2019. 04. 19. péntek - Emma Még több cikk.

Női kosárlabda Euroliga - Bravúr a javából: soproni győzelem Kurszkban

Az előző idényben ezüstérmes Sopron Basket hosszabbításos mérkőzésen tízpontos győzelmet aratott a csoportjában eddig veretlenül éllovas Dinamo Kurszk vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga 12. fordulójában.
Dinamo Kurszk–Sopron Basket 83–93 (17–13, 18–22, 18–21, 21–18, 9–19) – hosszabbítás után
Kurszk, női Euroliga-mérkőzés, B csoport, 12. forduló, 2000 néző. V.: Szomosz (görög), Ivanovic (szerb), Selkee (finn).

Kurszk: CRUZ 11/3, PRINCE 30/15, STEWART 18/9, HOWARD 17, Hollingsworth. Cs.: Vidmer, Xargay, Kirillova, Zsedik. Edző: Lucas Mondelo.

Sopron: TURNER 21/6, CASAS 9, CRVENDAKIC 11/9, DUPREE 24, ZAHUI 14. Cs.: Jovanovic 9, Honti 1, Dubei 4, Határ. Edző: Roberto Íniguez.

Az 5/6-os győzelmi mérleggel érkező magyar bajnok decemberben, a két csapat soproni találkozóján 65-58-ra kikapott, jelentős erőbedobásra késztetve a favorit Kurszkot. Az ellenfél a teljes Euroliga-mezőnyben egyedüliként 11/0-s mutatóval várta a magyarokat. A két gárda előzőleg ötször csapott össze az Euroligában, a soproniak ebből egyet sem tudtak megnyerni, most viszont összejött a győzelem. A magyar csapat elvesztette az első negyedet, de már akkor is bátran játszott, majd átvette a vezetést.

A hajrához közeledve, 2:53 perccel a vége előtt 12 pont volt az előnye (58-70), a hazai együttes azonban ekkor még vissza tudott kapaszkodni, és 74-74-nél hosszabbítás következett. A ráadásban viszont megint a Sopron játszott eredményesebben, ismét elhúzott, a Kurszk pedig erre már nem tudott jól reagálni. A magyar csapat a Riga későbbi mérkőzése előtt a harmadik helyre lépett előre a nagyon értékes győzelemmel, ezzel megerősítette továbbjutást érő pozícióját. A Sopron jövő csütörtökön a török Hatayt látja vendégül.

Roberto Íniguez: – Nagyon büszke vagyok a csapatra! Az elmúlt két mérkőzést apróságokkal vesztettük el, talán most visszakaptuk ezt, megérdemeltük a győzelmet! Különösen, ahogy a negyedik negyed elveszített hajrája után visszajöttünk a hosszabbításban. Értékes győzelem a mai, de leginkább az érzés jó, amit a mutatott játék okoz. Sok fiatallal dolgozunk, akik követnek el hibákat, de rengeteget tanulnak ezekből a mérkőzésekből. Büszke vagyok rájuk is.

Candice Dupree: – Nagyon jó meccset játszottunk! A veretlenhez érkeztünk, felszabadultan, teher nélkül. A negyedik negyed hajrájában nagy nyomás nehezedett ránk, de remek csapatmunkával erősek maradtunk a hosszabbításra is.

Előzetes - Női kosárlabda Euroliga - Az esélytelenek nyugalmával játszhat a Sopron

Ma magyar idő szerint 17 órától az Euroliga mezőnyének egyetlen veretlen csapata, a Dinamo Kurszk otthonában lép pályára a Sopron Basket. Egyértelmű, hogy a Dinamo az esélyes a sorozatban a legutóbbi három mérkőzését elveszítő soproniak ellen. A magyar bajnok önbizalmának viszont nyilván jót tett legnagyobb hazai riválisának, a Szekszárdnak a múlt hét végi, fölényes legyőzése.

A soproni együttes eddigi Euroliga-mérkőzésein figyelemre méltó, 12,5 pontos és 7,8 lepattanós átlagot elérő svéd válogatott center, Amanda Zahui frissen, pihenten várhatja a csapat oroszországi fellépését, ugyanis a légiósok közül a Szekszárd ellen őt pihentette a szakvezetés.

A középjátékos a kurszki mérkőzés kapcsán kiemelte: nagyon kemény, küzdelmes meccsre számít, főleg a palánkok alatt készül nagy harcra.

Ha a legapróbb részletekre is odafigyelünk, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy éppen mi fosztjuk majd meg a veretlenségétől a Dinamo együttesét. Hogy legyen esélyünk a bravúrra, kulcskérdés a védekezés, amelyben az elmúlt hetekben hullámzóan teljesítettünk. Ám ha olyan összeszedetten, szervezetten tesszük a dolgunkat, mint a Szekszárd ellen, ha sikerül lelassítani a Kurszk mezőnyjátékosait, palánkok alól pedig kiszorítjuk az orosz együttes magas embereit, akkor sok lepattanót tudnánk szerezni, s összejöhet a bravúr"

– nyilatkozta Amanda Zahui.

NB II foci - Erősen vitatható tizenegyessel szenvedett vereséget az ETO a 95. percben

A hosszabbítás letelte után, erősen kérdőjeles 11-essel győzött az otthon játszó Zalaegerszeg az ETO… Tovább olvasom