2019. 06. 17. hétfő - Laura, Alida 19°C | 28°C Még több cikk.

Női kézilabda MK döntő - Tizennegyedik kupagyőzelmét szerezte a győri csapat - Fotók

FTC - Audi ETO 29-32. A négyes döntő legértékesebb játékosa Nycke Groot a Győr holland irányítója lett.
1. perc

A fehérben játszó győri csapat kezdi a meccset. Görbicz lövése nem jó, a túloldalon Leynaud véd.

2. perc

Belemenést fújnak a győri akció végén. Leynaud nagyot véd a ferencvárosi balszélső lövése után.

3. perc

Amorimé az első gól a meccsen. 0-1. Lukács pattintott lövés a kapu fölé megy.

4. perc

Háfra lövését Brattset blokkolja.

5. perc

Pena lövése a kapufán csattan, Brattset kap nagyszerű passzt és dob gyors győri gólt. 0-2. Leynaud megint véd, a kispárgázott lövés után Kristiansen szerez újabb gyors győri találatot. 0-3.

6. perc

Ezúttal a Fradinál láttak támadó szabálytalanságot. ETO-gól nincs a túloldalon ezúttal.

7. perc

Schatzl töri meg a fővárosiak gólcsendjét. 1-3.

8. perc

Amorim harcol ki hetest, Görbicz pedig értékesíti azt. 1-4.

9. perc

Bíró tudja védeni Kristiansen lövését.

10. perc

Mészáros szerez gólt. 2-4. Horváthot állítják ki két percre. Oftedal eredményes. 2-5.

11. perc

Labdaszerzés után Knedlikova dob gólt félpályáról az üres kapuba. 2-6.

12. perc

Újra hiba csúszik a Fradi támadásába, a labdaszerzés után Kristiansen dob gólt az üres kapuba. 2-7. Elek Gábor kér időt.

13. perc

Klujber lövését védi a győri kapus. Schatzl a kapufát találha el. Knedlikova ejti a labdát a hálóba. 2-8.

14. perc

Leynaud ihletett formában, ezúttal is Klujber lövését fogja. Kristiansen pedig újabb gólt szerez. 2-9.

15. perc

Kovacsics lövését is védi Leynaud.

16. perc

Klujber góljára Amorim gyorsan felel góllal. 3-10.

17. perc

Klivinyi talál utat a lövésig, Leynaud ezúttal tehetetlen. 4-10. Danyi Gábor kér időt. Görbicz beállóba szalad be, Hansen meg hatalmas gólt akaszt a jobb felsőbe. 4-11.

18. perc

Klivinyi belemése után támadhat az ETO.

19. perc

Groot góljával ér egy tucathoz az ETO. 4-12.

20. perc

Schatzl az első duplázni tudó FTC-játékos. 5-12.

21. perc

Brattset eredményes beállóból. 5-13. Hetes a túloldalon, Kiss Éva jön a győri kapuba. Klujber belövi. 6-13.

22. perc

Győri büntető, Groot belövi. 6-14.

23. perc

Újabb hetes a Fradinak. Leynaud a kapufára üti Klujber lövését. Brattst lövését Szikor védi a túloldalon. Oftedal lövésénél tehetetlen a cserekapus. 6-15.

24. perc

Pásztor szedi össze Háfra lövése után a kipattanót, és belövi a helyzetet. 7-15.

25. perc

Pintea érkezik a pályára. Schatzl ejtésével zárkózik hétre az FTC. 8-15. Nem jó a győri akció.

26. perc

Pintea löki Kovacsicsot hetest érően. Pena értékesíti a büntetőt. 9-15.

27. perc

Bódi is a pályán. Hansen harcol ki hetest. Oftedal kíméletlenül belövi. 9-16.

28. perc

Faluvégi eredményes a szélről. 10-16.

29. perc

Groot két emberrel a nyakán szerez gólt. 10-17. Háfra Noémi szép gólt dob. 11-17.

30. perc

Tomori lövése kicsivel kapu mellé száll. Kovacsics ellen belemenés az ítélet. Hansen bombagóljával ér véget a félidő. 11-18.

31. perc

Kovacsics előtt szabad út marad, be is lövi a helyzetet. 12-18.

32. perc

Groot góljára Klujber gyrosan felel. 13-19. Knedlikova a vonalra lép, Brattset ellen büntetőt és kiállítást fújnak. Pena értékesíti a hetest. 14-19.

33. perc

Üres a győri kapu, így támadnak emberhátrányban Oftedalék. Passzívból passzol Pinteának Amorim, a román beállót nem lehet lerántani sem. 15-19.

34. perc

Kovacsics lövése a hálóban. 15-20.

35. perc

Pásztor rálép a vonalra, de Leynaud így is fogta a lövését.

36. perc

Rossz a győri bejátszás, Faluvégi szerez gyors gólt. 16-20. Görbicz lövését megfogja Bíró.

37. perc

Háromra zárkózik az FTC, Pena a gólszerző. 17-20. Groot passza pocsék.

