2019. 04. 21. vasárnap - Konrád Még több cikk.

Női kézilabda BL - Odense-Győri Audi ETO 28-29 - fotók

Hiába vezetett hét góllal is az ETO, a dán csapat vissza tudott jönni a meccsbe, és a hajrában a vezetést is megszerezte. Az ETO végül egy góllal nyerni tudott.
1. perc

A hazai csapat kezdi a meccset. Góllal ér véget az első akció, szélről kapja Jensentől Leynaud a találatot. 1-0.

2. perc

A Brattset által kiharcolt hetest Görbicz értékesíti. 1-1.

3. perc

A hazai lövés pontatlan, Bódi viszont eredményes. 1-2.

4. perc

Hetest kapnak a dánok is. Jörgensen bedobja. 2-2.

5. perc

Oftedal lövése a kapufán csattan, de a labda marad az ETO-nál. Görbicz lövését védi a kapus.

6. perc

Cohrt lövése rossz, ismét támadhat az ETO. A passz viszont nem jó, oda az akció.

7. perc

Passzívból lő Jörgensen, Leynaud véd. Oftedal lövésénél tehetetlen a kapus. 2-3.

8. perc

Labdaszerzés után gyors gól nincs. Sajnos lassú sincs, lépéshiba miatt a dánoké a labda. De szerencsére nem sokáig, mert visszaszerzi a labdát az ETO.

9. perc

Groot köszön be a leendő csapatának egy góllal. 2-4. Pár másodperccel később megint Groot neve kerül be a jegyzőkönyve: kiállítják. Jörgensen értékesíti a büntetőt. 3-4. Amorim gólt szerez. 3-5. A középkezdésből az üres kapu felső lécét találják el a dánok, ismét támadhat a győri csapat.

10. perc

Oftedal töri át a falat, de lerántják a védők, így jöhet a győri büntető. Görbicz lövését kivédi a kapus.

11. perc

Lépéshiba az Odensénél. Zúg a "hajrá ETO!". Kiegészült közben a győri csapat. Amorim lövése mellé száll.

12. perc

Hojlund is mellé lő. Groot viszont az alsóba talál. 3-6.

13. perc

Rossz a bejátszás a beállónak. A túloldalon a kapufa menti meg a dánokat az újabb góltól.

14. perc

Két beállóra áll át az ETO, és épp a szélről a jobboldalra átfutó Görbicz az, aki gólt szerez. 3-7. Dán időkérés a válasz minderre. Lelesi a bejátszást a győri védelem. Kristiansen rongyol végig a pályán, és be is lövi a ziccert. 3-8.

15. perc

Hojlund töri meg a dán góltalanságot. Amorim bejátszást Brattset váltja gyorsan gólra. 4-9.

17. perc

Hojlund nehéz helyzetből dob gólt. 5-9.

18. perc

Remek győri akció, az üresen maradt Hansen a gólszerző. 5-10. Jensen marad tisztán a jobb szélen, ő lövi a hatodik dán gólt. 6-10.

19. perc

Oftedal lő szép gólt, Bakkerud talpról válaszol. 7-11.

20. perc

Hansen góljára Bakkerud felel, egy újabb nagy góllal. 8-12. Kapust cseréltek közben a dánok. Akárcsak a túloldalon, ahol Grimsbö labdaszerzéssel száll be a játékba.

21. perc

Kiállítás a dánoknál. Oftedal pedig hetest dob. Nem hibázza el. 8-13

22. perc

Madsen góljára Brattset felel. 9-14. Bakkerud ezúttal a jobb oldalról szerez gólt. 10-14.

23. perc

Lépéshiba miatt veszik el a labdát a győriektől. Cohrt lő kapufát, a labda marad a dánoknál.

24. perc

Madsen lövését Grimsbö ezúttal védeni tudja. Danyi Gábor kér időt. Knedlikova is a pályán az ETO-nál.

25. perc

Grott labdát lop, de hiába lövi be, rálépett a vonalra.

26. perc

Hald gólt szerez, Hansen gyorsan felel rá. 11-15.

27. perc

Maratoni dán akció végén Bakkerud lövése a győri sáncon hal el.

28. perc

Knedlikova lövését védi Reinhardt. Nyitott védekezésre áll át az ETO.

29. perc

Lejön a dán kapus, hét emberrel támadnak a hazaiak. Bakkerud gólt szerez. Sokáig nem örülhetnek a dánok, nem ér vissza Reinhardt, Groot talál be messziről az üres kapuba. 12-16.

30. perc

Hojlund szerez gólt (megint hét támadóval játszottak a hazaiak). A gól után megint üres a kapu, és megint gólt lő Groot. 13-17. A félidő legvégén labdát szerez az ETO, és Groot megint gólt lő az üres kapuba. 13-18.

