2019. 05. 24. péntek - Eszter, Eliza Még több cikk.

Női kézilabda NB I - Audi ETO-Siófok 35-27 - sok-sok fotó

Nehéz meccset nyert az ETO, a vendégek sokáig tartották magukat a győriekkel szemben.
Női kézilabda NB I., 19. forduló

Győri Audi ETO KC - Siófok KTC Kft. 35-27

Győr, Audi Aréna
jv.: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária.

Audi ETO - Kezdőcsapat: Leynaud - Bódi, Tomori, Amorim, Pintea, Oftedal, Görbicz.

Siófok - Kezdőcsapat: Solberg - Böhme, Gonzalez,  Jezic, Perianu, Nze-Minko, Aoustin.

Fotók: Mészáros Mátyás

1. perc

Az ETO kezdi a meccset.

2. perc

Perianu megy ki két percre ütésért. Emberelőnyben az ETO. Tomori lövi az első gólt. 1-0.

4. perc

Aoustin lövése elhal a blokkon. Amorim eredményes. 2-0.

5. perc

Jezic lövése Leynaud-ról pattan a kapuba. Görbicz gyorsan válaszol rá. 3-1. Ápolás a vendégeknél, és elkapkodott átmadás mindkét oldalon.

7. perc

Maratoni siófoki akció végén Nze-Minko szerez gólt. Tomorit pedig kiállítják két percre. 3-2.

8. perc

A kapus nélkül támadó ETO hibázik támadásban, Nze-Minko lő az üres győri kapuba a saját szagatottjáról. 3-3.

9. perc

Előny a vendégeknél egy újabb üres kapus góllal, Nze-Minko szerzi ezt is. 3-4. Aztán Leynaud nagyon jól jön ki a kapujából egy előreguruló labdánál. Bódi egyenlít. 4-4.

10. perc

Pinteát kiküldik két percre, Böhme hetest értékesít. 4-5.

11. perc

Bódi próbálkozást védi Solberg. A túloldalon a kapufa segít Leynaud-nak. Időt kér Danyi Gábor. Az első győri gólnál megsérült Jezic fejére közben szép turbán került, ő azóta egyébként nincs pályán.

12. perc

Leynaud kap kétperces büntetést, egy kis zavar volt most a játék újraindulásakor. Grimsbö jön a helyére. Nincs gól kettős siófoki emberelőnyből, viszont kiállítanak egy siófokit is, Nze-Minkót.

13. perc

Aoustin lő gólt az üres győri kapuba. Erre Oftedal felel gyors góllal. 5-6.

14. perc

Grimsbö védése után az egyenlítésért támadhat az ETO. A kiállítások leperegnek, törlésre is szükség van, egy kicsit most fújhatnak a csapatok.

15. perc

Szépen kijátszott győri támadás végén Hansen eredményes. 6-6. Nze-Minko átlövéséből visszaveszi az előnyt a vendégcsapat. 6-7.

16. perc

Jezic beállóból szerez gólt. 6-8.

17. perc

Görbicz lövését fogja Solberg. Hiba mindkét oldalon, aztán Grimsbö véd ziccert.

18. perc

Hansen labdaszerzése után Tomori dob gólt. 7-8. Siófoki időkérés miatt áll most egy kicsit a játék. Pinteát ismét kiküldik két percre. Böhme büntet büntetőből. 7-9.

19. perc

Üres kapus támadás, győri hiba, aztán újabb siófoki gól. 7-10. Hansen góljával zárkózik az ETO. 8-10.

20. perc

Újabb siófoki találat, Perianu talál a hálóba. 8-11. Hansen tartja a lelket a győri csapatban. 9-11.

22. perc

Passzívból ejt a felső lécre Nze-Minko. Oftedal betalál. 10-11.

23. perc

Knedlikova egyenlít. 11-11.

24. perc

Passzívból egy betörés után Nze-Minko szerez gólt. 11-12.

25. perc

Ismét a kapus védi Görbicz lövését a szélről. A túloldalon a másik balszélső, Khmyrova belövi. 11-13.

26. perc

Megint Görbicz, ezúttal gól a vége. 12-13.

27. perc

Győri labdaszerzés, Groot rohan, és kapja is a labdát Görbicztől. Gól a vége. 13-13.

28. perc

Grimsböről vánszorog a hálóba Perianu lövése. 13-14. Hansen szép góllal felel rá, negyedszer eredményes. 14-14.

29. perc

Janjusevic rálép a vonalra, támadhat az ETO. Knedlikova gólt szerez. 15-14. Nze-Minko egyenlít. 15-15.

30. perc

Hansen ma elkapta a fonalat. 16-15. Nze-Minkóra kijön egy győri játékos. Nem is ő, hanem Jezic a gólszerző. Hansen még a dudaszó előtt válaszol rá. 17-16.

18:41

Nze-Minko és Hansen is hat-hat gólnál jár.

18:52

5027 a hivatalok nézőszám.

