2019. 04. 22. hétfő - Csilla, Noémi Még több cikk.

Női Kosárlabda Euroliga Final 4 - Negyedik lett a Sopron - fotók

Csak a harmadik negyedben játszottak jobban a cseheknél a soproniak.

Sopron Basket–USK Praha 53–64 (15–16, 16–22, 15–10, 7–16)

Sopron, Novomatic-aréna, női Euroliga, négyes döntő, bronzmérkőzés, 3000 néző. V.: Juras (szerb), Cici (albán), Csender (román).

Sopron: Fegyverneky 3/3, Turner 12, CRVENDAKIC 12/6, DUPREE 9, Határ. Cs.: T. Jovanovic 4, CASAS 7, Zahui 6, Honti, Dubei. Edző: Roberto Íniguez.

Praha: Oblak 4, KATERINA ELHOTOVÁ 10/3, AYAYI 14/3, THOMAS 13, Rezan 6. Cs.: HARRISON 12, Karolína Elhotová 3/3, Romero. Edző: Natalia Hejková.

Roberto Íniguez: – Büszke vagyok a csapatra, két év alatt kétszer jutottunk be a Final Fourba. Most ugyan nem lettünk érmesek, de az egész évet tekintve mégis elégedettek lehetünk, mert a nehézségeket is legyőzve jutottunk el ide. Amiről még feltétlenül szólnom kell, hogy ez volt az utolsó Euroliga-mérkőzésem a csapat kispadján. Amikor a klubhoz kerültem, egyértelműen a kosárlabda és a csapat volt az elsődleges. Sajnos az utóbbi hetekben a klubnál megváltoztak a dolgok. Én kosárlabdaedző vagyok, de olyan helyen, ahol nem a kosárlabda az elsődleges, nincs maradásom. A bajnokságot még szeretnénk tisztességesen befejezni, de aggódom emiatt, mert nagyon sok nehézséggel, a játékosoknak rengeteg fizikai problémával kell megküzdeniük.

Döntő: Jekatyerinburg (orosz)– Dinamo Kurszk (orosz) 91–67.
Fotók: Magasi Dávid

1. perc

A soproniaké az első kosár. 2-0. A Prága büntetőt dobhat, mindkettőt elrontja. Dupree növeli az előnyt. 4-0.

2. perc

Nem jó a csehek triplája. De a soproni akció végén sincs kosár. Újabb sikertelen triplakísérlet a Prágánál. Oblak viszont bedobja. 4-2. Támadóhiba a Sopronnál.

3. perc

Dupree tempódobása pontatlan. Egyenlítenek a csehek. 4-4.

4. perc

Crvendakic révén ismét előny a Sopronnál. De nem sokáig, jön a dupla a túloldalon. 6-6. Rossz a soproni passz, a csehek viszont bedobják. 6-8.

5. perc

Újabb rossz passz után a csehek is rontanak. Faltgyanús a prágai labdaszerzés, de nem fújnak a bírók. Ayayi bedobja. 6-10.

6. perc

Turner triplája rövid, a gyors indítás után megint eredményesek a csehek. 6-12. Időkérés a házigazdáknál.

7. perc

Kosárváltás, soproni büntetővel a végén, de az kimarad. 8-14.

8. perc

Lejárt a támadóideje a soproniaknak. Aztán labdaszerzés után Turner eredményes. 10-14. Újabb labdaszerzés után Turnernek van szíve passzolni, vesztére. A csehek megoldják a lerohanást. 10-16.

9. perc

Újabb lerohanás, de Oblak most kihagyja. Hat eladott labdánál jár már a Sopron. Ennyi pont a csehek előnye is. Casast blokkolják. Zahui triplája rövid.

10. perc

Kimarad a cseh helyzet. A túloldalon Jovanovic túldobja. Aztán javít: labdát szerez. Az utolsó húsz másodperc aztán két soproni kosarat hoz, az egyik ráadásul tripla. 15-16.

11. perc

Casas dobhat büntetőt, nem sikerül bedobnia. A Sopron támadhat, de lépéshibával ér véget az akció. A csehek bedobják. 15-18. Jovanovic eredményes a soproniaknál. 17-18.

12. perc

Két furcsa jelenet egymás után: Ayayi odarúg Casasnak, aztán egy cseh játékos nekiszalad a félpályánál Zahuinak. Videózás. A végén csak az utóbbi hibát veszik hibának. Triplát dobnak a csehek. 17-21.

13. perc

Soproni labdavesztés, Romero kosarat szerez. 17-23. Szabálytalan zárás a soproniaknál.

14. perc

Ayayi dobhat két büntetőt. A másodikat bedobja. 17-24. Nem jó a soproni tripla. Thomas faulttal dobja be a duplát, úgyhogy dobhat egy büntetőt is. 17-26. Az kimarad, viszont a prágaiaké marad a labda. Harrison bedobja. 17-28.

15. perc

Lepereg a támadóidő, rossz a soproni dobás. A gyors prágai akció ezúttal nem zárul kosárral.

