2019. 06. 17. hétfő - Laura, Alida 19°C | 28°C Még több cikk.

Női kézilabda BL online - Vipers Kristiansand-Győri Audi ETO KC 26-33

A második félidőben döntötte el a meccset az ETO a saját javára, amikor a remek győri védekezésnek hála a Vipers csak 9 gólt tudott lőni.
1. perc

A hazai csapat kezdi a meccset.

2. perc

Hansen előtt nyílik meg az út a kapuig, övé az első gól a meccsen. 0-1.

3. perc

Hiba csúszik a Kristiansand akciójába, de a győri támadás is belemenéssel zárul.

4. perc

J. Kristiansen egyenlít. 1-1.

5. perc

Oftedal hetese a kapusról jut a hálóba. 1-2. Gyors indítás a vendégeknél, ismét egyenlő az állás. 2-2.

6. perc

Grimsbö véd, Groot megindul. 2-3.

9. perc

Hansen lövése után sincs gól. J. Kristansen viszont ismét egyenlít. 3-3. A túloldalon ugyancsak ő kerül középpontba, kiállítják ugyanis két percre. Groot értékesíti a büntetőt. 3-4

10. perc

Waade góljára Brattset gyorsan válaszol. 4-5. Grootot is kiküldik két percre.

11. perc

Reistad révén megint sikerül egyenlítenie a norvégoknak. 5-5. Hansen magasra ugorva lövi a labdát a hálóba. 5-6.

12. perc

Aune a szélről a kapufát találja el (Grimsbö is beleért). Jön Tomori, de nem ő lövi a győri gólt, hanem Oftedal. 5-7. Hetest dobhat Sulland, be is lövi Kiss Évának. 6-7.

13. perc

Tomori lövése a jobb alsóban. 6-8. Megint gyorsan jön a válasz, ezúttal Olsentől. 7-8.

14. perc

Egyenlít a Vipers Yttereng jóvoltából. 8-8. Aztán a túloldalon megint úgy adódik, hogy a legutóbbi gólszerzőt állítják ki. Grimsbö véd nagyot lábbal.

15. perc

Waade dobja a következő gólt. 9-8.

16. perc

Tomori szerez megint szép és fontos gólt. 9-9.

17. perc

Leynaud jön, és védéssel száll be a játékba. Tomori harcol ki hetest a túloldalon. Oftedal értékesíti. 9-10.

18. perc

Norvég időkérés. Amorim góljára gyors válasz érkezik Sullandtól. 10-11.

19. perc

Brattset lövése nem jó, Reistad test mellől, talpról szerzi az egyenlítőgólt. 11-11. V. Kristansen szerez kapufás gólt. 11-12.

20. perc

Jön Pintea az ETO-nál. Oftedal lemásolja az előző gólt, ő is kétkapufás gólt lő. 11-13.

22. perc

Nyitottabban védekezik az ETO, de Arntzen átlövése a kapuba jut. Groot gyorsan egy átlövésgóllal felel rá. 12-14.

23. perc

Sulland előtt marad üres terület, be is dobja a labdát a hálóba. 13-14. Lunde véd, Arntzen messziről dob nagy gólt. 14-14.

24. perc

Danyi Gábor időt kér. Oftedal veri meg egy csellel az ellenfélt. 14-15. Leynaud védi Arntzen lövését.

25. perc

Bódi lövését védi Lunde.

26. perc

Győri labdszerzés, kalandos támadás végén megint Oftedal egyéni akciója után szerez gólt az ETO. 14-16.

27. perc

Leynaud véd megint fontos pillanatban. A győri akció végén támadószabálytalanság miatt jár kifelé a szabaddobás.

28. perc

Tomorit küldik ki két percre. Kristensen használja ki az emberelőnyt. 15-16.

29. perc

Reistad egyenlít egy lerohanás után. 16-16.

30. perc

Puhalák a rövid oldalt választja a szélről. 16-17. Waade egyenlít. 17-17. Vége a félidőnek.

31. perc

Nincs gól sem az első győri, sem az első norvég támadás végén sem.

32. perc

Lunde véd. Leynaud is véd. Amorim harcol ki hetest.

33. perc

Groot belövi a büntetőt. 17-18.

34. perc

Sorra jönnek a remke blokkok a győri védőktől. Végül hetest kapnak a norvégok. Sulland bedobja. 18-18.

