Női kézilabda NB I - Tízgólos győri siker Székesfehérváron

A győriek biztosan tartották kezükben a mérkőzést.
Alba FKC–Audi-ETO 29–39 (14–21)
Székesfehérvár, NB I-es női mérkőzés, 800 néző. V.: B. Pech, Vágvölgyi.

Alba: Györkös – Nascimento 4/1, Gorsenyina 3, ZSILINSZKAJTYE 4, Boldizsár 1, MENDY 4, Szarka A. 1. Cs.: Mistina (kapus), Temes 2/1, Varga E. 1, PELCZÉDER 4, Májer 2, Rózsás, Utasi 2, Sztankovics 1, Tornóczky. Edző: Deli Rita.

Audi-ETO: Grimsbö – Bódi 2, Groot 4/2, OFTEDAL 6, PINTEA 6, HANSEN 5, Puhalák 1. Csere: Kiss É. (kapus), BRATTSET 6, KRISTIANSEN 4, Görbicz 3, Tomori 2, Afentaler, Pál. Edző: Danyi Gábor.

Hétméteresek: 3/2, ill. 2/2. Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

A 10. percig fej fej mellett haladt a két csapat, rendre a győri gárda szerzett előnyt, de a hazaiak egyenlíteni tudtak (5–5). Ezt követően viszont a címvédő zöld-fehérek jutottak előnyhöz (9–13), amit megdupláztak a 26. percre (12–20). A különbség a szünetig nem változott jelentősen.

A fordulást követően hat gólra még feljöttek a fehérváriak (18–24), de aztán megrázta magát az Audi-ETO, s az 52. percben tíz gólra növelte előnyét (24–34). A meccs hátralévő részében már nem is változott a játék képe, a különbség tíz fölé nőtt, de az utolsó gól a hazai csapaté volt, így a vége a papírformának megfelelően magabiztos, tízgólos győri siker lett.

Deli Rita: – Részcéljaink voltak ezen a meccsen, ezek teljesítésével elégedett vagyok. Megpróbáltuk tízgólos különbség környékén tartani az ETO-t, ez sikerült.

Danyi Gábor: – Próbáltam arra figyelni, hogy mindenki egyforma játékpercet töltsön a pályán és kellőképpen játékban maradjon, hiszen a hétvégén komoly iramú Bajnokok Ligája-mérkő- zést játszunk. Végig a kezünkben tartottuk a meccset, megérdemelten győztünk. Örülök, hogy senki nem sérült meg. I

Előzetes - Női kézilabda NB I - Székesfehérváron az Audi ETO

Szerdán 17 órakor NB I-es mérkőzésen az Alba FKC otthonában lép pályára az Audi-ETO női csapata.

A hibátlanul listavezető győriek célja természetesen a győzelem, illetve az erőforrások elosztása a hétvégi, Vipers elleni BL-mérkőzésre fókuszálva.

Mint azt Danyi Gábor vezetőedző elmondta, a Fradi elleni teljesítményük az eddigiekhez képest gyengébb volt, így az is fontos, hogy javuljon a játék, s a norvégok ellen szombaton ismét az a csapat lépjen pályára, mint a CSM ellen.

Kissé nehezíti a győriek dolgát, hogy Leynaud és Knedliková is kisebb sérüléssel bajlódik, várhatóan az ő játékukat nem kockáztatják a zöld-fehérek.