Juhos játékvezető, így a találkozó utolsó percében 11-est ítélt a hazaiak javára. A büntetőt Usvát végezte el, de a szenzációs formában védő Krass hárított, pechjére a kipattanó labdát Schultz a jobb oldalról középre emelte, és Usvat hat méterről a kapuba fejelt. 2–1.

A Balaton-parti nyárban rögtön a hazai csapat lépett fel kezdeményezőleg sé sorban alakítota ki helyzeteit, amelynek alapján az első félidőben gólokkal vezethettek volna az egyetlen akciót sem kezdeményező győri gárdával szemben. Fordulás után nem változott a képlet, a hazaiak támadtak, ám az első vendégpróbálkozás rögtön góllal végződött. Sajnos, nem sokáig örülhettek a vezetésnek a győriek, hiszen gyorsan kiegyenlítettek a hazaiak.

Az utolsó 20 percben felváltva kerültek veszéylbe a kapuk, a csapatok nem sokat törődtek a védekezéssel, a hajrá rendkívül izgalmasan alakult. A három pont eldöntésének kérdése a zöld-fehérek kezében volt, ám előbb Németh N. egy büntetőt, majd nem sokkal később Herczeg egy 100 százalékos ziccert hibázott el. Aztán ha nem is büntetőből, de büntettek a siófokiak, akik végül is a helyzetek alapján, ha szerencsével is, de megérdemelték a győzelmet. Az ETO úgy zárta a bajnokság rájátszását, hog y egyetlen mérkőzést nem tudott megnyerni (de a tavaszi tizenöt mérkőzésből is csak egyet), így a győri hívek felsóhajthatnak, hogy végre vége ennek a gyászosra sikeredett tavaszi szezonnak.

Csank János:
– Az első félidőben nagy fölényben játszottunk, de sorozatban elhibáztuk lehetőségeinket. A fordulás után feljavult a győri gárda és be kell vallanom, hogy a végén a szerencse is szükségeltetett ahhoz, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést.

Varga Zoltán:
– Mint ahogyan az utóbbi mérkőzéseken mindig, ezúttal is győzelmi lehetőséget szalasztottunk el. A hajrában eldönthettük volna a magunk javára a találkozót, de kihagytuk a helyzeteket, ami megint megbosszulta magát. Folytatjuk a fiatalítást, s remélem, az új bajnokságban lényegesen jobban szerepelünk majd.

Az AC Milan nyerte a Bajnokok Ligáját

Tizenegyesekkel győzte le az AC Milan a Juventust a Bajnokok Ligája döntőjében, miután a két csapat… Tovább olvasom