2018. 12. 10. hétfő - Judit 3°C | 7°C Még több cikk.

Sira bombagóljával nyert a matáv sopron

42. p: Szabó O. végzett el szabadrúgást a felezővonal közeléből balról. Kapu elé ívelt labdát Tóth M. megcsúsztatta, Bagoly pedig visszafejelte Sira elé, aki 10 m-ről, középről, jobbal a kapu közepébe bombázott. 1–0.
Bárányos célozza meg a pápai kaput, mögötte a győztes gólt szerző Sira.
63. p:
Szabó O. játszott a pápai 16-os előterében középre Tóth Mihályhoz. P estében remek ütemben ugratta ki a jobbösszekötő helyén kilépő Bárányost, aki 12 méterről óriási helyzetből a jobb kapufa mellé lőtt.
90. p: Pintér ugratta ki a jobbösszekötő helyén kilépő Bárányost, akinek éles szögből 8 m-ről leadott lövése után a labda Szép kapusról pattant a mezőnybe.

A lényeg a győzelem
A mérkőzés előtt azt mondta Dajka László, hogy mindegy, hogy szép játékkal vagy csúnya futballal, vért izzadva, de valahogy Sopronban kell tartani a három pontot. „Az első félidőben kitűnően futballoztunk, de sajnos több helyzetet is kihagytunk. Szünetben megerősítettem a középpályát, mert itt az első félidőben néhányszor átrohantak rajtunk a pápaiak.
A hajrában időnként remegve őriztük az egy-nullát, de a védelem jól állt a lábán, és összességében megérdemelt a győzelmünk."
Ezt Tóth Bálint, a vendégek szakmai igazgatója sem vitatta, sőt, az edzői lélektanba is betekintést adott: „Az első játékrészben fölénk nőtt a hazai csapathoz méltó módon, agresszíven kezdő Sopron, mi ekkor tompán játszottunk. Szünet után ugyan változott a játék képe, de mindent egybevetve egy góllal jobb volt ellenfelünk."

megdolgoztak a sikerért
A mezőny legjobbja Sira István, az immáron hatodik évét Sopronban töltő labdarúgó volt. Bejátszotta a pálya jobb oldalát, több remek elfutása akadt, s a védekezésbe is besegített, ráadásul ő szerezte a meccs egyetlen s csapata számára három pontot érő gólját.
„A mérkőzés elején sikerült néhány elfutásom, hamar elkaptam a fonalat, és reméltem, hogy legalább egy gólapasszra „jó lehetek". Úgy gondolom, az első húsz percben már eldönthettük volna a meccset, de szerintem többször is tévesen intett lest a partjelző. Természetesen nagyon örülök neki, hogy sikerült a kapuba találni, a legfontosabb viszont, hogy egy szervezetten, jól játszó ellenfél ellen megszereztük a három pontot.
Bojan Lazic a védelem előtt amolyan „szűrőként" futballozva rengeteg labdát szerzett, s ezek többségét jól is játszotta meg, veszélyes támadásokat indítva: „Ezért a győzelemért nagyon meg kellett dogozni, hiszen egy fegyelmezett, sokat futó, jó csapat volt az ellenfelünk. A helyzetek alapján mindenképpen megérdemeltnek érzem a győzelmet."
A csapatkapitány Bagoly Gábor a földön és a levegőben is rengeteg pápai próbálkozást hiúsított meg: „Ellenfelünk igazolta jó hírét, de szerintem már az első félidőben eldönthettük volna a meccset. Jó passzba került a társaság, szerintem a következő fordulóban a Fradi ellen is lehet keresnivalónk."

Integrál-DAC–Újpest a slágermérkőzés

Pénteken a labdarúgó-szövetségben elkészítették a Magyar Kupa 3. fordulójának párosítását. A Matáv… Tovább olvasom