31. perc

Kapust cseréltek a vendégek, Dedu véd a siófokiaknál a második félidő elején.

32. perc

Groot góljával kezdődik a második félidei gólgyártás. 18-16.

33. perc

Heteshez jutnak a vendégek. Leynaud nem tudja védeni Böhme büntetőjét. 18-17. Görbicz lövését védi Dedu, de marad a labda az ETO-nál.

34. perc

Knedlikova eredményes. 19-17.

35. perc

Belemenés a vendégeknél. Három góllal még nem vezetett az ETO. Most sem fog, mert hiba csúszik a támadásba, Böhme pedig betalál. 19-18.

36. perc

Első alkalommal jut heteshez az ETO a meccsen. Groot nem teketóriázik sokat, hanem egyből belövi a bal alsóba. 20-18. Szélsőgóllal, Böhme révén olvad megint egyre a győri előny. 20-19.

37. perc

Groot középről. 21-19. Belemenés helyett kétperces büntetést osztanak ki a játékvezetők Kristiansennek. A nézők finoman szólva másképp látták az esetet.

38. perc

Böhme szerez gólt a szélről. 21-20. Győri hetes ismét, Groot ezt is bedobja. 22-20.

39. perc

Nze-Minko tud gólt lőni középről. 22-21

40. perc

Passzívból Oftedal tör be, és harcol ki hetest. Groot jön, és megint bedobja a büntetőt. 23-21.

41. perc

Nze-Minko talál utat ismét a győri kapuig. 23-22.

42. perc

Brattset kapja a bejátszást Groottól, lefordul, és be is lövi első gólját. 24-22. Beállóból eredményes a siófoki csapat is, Jezic fordul le a védőjéről. 24-23.

43. perc

Előbb Hansen, aztán Puhalák lövését védi Dedu. Groot lövése után már csak a gólvonal mögött tudja elérni a labdát a siófoki kapus. 25-23. A túloldalon belemenés.

44. perc

Brattset próbálkozását védi Dedu. Időt kér a siófoki szakvezetés.

45. perc

Először vezet hárommal az ETO. Rontott siófoki akció után gyors, és jól felépített győri támadás jött, amelynek a végén Kristiansen talált a kapuba. 26-23. Kiállítást érő szabálytalanság a vendégeknél középen, a továbbpasszolt labdát Bódi belövi, Gonzálezt utólag kiküldik. 27-23.

46. perc

Groot növeli a győri előnyt. 28-23.

47. perc

Jó a győri blokk, az ellentámadás végén pedig Puhalák lövése is pontos. 29-23. Újabb siófoki időkérés.

48. perc

Lépéshiba a vendégeknél, eladott labda az ETO-nál. Aztán Leynaud véd, támadhat a győri együttes.

49. perc

Győri lépéshiba után most a Siófok támadhat. Leynaud védi Perianu lövését.

50. perc

Brattset fordul be a bejátszással, de kaput nem talál. Jezic viszont belövi a helyzetét. 29-24.

51. perc

Oftedal betörése után ítélnek a hetest a bírók. Jön vissza Solberg, de ő sem tudja védeni Groot büntetőjét. 30-24.

52. perc

Khmyrova góljára nem jön gyors válasz. 30-25. Aztán győri labdaszerzés után Puhalák a kapufát találja el.

53. perc

Leynaud védése után idt kér Danyi Gábor. Hét és fél perc a hátralévő idő.

54. perc

Grimsbö jön Böhme heteséhez. Belövi a siófoki szélső. 30-26. Bódi eredményes. 31-26. Aztán lépéshiba a vendégeknél, és megint jön Bódi. 32-26.

55. perc

Perianu góljával ismét ötre csökken a győri előny. 32-27.

56. perc

Oftedal lövését védi Dedu. Grimsbö spárgázza a kapufára Janjusevic próbálkozását.

57. perc

Majdnem a kapus dob gólt, Dedu veszi észre a lehetőséget, de a felső lecet találja el. Kiállítás, Elghaouit küldik ki. Groot értékesít ismét egy hetest. 33-27.

58. perc

Bódi szerzi az újabb győri találatot. 34-27. Perianut pedig kiállítják két percre.

59. perc

Brattset növeli a győri gólok számát 35-re. 35-27

60. perc

Hansen lövését védi Dedu. Kiegészülnek a vendégek. Jön a meccs végét jelző dudaszó.

- Egy héten belül második bajnoki mérkőzésére készül zöld-fehér mezes csapatunk, szerdán Vácról térhettek haza győzelemmel és két bajnoki ponttal a zsebükben, s nem titkolt szándékuk, hogy szombaton hazai közönség előtt is megőrizzék veretlenségüket a versenysorozatban - írja a gyorietokc.hu.

Danyi Gáborék a Balaton-parti Siófok együttesével mérik össze erejüket, akik jelenleg a bajnokság negyedik helyén állnak 12 győzelemmel, 1 döntetlennel és 5 vereséggel.