Női kézilabda NB I - Audi ETO-Kisvárda 36-19

Tizenhét góllal verte a Kisvárdát a győri csapat.
Audi-ETO–Kisvárda 36–19 (16–8)
Győr, NB I-es női mérkőzés, 2623 néző. V.: Sándor L., Szikszay

Audi-ETO: KISS É. – Bódi 3, KRISTIANSEN 5, GROOT 4, Brattset 4, AMORIM 4, Puhalák 1. Cs.: Leynaud (kapus), Tomori, Oftedal 4/1, Pintea 4, Hansen 3, Knedliková 1, Fodor 2, Mörk 1. Edző: Danyi Gábor.

Kisvárda: Pásztor – Orbán A., Klikovac 3, Radojevics 3/1, Milanovic-Litre, GUIALO 4, Avgyekova. Cs.: Kordowiecka (kapus), Hakunova 2, Morena 1, Benkó 3, Balogh P., Soltész 1, Tomkovics 2/1. Edző: Dévényi János.

Hétméteresek: 1/1, ill. 6/2. Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Danyi Gábor: – Nagyon koncentráltan játszottunk, amit elterveztünk, sikerült megvalósítani. Eggyel kevesebb feladat van hátra.

Dévényi János: – Kellemes edzőpartnerei voltunk a győri csapatnak. Az első félidőben a nagyon rossz helyzetkihasználásunk miatt korán eldőlt a mérkőzés.
17:59

Görbicz és Grimsbö nincs a Kisvárda elleni keretben, így az ETO csapatkapitánya ma Amorim lett.

18:00

Az ETO kezdőcsapata: Kiss Éva, Puhalák, Brattset, Groot, Amorim, Kristiansen, Bódi.

1. perc

Kristiansen test mellől lövi az első gólt. 1-0. Egyenlít Klikovac. 1-1.

2. perc

Groot lövése a kapusról megy mellé. Belemenésgyanús eset a túloldalon, Guialo gólja azonban érvényes. 1-2.

3. perc

Brattset úgy dob gólt, hogy két kisvárdai lóg rajta. 2-2.

4. perc

Támadóhiba a vendégeknél, aztán egy szép védés a kapusuktól, Pásztortól. Aztán újra nagyot véd.

5. perc

Kristiansen lövi a harmadik győri gólt. 3-2. Amorim látja meg az utat a kisvárdai védelmen át a kapuig. 4-2.

6. perc

Kiss Éva védése után támadószabálytalanságot fújnak a túloldalon a játékvezetők.

7. perc

Guialo lövése a kapufára száll, de marad a labda a vendégeknél. Brattset meg kap egy sárgát.

8. perc

Soltész lövése a kapufáról megy mellé. Brattset gólt lő. 5-2. Kisvárdai időkérés.

9. perc

Remek győri védekezés után Kristiansen lövi be a ziccert. 6-2. Hetest lőhet a Kisvárda, Amorim sárgát kap. Radojevic bedobja a büntetőt. 6-3.

10. perc

Brattsetig nem jut el a bejátszás. Megint hetes, belülvédekezés miatt. A résztvevők ugyanazok, Kiss Éva ezúttal védeni tud.

11. perc

Amorimot rántják meg, De Araujo kap sárgát. Amorim lövése a blokkon pattan meg.

12. perc

Labdaszerzés, indítás, aztán Kristiansen-gól. 7-3. Klikovac góljával zárkóznak a vendégek. 7-4. Nincs gyors válasz, elkapkodja a lehetőséget az ETO.

13. perc

De Araujo góljára Groot felel góllal. 8-5.

14. perc

Puhalák eredményes. 9-5.

15. perc

Hetes a Kisvárdának, sárga lap Grootnak. Aneta Benko büntetőjét is megfogja Kiss.

16. perc

Bódi megy be középre, egy jó passz után befordul, és belövi a labdát a kapuba. 10-5. Lépéshiba a vendégeknél.

17. perc

Amorim lapos lövését lábbal hárítja Pásztor. Kiss Éva is véd a túloldalon. Győri időkérés. Kristiansen csap le a lehetőségre - meglátta az utat a védelmen át a lövésig. 11-5.

18. perc

Oftedal, Pintea és Tomori a pályán. Nem jó a passz sajnos a győri támadásban.

19. perc

Passzívnál majdnem labdát szerez az ETO, de aztán támadhatnak tovább a vendégek. Kiss Éva védi Avdekova lövését.

20. perc

Kristiansen lövése nem jó, a gyors indításból Kiss Éva védésének köszönhetően nem szerez gólt a Kisvárda. Guialo lövése kapu fölé száll.

21. perc

Nagy gólt dob Radojevic. 11-6. Az ETO-nál megint nincs gól.

22. perc

A majdnem öt percig tartó győri gólcsendet Amorim töri meg. 12-6.

23. perc

Passzívban a vendégek, Kiss Éva véd. Hansen használja ki az előtte adódó lehetőséget. 13-6. Újabb kisvárdai időkérés.

24. perc

Hansent kiküldik két percre, a Kisvárda pedig újra hetest lőhet. Tomkovic bedobja. 13-7. Kapus nélkül támad az ETO. Pinteát rántja magára Milanovic Litre, a fejét is beveri a padlóra érkezéskor. Ápolás után folytatódhat a játék.

25. perc

Bódi lövését védi Pásztor. Hakunova használja ki az emberelőnyt. 13-8.

26. perc

Bódi lövi a tizennegyedik győri gólt. 14-8. Klikovac lövése száll kapu mellé. Rossz a győri passz, a földharc után három kisvárdai marad a padlón.