38. perc

Büntetőt dobhat az FTC. Kiss Éva jön a kapuba, Pena belövi. 18-20. Oftedal fontos gólt szerez, a harmadikat a második félidőben. 18-21.

39. perc

Brattset eredményes. 18-22. Groot lerántás miatt kiáll két percre.

40. perc

Leynaud ismét bemutat egy bravúrt. Bíró is véd egyet. Háfra szerez pattintott gólt. 19-22.

41. perc

Lépéshiba Kristiansennél. Kipasszolják a ferencvárosiak a labdát a szélsőig, Schatzl belövi. 20-22.

42. perc

Brattset lövését fogja Bíró.

43. perc

Pena dob gólt Hansen mellől. 21-22. Groot lövését Bíró védeni tudja.

44. perc

Az egyenlítésért támadhat az FTC. Belülvédekezésért heteshez jut a Fradi. Pena belövi. 22-22.

45. perc

Danyi Gábor időt kér. Hansen magasra ugrik, és nagy gólt dob. 22-23. Klujber mellé lő. Amorim a kapuba. 22-24.

46. perc

Kovacsics. 23-24. Pásztor kiáll két percre.

47. perc

Görbicz hetesből lövi századik kupagólját. 23-25. Groot az üres kapuba lő. 23-26.

48. perc

Két percre kiáll Kristiansen. Klujber negyedik gólját lövi. 24-26.

49. perc

Görbicz pazar passzát Groot váltja gólra. 24-27. A győri kínaira Schatzl egy kapufával felel.

50. perc

Belemenés Oftedalnál. Klivinyi passza pontatlan.

51. perc

Brattset ellen mintha szabálytalankodtak volna, de nincs sípszó. Elek Gábor időt kér. Pena lövése a blokkon elhal.

52. perc

Brattset beállóból. 24-28.

53. perc

Kovacsics veszi be Leynaud kapuját. 25-28. Groot lövését fejjel védi Bíró, de hetest kap az ETO. Oftedal értékesíti. 25-29.

54. perc

Groot a lerohanás végén szorongatott helyzetben Bírót találja el.

55. perc

Háfra eredményes. 26-29. Győri büntető jöhet, Groot belövi Szikorának. 26-30.

56. perc

Háfra lövés helyett továbbmegy, és így a blokkot is kikerülve szerez gólt. 27-30.

57. perc

Időt kér Danyi Gábor. Hansen két embert megver, de szabálytalankodnak ellene. Görbicz belövi a megítélt büntetőt. 27-31.

58. perc

Háfra átlövése erős és pontos. 28-31. Újra hetest lőhet az ETO. Groot lövése a jobb alsóban. 28-32.

59. perc

Nem jut lövéshez az FTC, nagyon jól védekezik az ETO.

60. perc

Brattsetet kiállítják. Pena hetesből szerez gólt Grimsbö ellen (ő ennyi lehetőséget kapott ezúttal). 29-32. Lőni már az ETO sem tud, három góllal nyeri így a kupát.

Edzői nyilatkozatok:

Minden elismerésem a lányoknak, elsősorban azért, ahogyan az első félidőben kézilabdáztunk, és azért, hogy a második félidőben kritikus helyzetben is tudtunk újítani. A Ferencváros előtt is le a kalappal, de úgy gondolom, megérdemelten győztünk"

- nyilatkozta Danyi Gábor, aki az első trófeáját nyerte a Győr vezetőedzőjeként.

Hozzátette: csapata nagyon jól játszott a meccs nagy részében, és annak ellenére, hogy a Ferencváros óriásit küzdött, és komoly hátrányból is visszakapaszkodott, nem érezte, hogy elveszíthetik a mérkőzést.

Nagyon rosszul kezdtük a meccset, mindent megtettünk, amit az ETO ellen nem lenne szabad. Nagyon későn találtuk meg a megfelelő csapatunkat. Az ETO ma egy Amorimmal és egy Leynaud-val mindenképpen jobb volt, de igazság szerint mi is alájuk játszottunk"

- magyarázta Elek Gábor, a Ferencváros trénere.

Hozzáfűzte: ellenfelük sokat profitált a tapasztalatából, az FTC pedig talán a játékosok fiatal korából adódóan többet hibázott.

Korábban írtuk:
A címvédő Győr csapata 32-29-re legyőzte a Ferencvárost a női kézilabda Magyar Kupa vasárnapi fináléjában, a debreceni Főnix Csarnokban rendezett négyes döntő második játéknapján.

A győriek 18. alkalommal jutottak a fináléba, és immár 14 kupagyőzelemmel büszkélkedhetnek. A 12-szeres aranyérmes fővárosiaknak ez volt a 21. döntőjük. A két csapat hetedszer találkozott az MK-fináléban, egy ferencvárosi siker mellett az ETO hatodszor nyert.

A 23. percben még kilenc góllal vezetett a Győr, a 44. percben viszont egyenlített a Ferencváros, a vezetést azonban egyszer sem tudta átvenni a meccsen. A győriek legeredményesebb játékosa a holland Cornelia Nycke Groot volt nyolc góllal, a másik oldalon a spanyol Nerea Pena hétszer volt eredményes.

