2019. 05. 20. hétfő - Bernát, Felícia Még több cikk.

Női kosárlabda NB I - Soproni siker, hosszabbítás után győzött a DVTK a Győr ellen

A DVTK hosszabbítás után legyőzte a vendég Győrt a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.
MTK–Sopron Basket 64–83 (19–27, 17–25, 10–14, 18–17)
Budapest, NB I-es női mérkőzés, 100 néző. V.: Pozsonyi, Hervay, Nyilas.

MTK: Czirják 7/3, Szeitl 4, SÜLE 11, HEGEDŰS 15, SZABÓ F. 12. Cs.: Gróf 4/3, Koch D. 4, Weber 4, Bernáth R. 3/3, Schiroky. Edző: Nagy Dorottya.

Sopron: TURNER 12/6, CZUKOR 10/6, DUBEI 13/6, JOVANOVIC 17, Zahui 8/3. Cs.: Crvendakic 8, HATÁR 8, Varga K. 4, Casas 3, Weninger. Edző: Roberto Íniguez.

A sérült Fegyverneky Zsófi mellett Candice Dupree kapott pihenőt a vendégeknél, akik a védekezés terén ezúttal nem voltak olyan szigorúak. A zárónegyedben 28 pont is volt a két együttes között, de az MTK nem adta fel, a végén bejött húsz pont alá.

Roberto Íniguez: – Az volt a célunk, hogy néhány mutatóban fejlődjünk. Támadásban ezt meg is tettük. Az utolsó negyedben védekezésben is szépen dolgoztak a fiatalok, örültem a látottaknak. Tudom, hogy nehéz egy oroszországi mérkőzés és utazás után magas szinten teljesíteni. Összességében elégedett vagyok.

DVTK–CMB Cargo-UNI Győr 87–78 (23–15, 17–16, 12–30, 24–15, 11–2)
Miskolc, NB I-es női mérkőzés, 700 néző. V.: Tőzsér, Tóth C., Balogh Gy.

DVTK: MEDGYESSY 14, WALKER-KIMBROUGH 27/6, SKORIC 12/6, Kiss A. 4, MOKANGO 15. Cs.: Zele 4, Kányási 3/3, Putnina 8. Edző: Cziczás László.

UNI Győr: BROWN 18/6, Raksányi 9/3, Török Á. 4, SPANOU 22/6, Gray 12. Cs.: KRNJIC 9, Czank 2, Mandic, Varga Zs. 2. Edző: Milos Pavlovic.

A hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, hamar elléptek hat ponttal (8–2), amit az első negyedben tartani is tudtak, négy pontnál közelebb egyszer sem tudtak kerülni a vendégek, sőt, a negyed végére még nőtt is a különbség (23–15).
A második tíz percben sem csökkent a különbség, a győriek annak örülhettek, hogy két negyed után legalább „lőtávolon" belül maradtak (40–31).
A második félidőben nagyot fordult a játék képe, a vendégek fokozatosan dolgozták le hátrányukat, sőt, 56–48-ra elléptek, a szakasz kilencpontos győri vezetéssel zárult (52–61).
A negyedik felvonásban két pontra jött fel a miskolci alakulat (61–63), az utolsó másfél percnek pedig 75–72-es győri vezetéssel mentek neki a csapatok.
A büntetőpárbajból a miskolciak jöttek ki jobban, Brown a két dobásból csak egyet értékesített, a túloldalon viszont Mokango mindkettőnél pontos volt, kiegyenlítve ezzel (76–76).
A ráadásban Medgyessy révén a hazaiak jutottak ismét előnyhöz, majd Walker-Kimbrough és Mokango találataival hat ponttal vezetett a DVTK. Mokango újabb kosarával minden eldőlt, Spanou révén legalább lett pontjuk a hosszabbításban a zöld-fehéreknek, akik végül hektikus mérkőzésen vereséget szenvedtek.

Milos Pavlovic: – Nagyon nehéz meccsre készültünk, és ez be is igazolódott. Az első húsz percben nem voltunk elég határozottak, a Diósgyőr kézben tartotta ekkor a mérkőzést. A második félidőben aztán keményítettük a védekezésünket, és tíz pont körüli előnyt kovácsoltunk magunknak. Aztán faultproblémáink voltak, elvesztettük a centereinket, kihagytuk a dobásainkat, az ellenfél viszont nem és megnyerte a találkozót. Nincs idő azonban szomorkodásra, mert jövő héten újabb fontos mérkőzés vár ránk.

NB I foci - Újpest-Fradi 1-1 - Kikapott a Vidi + eredmények

A vendég Diósgyőr hátrányból fordítva 2-1-re nyert a címvédő MOL Vidi FC ellen Székesfehérváron. Tovább olvasom