16. perc

Dupree befordul. 19-28. Cseh hárompontosra Zuhai felel duplával. 21-31.

17. perc

Harrison lépéshibával dobja be, érvényes a találat. Turner válaszol rá, minden szempontból szabályos kosárral. 23-33.

18. perc

Szabályosnak ítélik a Dupree elleni megmozdulást a játékveztők (a nézők máshogy látták). Jó a kosár a túloldalon. 23-35.

19. perc

Labdaszerzés a cseheknél, Ayayi értékesíti a ziccert. 23-37. Újabb soproni időkérés. Dudaszóra beesik Casas dobása a gyűrűbe. 25-37. A soproni palánk alatti szabálytalanság után büntetőt dobhat a Sopron. A második bemegy. 26-37.

20. perc

Ayayi triplakísérlete túl hosszú. Crvendakicé viszont jó. 29-37. Büntető a cseheknél, Elhotová csak az egyiket dobja be. 29-38. Dupree duplájával ér véget a meccs első fele. 31-38.

21. perc

Oblak sarka pályán kívülre került, támadhat a Sopron. Casas eredményes. 33-38.

22. perc

Harrison kosara nem jó, de a túloldalon sincs kosár.

23. perc

Dupree dobása rövid, de marad a labda a Sopronnál. Nincs belőle kosár.

24. perc

Elhotová bedobja. 33-40. Soproni labdavesztés után sikerül visszaszerezni a labdát. Turner töri meg a percek óta tartó eredménytelenséget. 35-40.

25. perc

Megint Elhotová talál a kosárba. 35-42. Büntetőket hibáz a soproni csapatból Jovanovic. Mindkettőt.

26. perc

Zahui duplája jó. Sajnos Harrisoné is. 37-44. Zahuinak kiment a bokája. Ayayi gázolja el Turnert. A két büntető most végre bemegy. 39-44. Szép összjáték végén cseh kosár. 39-46.

27. perc

Crvendakic hárompontosa jó! 42-46. Jó a védekezés is, Romero sportszerűtlen szabálytalanságot mutat be. Időkérés a cseheknél. Turner büntetője kipörög a kosárból. Mindkettő... Az eddigi 11 soproni büntetőből 3 ment be. De a dupla utána jó. 44-46.

28. perc

Labdaszerzés után nincs kosár a Sopronnál. A csehek sem találnak be. Zahui próbálkozik triplával, de nincs benn.

29. perc

Jól védekezik a Sopron, nincs újabb cseh kosár. Zahaui visszaszerzi a labdát, és bedobja. 46-46.

30. perc

Megint nem jó Zahui triplakísérlete. De a cseheké sem. Hiba csúszik a soproni akcióba. Harrison viszont betalál a vége előtt nem sokkal a gyűrűbe. 46-48.

31. perc

A prágai Thomasé az első kosár az utolsó negyedben. 46-50.

32. perc

Két eredménytelen támadás után Zahui kísérlete is kimarad.

33. perc

Elhotová. 46-52. Eladják a labdát a soproniak, ami aztán óriási szerencsével Dupree elé gurul. Ő köszöni, és bedobja. 48-52.

34. perc

Eladott labda megint, aztán jó a védekezés a soproniaknál. Aztán megint nincs kosár egyik oldalon sem (a soproniaknál mondjuk dobás sem volt).

35. perc

Ayayi dob hárompontost. 48-55. Időkérés. Aztán azonnal videóznak a bírók. Nem derül ki, hogy mit néztek. A játék egy kimaradt soproni helyzettel, majd egy jó prágai kosárral folytatódik. 48-57.

36. perc

A cseheké a lepattanó, és kosár is lesz belőle. 48-59. Casas ellen szabálytalankodnak. Megint csak az egyik büntető megy be. 49-59. Turner labdát szerez, Oblak megpróbálja visszarántani. Videóznak megint a bírók, és sportszerűtlennek látják a megmozdulást. Turner dobhat két büntetőt: bemegy mindkettő. 51-59. Támadhat tovább a Sopron. Nincs soproni kosár, de visszaszerzi Crvendakic a lepattanót.

37. perc

Casas duplájával zárkózik a Sopron. 53-59. Ayayi dobása nem jut a kosárba.

38. perc

Nincs kosár a soproniaknál sem. Viszont sikerül labdát szerezni. Jovanovic lehetősége kimarad. A cseh triplakísérlet kifejezetten pocsékra sikerül.

39. perc

Megint nem megy be Jovanovic kísérlete. Kimarad az újabb kísérlet. Turnert lesáncolják. Thomas dobhat büntetőt: az első kimarad, a második bemegy. 53-60. Időkérés a Sopronnál. Nincs már másfél perc hátra. Dupree nem dobja be.

40. perc

Prágai büntetők: a második bemegy. 53-61. 55 másodperccel a vége előtt újabb időkérés. Prágai labdaszerzés, és kosár. 53-63. Támadóhiba, a büntetőt belövik a csehek. 53-64. Jovanovic duplája megint kijön a kosárból. Leperegnek a másodpercek: a prágaiaké a bronzérem.