35. perc

Groot cikázik át a védők mellett. 18-19. J. Kristansen a kapufát találja el. Hansen a hálóba lő a túloldalon. 18-20.

36. perc

Amorim a rövidbe lő: először vezet három góllal az ETO. 18-21. Norvég időkérés. Aune veszi be a győri kaput. 19-21.

37. perc

Brattset kap labdát, és ezt gól követi. 19-22. A blokkoló Amorimról megy kapu mellé a hazaiak lövése. Aztán Leynaud véd.

38. perc

Oftedal lövését védi Lunde, ám a lövést megelőző szabálytalanság két percet és hetest ér. Oftedal a cserekapus fölött lő a kapuba. 19-23.

39. perc

Labdát szerez az ETO, Lunde nem ér vissza a kapuba, Amorim messziről leadott lövésébe viszont bele tud érni még a hatoson kívül. De így is a kapuban köt ki a labda. 19-24.

40. perc

Tomorinak nem sikerül betalálni az üres kapuba a saját térfeléről. Yttereng visszajön.

41. perc

Brattsetet nem engedik el időben, hetes jöhet. Görbicz jön, és bedobja Lundénak. 19-25. Arntzen ejtése a második norvég gól a második félidőben. 20-25.

42. perc

Görbicz újabb gólt szerez, a Vipers támadása egy pocsék passz miatt ér véget gyorsan. 20-26.

43. perc

Brattset kapja a bejátszást Ofedaltól, ez is gól. 20-27. Jön az újabb időkérés a hazaiaktól.

44. perc

Megint a blokkot találják el a hazaiak. Passzívból talál a kapuba a Vipers. 21-27. Rossz a győri passz, de Leynaud lelesi a hazaiak passzát, és megelőzi a támadót.

45. perc

Oftedal talpról fölé lő.

46. perc

Hazai gól. 22-27. Tomori lövését Lunde védi, de marad az ETO-nál a labda.

47. perc

V. Kristiansen lövése is fölé száll. Támadó szabálytalanság a hazaiaknál. Knedlikova töri meg a győri gólcsendet. 22-28.

49. perc

Belmenés V. Kristiansennél. Brattset blokkol. Tomori talpról dob nagy gólt. 22-29.

50. perc

Tomori is blokkol. Végül csak betalálnak a haziak. 23-29.

51. perc

Leynaud nagyot véd. Danyi Gábor időt kér. Nem jó a győri támadás, Waade gólt szerez (ebbe is beleér Leynaud). 24-29. Grootot küldik ki két percre.

52. perc

Tomori passza után Oftedal dob gólt. 24-30.

53. perc

Kiegészül az ETO. Tomori kezéből kiesik a labda. Görbicz majdnem labdát szerez.

54. perc

Brattset is kap két percet. Aune eredményes. 25-30.

55. perc

Kapus nélkül támad az ETO, a norvég labdaszezés után visszaér Leynaud. A balszélső, Andersen tisztán kap labdát, a lövését kapufára tolja a győri kapus.

56. perc

Oftedal kiharcolja a hetest, Groot bedobja. 25-31.

57. perc

Waade lő a bal felsőbe. 26-31. Hat gólnál jár már.

58. perc

Oftedal védekezi le a gyors hazai indítást. Be is lép, fölé is lő Wibe.

59. perc

Pintea eredményes. 26-32. Leynaud véd megint.

60. perc

Pintea megint, egy kipattanó után. 26-33. Győri akcióval ér véget a meccs, de lövésig már nem jut el az ETO.

A női Bajnokok Ligájában a középdöntő hatodik, utolsó fordulóját rendezik a hétvégén. A 2. csoportban a címvédő és listavezető Győr már korábban biztosította, hogy az első helyről jut a negyeddöntőbe, ahol a dán Odense Handbold lesz az ellenfele.

Az ETO szombaton a norvég Vipers Kristiansand otthonába látogat, amely az előző körben megszerezte a második helyet, tehát egymás elleni mérkőzésük csak a presztízs miatt lesz fontos, valós tétje már nincs. A címvédő magyar csapat húsz találkozó óta veretlen a BL-ben, és már csak két mérkőzésre van attól, hogy beállítsa a 2013 májusa és 2014 novembere között elért rekordját.