Tizennegyszer is elhozta Győrbe a Magyar Kupát a Győri Audi ETO

Eredmény, döntő:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 32-29 (18-11)

gólszerzők: Groot 8, Oftedal 5, Brattset 4, Hansen, Görbicz, Amorim, Kristiansen 3-3, Knedliková 2, Pintea 1, illetve Pena 7, Háfra 5, Kovacsics, Klujber, Schatzl 4-4, Faluvégi 2, Pásztor, Mészáros, Klivinyi 1-1

A fővárosiaktól Szemerey Zsófia, a holland Danick Snelder és a montenegrói Djurdjina Malovic, a címvédő győriektől Fodor Csenge, és az idény végén távozó norvég Nora Mörk hiányzott. A két csapat idén már negyedik alkalommal találkozott, január 2-án a bajnokságban 39-33-ra győzött az ETO, majd február 2-án és március 2-án a Bajnokok Ligája középdöntőjében egyaránt 32-32-es döntetlent játszottak egymással.

Az FTC több mint hat perc után szerezte első gólját, mert több hibát is elkövetett támadásban, ezt kihasználva a címvédő 3-0-ra ellépett. A játék képe nem változott, ezért Elek Gábor vezetőedző 7-2-es hátránynál időt kért. A győriek kiválóan védekeztek, a világbajnok francia Amandine Leynaud remekül védett, a túloldalon viszont a hatékony védelem és a jó kapusteljesítmény is hiányzott.

A fővárosiak egy 3-0-s sorozattal némileg kozmetikáztak az eredményen, de a hajrában is alig-alig volt kivédekezett győri támadás, így az ETO a szünetben 18-11-re vezetett.

A második felvonást remekül kezdte az FTC - egyre jobban védekezett, hatékonyan lőtt, Bíró Blanka pedig egyre többet hárított -, így egy 6-1-es szériával 20-18-ra felzárkózott.

A 23. percben még kilenc góllal vezetett a Győr, a 44. percben viszont Kovacsics Anikó és Nerea Pena irányításával sikerült az egyenlítés a Ferencvárosnak. Danyi Gábor időkérése után csapata megint pontosabbá vált, és egy 4-1-es sorozattal ismét előnybe került, ezt pedig megőrizte a meccs végéig. Az ETO az utolsó négy gólját hétméteresből szerezte.

Papírforma eredmények születtek a Török Bódog Női Kézilabda Magyar Kupa Négyes Döntőjének szombati elődöntőiben. A Ferencváros könnyedén verte a Dunaújvárost, míg a Győri Audi ETO KC szintén simán diadalmaskodott az Érd felett.

A fővárosi zöld-fehérek elleni kupadöntőre március 17-én, vasárnap 18:00-kor kerül sor a debreceni Fönix Csarnokban.

A döntő előtt Görbicz Anita, Tomori Zsuzsanna és Danyi Gábor vezetőedző beszélt a várakozásokról:

A vasárnapi program:
a 3. helyért: Érd-Dunaújváros 15.45
döntő: Ferencváros - Győri Audi ETO 18.00

A találkozót az M4 Sport élőben közvetíti!

2-szeres: Vörös Lobogó, Magyar Posztó, TFSE, Bakony Vegyész
1-szeres: Bp. Vörös Meteor, Bp. Szikra, Goldberger SE, Építők KC (Hargita KC)

A legutóbbi tíz döntő:

2009, Győr: Győr-Debrecen 32-27 (14-14)
2010, Győr: Győr-Ferencváros 33-20 (20-9)
2011, Győr: Győr-Debrecen 29-21 (12-14)
2012, Győr, Győr-Békéscsaba 42-22 (22-11)
2013, Veszprém: Győr-Ferencváros 36-28 (17-11)
2014, Dabas: Győr-Ferencváros 34-29 (18-14)
2015, Győr: Győr-Ferencváros 29-23 (15-14)
2016, Szigetszentmiklós: Győr-Érd 33-27 (16-12)
2017, Kecskemét: Ferencváros-Győr 34-32 (16-15, 29-29) - hétméteresekkel
2018, Budapest: Győr-Érd 27-23 (12-13)

A Győri Audi ETO Kézilabda Club Magyarország és az európai kézilabdázás egyik legmeghatározóbb szereplője. Története során a 2017/2018-as szezonnal bezárólag már négy alkalommal emelhette magasba a Bajnokok Ligája győztesének járó trófeát, s a nemzetközi porondon nyújtott remek teljesítménye mellett a hazai mezőnyben is sikert sikerre halmoz: tizenháromszoros magyar bajnok és tizenháromszoros Magyar Kupa győztes. A felnőtt keretben számos hazai és külföldi sztár foglal helyet, s a klub vezetése a feltörekvő fiatal tehetségek képzésére is nagy hangsúlyt fektet az egyedülálló utánpótlás-bázisa adta lehetőségek kiaknázásával.