2019. 04. 23. kedd - Béla Még több cikk.

Női kézilabda NB I: kiütéses győri siker a nyitómeccsen - fotók

A Győri Audi ETO KC házigazdaként 36-16-ra legyőzte a Debrecen csapatát.
A bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is címvédő Győri Audi ETO KC házigazdaként 36-16-ra legyőzte a Debrecen csapatát a női kézilabda NB I új idényének első mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebb játékosa Görbicz Anita és Eduarda Amorim volt egyaránt hat góllal.

Fotók

Győri Audi ETO KC - DVSC-TVP 36-16 (19-7)

Mint ismeretes, Kari Aalvik Grimsbö térd-, Nycke Groot mandulaműtét után lábadozik – visszatérésükre egy-két hetet kell még várni –, így ők nem léptek pályára a nyitómeccsen. Ugyancsak kimaradt Puhalák Szidónia is, aki az egyik edzésen kapott medvepuszit, ezért nem kockáztatták meg a játékát.
Nélkülük is ellenállhatatlanul kezdtek a hazaiak, a vendégek 4–0-nál a 6. percben találtak be először. A folytatásban is lendületben maradtak a zöld-fehérek, s az előnyüket fokozatosan növelve már a szünetre tetemes előnyre tettek szert. Fordulás után is szebbnél szebb dolgokat mutatott be a címvédő, s a 48. percben már húszgólos volt az előny (32–12), ami a végéig már nem is változott.
Említést érdemel még, hogy az első félidőben Anja Althaus kapott védekezés közben egy vétlen „könyököst" a Loki támadójától, melynek következtében felszakadt a szája, pár öltéssel össze kellett varrni. Ezenfelül pedig ki kell emelni Fodor Csengét, aki élete első NB I-es meccsén bizonyította, nem volt véletlen, hogy a BL-győztes leigazolta.

Ambros Martín: – Nem az eredmény volt a fontos, hanem arra koncentráltunk, hogy kihozzuk magunkból a legjobbat, főleg védekezésben, ami azt hiszem, sikerült is. A játékosok végig nagyon magas szinten teljesítettek elöl és hátul is.

Tone Tiselj: – Talán nekünk ez a mérkőzés túl korán jött, de nem tekintek vissza rá csalódottan. Edzőként nagyon szeretek az ETO ellen játszani, ilyenkor látom igazán, hol is tart a csapatunk. Játékosaink próbálták a legjobbjukat nyújtani, de sok hibát vétettünk, sok indításgólt kaptunk. Összességében nem vagyok csalódott, dolgozunk tovább.

Fodor Csenge: – Nagyon örülök, hogy első NB I-es meccsemen ETO-mezben léphettem pályára. Nagyon izgultam, de vártam is a mai találkozót, melyen próbáltam kihozni magamból a maximumot. Továbbra is igyekszem annyit tanulni a lányoktól, amennyit csak lehet.

Korábban írtuk

A női kézilabda NB I szombaton rajtoló új idényének is a címvédő Győri Audi ETO KC a legfőbb esélyese.

A bajnokság első meccsén, szombaton 18.45-től a Debrecent fogadják a Bajnokok Ligája-győztes győriek, akik a nyári szünetben tovább erősítették a keretüket. A tavaszi sikercsapat tagjai közül Elghaoui Asma távozott, a fiatal Korsós Dorinát és Hársfalvi Júliát pedig kölcsönadták. Az érkezők közül a norvég irányító, Stine Oftedal, a német beálló, Anja Althaus, valamint a dán balátlövő, Anne Mette Hansen egyaránt a legjobbak közé tartozik a posztján.

Az ETO szereplését valószínűleg az sem fogja negatívan befolyásolni, hogy kulcsemberei közül Kari Aalvik Grimsbö és Cornelia Nycke Groot sérülés miatt az idény elején nem játszhat.

A csapat a spanyolországi Lanzarotén edzőtáborozott, felkészülési mérkőzéseit pedig négy győzelemmel és egy döntetlennel zárta.

Az előző évadban bajnoki ezüstérmes és Magyar Kupa-győztes Ferencváros keretében két lényeges változás történt: érkezett a holland jobbátlövő, Laura van der Heijden, és nagy meglepetésre Budaörsre távozott a válogatott balátlövő, Szöllősi-Zácsik Szandra.

További érdekesség, hogy a csapatkapitány Szucsánszki Zita mégis vállalja a játékot a következő szezonban, pedig tavasszal komoly vállsérüléssel bajlódott, illetve gyermekvállalást tervezett.

Az FTC hét győzelemmel és egy vereséggel zárta az edzőmeccsek sorát.

A további klubok közül az Érd, a Dunaújváros, a Siófok, az Alba Fehérvár és a Debrecen is biztatóan, minőségi játékosokkal - elsősorban külföldiekkel - erősített.

A magyar szövetség honlapján Novák András főtitkár hangsúlyozta, hogy Európa legjobb nemzeti bajnoksága kezdődik szombaton, ezt támasztja alá az európai szövetség rangsora is.
    "
Kiélezett mérkőzésekre számíthatunk, és ne feledjük, hogy az elmúlt szezonok kiváló eredményeinek köszönhetően hat csapatunk indulhat a Bajnokok Ligájában és az EHF Kupában, tehát szinte a fél NB I képviseli Magyarországot" - fogalmazott.

A főtitkár hozzátette, a kiszámíthatóság miatt fontos, hogy a bajnokság a tavalyival azonos lebonyolítás szerint, 14 csapattal, ligarendszerben zajlik majd.

Forma-1: Hamiltoné a pole, ezzel rekorder

A Mercedes brit pilótája pályafutása 69. pole pozícióját szerezte meg. Tovább olvasom