27. perc

Hansen lövi kapu fölé a labdát.

28. perc

Jó Amorim blokkja. Aztán fél perccel később újra. A Kisvárda labdát veszít, Tomkovic lövése nem jó, Pintea robog a kapuig, a passz is jó, és a lövés is. 15-8.

29. perc

Kisvárdai kiállítás: De Araujo. Remekül járatja a labdát az ETO, Bódi fejezi be góllal az emberelőnyös akciót. 16-8.

30. perc

A vendégek nem hozzák le a kapusukat támadásban. Guialo lövése ugyan átcsorog Kiss lábai között, de a gólvonalon nem jut át. Dudaszó, 16-8 a félidő.

18:45

Milanovic Litre számára véget ért a meccs a 24. percben. A szünetben hordágyon viszik el az Audi Arénából. Miközben a nézők megtapsolják, ő a hordágyról visszainteget. Mielőbbi jobbulást kívánunk az egykori győri játékosnak!

18:52

2623 fő nézi a nagyszombati kézimeccset az Audi Arénában.

31. perc

Kiss Éva védi Radojevic lövését. Knedlikova lövi az első gólt a második félidőben. 17-8.

32. perc

Test mellől dob gólt Guialo, átlövésból felel Amorim. 18-9.

33. perc

Groot robog a hosszú indítással a kapuig. 19-9. Knedlikova lövését védi Pásztor. Nem biztos, hogy nem bántották...

34. perc

Kiss Éva védi Radojevic lövését. Soltész a meginduló Brattset lerántja, két perc és hetes. Oftedal belövi a hétméterest. 20-9.

35. perc

Most kapus nélkül támad a Kisvárda. Klikovac belövi, a rendezetlen védekezést Groot bünteti gyors góllal. 21-10.

36. perc

Támadóhiba. A labda ott marad a győri szaggatott vonalon, miközben a túloldalon üresen tátong a kapu. Groot megy oda elvégezni a szabaddobást. A támadás Pásztor védésével zárul, a vendégek pedig kiegészülnek.

37. perc

A maratoni kisvárdai támadás egy fölé szálló Radojevic-lövéssel zárul.

38. perc

Győri kapufa után Guialo szerez gólt. Brattsetet kiküldik két percre. 21-11.

39. perc

Megint csak a kapufát sikerül eltalálnia Grootnak. Kisvárdai labdaszerzés után Pinteához kerül a labda, ő már betalál. 22-11.

40. perc

Advekova lövését rúgja ki Kiss Éva. A másik szélső, Benko viszont bedobja. 22-12. Letelik a győri kiállítás. Hansen dob nagy gólt. 23-12.

41. perc

Klikovac lövése a kapufán csattan, Groot az indítást belövi. 24-12.

42. perc

De Araujo cundere nem jut a kapuba. Amorim nem cifrázza, belövi erővel. 25-12.

43. perc

Groot kap két percet. Hetest dobhat a Kisvárda, Tomkovic kapu mellé pattintja.

44. perc

Pintea lövését védi Pásztor. Védés a túloldalon is: Leynaud védi Radojevic talpról, test mellől leadott próbálkozását.

45. perc

Labdát veszít az ETO, de nincs gyors indítás. Benko eredményes. 25-13. Labdát veszít az ETO, Benko eredményes ismét. 25-14.

46. perc

Pintea próbálkozáse mellé megy. Támadóhiba a vendégeknél.

47. perc

Pintea ezúttal pontosabb. 26-14. Radojevic találatával zárkóznak a vendégek. 26-15.

48. perc

Pintea ellen fújnak a játékvezetők, akik nem növelik a népszerűségüket a győri szurkolóknál.

49. perc

Pintea fordul be, a védelem ezúttal tehetetlen. 27-15. Hanukova eredményes a túloldalon. 27-16.

50. perc

Mörk a pályán. Nem sokáig, gyorsan ki is állítják két percre. Hansen labdát csen, Oftedal a kapuig szalad vele. 28-16.

51. perc

Benko nem talál kaput. Hansen a túloldalon igen. 29-16. Soltész eredményes a bal szélről. 29-17.

52. perc

Brattseté a harmincadik győri gól. 30-17.

53. perc

Labdaszerzés, indítás: Mörk első gólját lövi. 31-17. Benko lő az oldalhálóba. Fodor is feliratkozik a gólszerzők közé, a 32-es számú győri játékos lövi a harminckettedik győri gólt. 32-17.

54. perc

Leynaud védi Tomkovic lövését. Tomori fölé, Tomkovic viszont ezúttal bedobja. 32-18.

55. perc

Knedlikova kapu fölé lő. Kisvárdai időkérés.

56. perc

Guialo góljára Oftedal válaszol. 33-19.

57. perc

Nem jó a kisvárdai bejátszás a beállónak, a gyors indítást Fodor váltja gólra. 34-19. Oftedal is dob egy hasonló gólt. 35-19.

58. perc

Passzívból a vendégek, belemenés a vége. Brattset kapja az indítást, ennek is gól a vége. 36-19.

59. perc

Hetest dobhat Soltész, Leynaud kifogja.

60. perc

Labdát szereznek a vendégek, Leynaud ezúttal ziccert fog. Vége a meccsnek, az ETO 17 góllal nyert végül.

Az ETO szerdán a 3. helyen álló Érd ellen játszott, és nyert idegenben.

Danyi Gábor együttese egy hét alatt a második bajnoki összecsapására készül, ellenfelük ezúttal a bajnoki tabella nyolcadik helyén helyet foglaló Kisvárda lesz, akik legutóbb a Siófok csapatával mérték össze erejüket.