31. perc

Egy értékesített győri büntetővel kezdődik a második félidő: Oftedal a gólszerző. 13-19.

32. perc

Bakkerud eredményes. 14-19.

33. perc

Reinhardt védése után Cohrt eredényes. 15-19. Madsent küldik ki két percre, miután megrángatta Brattsetet.

35. perc

Kétszer a győri sánc, aztán Grimsbö hárít. Knedlikova a kapus feje fölött dob gólt. 15-20.

36. perc

Bakkerud elkapta a fonalat. 16-20. Remek Oftedal-góllal válaszol az ETO. 16-21.

37. perc

Belülvédekezésért jár a dán büntető. Kiss Éva nem tudja védeni Jorgensen hetesét. 21-17. Oftedal harcol ki hetest. Groot bedobja. 17-22.

38. perc

Görbicz nagy gólt lő. 17-23. Győri labdaszerzés után Madsen kiáll ismét két percre, az ETO pedig hetest lőhet.

39. perc

Groot a kapuba visszaálló Westernek lövi be az újabb gólját. 17-24. Cohrt eredményes a szélről. 18-24.

40. perc

Reinhardt védi bravúrral Knedlikova lövését.

41. perc

Kristansen labdát szerez, Amorim az üres kapuba ível. 18-25. Dán időkérés: hétre nőtt a győriek előnye, erre próbál reagálni a hazai edző.

42. perc

Bakkerudra kilép Amorim, ezt ez szélsőgóllal reagálják le a hazaiak. Jörgensen gólja után Kiss Éva jön a kapuba. 19-25. Hansent állítják meg szabálytalanul, hetes jöhet. Oftedal a kapufát trafálja telibe.

43. perc

Bakkerud szerez nagy gólt. 20-25. Bódi lövését védi a kapus. Offendal első gólját lövi. 21-25.

44. perc

Hansen lép be második beállónak.

45. perc

Hansen lő fölé passzívból. Belmenés a túloldalon. Groot lövése meg mellé száll.

46. perc

Bakkerud megint belövi. Görbicz lövése mellé megy, Bakkerud megint gólt dob. 23-25. Győri időkérés.

47. perc

Hiba csúszik a győri akcióba, egy gólra feljöhet az Odense.

48. perc

Bakkerud. 24-25.

49. perc

Amorim lövését a sánc fogja fel.

50. perc

Amorim két percre kiáll. Jörgensen a kapufát találja el. Kiss Éva is hozzáért a labdához.

51. perc

Puhalák lövését védi Reinhardt. Egyenlít a dán csapat. 25-25.

52. perc

Oftedal góljába belsípolnak. Brattset betalál. 25-26.

53. perc

Megint egyenlítenek a dánok. Naná, hogy Bakkerud. 26-26. Visszajön Leynaud. Oftedal talpról, kapu fölé.

54. perc

Heindahl fordul be, beállóból szerzi meg a vezetést az Odense. 27-26.

55. perc

Bódi egyenlít, nem akármilyen góllal... Szinte az alapvonalról talál be a hosszú felsőbe. 27-27.

56. perc

Jorgensen lövése a sáncról, majd Leynaudról megy kapu mellé. Oftedal kígyózik át a védelmen. 27-28.

57. perc

Jól védekezik az ETO, nem jut lövéshez az Odense. Leynaud véd a passzívból, a szélről leadott lövésnél.

58. perc

Oftedal!!! Nagyon kellett ez a gól! 27-29. Dán időkérés két és fél perccel a vége előtt.

59. perc

Leynaud védi a jobbszélső lövését. 69 másodperccel a vége előtt időt kér Danyi Gábor.

60. perc

Két beállón az ETO. Kristansen a blookot találja el. Offendal belövi. 28-29. Időntúli győri szabaddobással ér véget a meccs. Kristansen nem talál kapuba.

Az előző hat kiírásból négyszer győztes győriek a dán bajnok Odense otthonában lépnek pályára. Kimondottan pikáns lesz a meccs a magyar csapattól az idény végén távozó holland irányító, Cornelia Nycke Groot számára, aki nyártól éppen az Odense játékosaként folytatja.

A két csapat első alkalommal találkozik egymással, hiszen a dán együttes újonc a BL-ben. Mindkét oldalon jól sikerült a főpróba: az Odense 40-32-re megnyerte a Köbenhavn elleni bajnoki rangadót, a Győr pedig 35-27-re legyőzte a Siófokot az NB I-ben.
A házigazdáktól Mette Tranborg sérülés miatt hiányzik majd, Maja Jakobsen és Jessica Quintino pedig szülési szabadságát tölti. Az ETO norvég jobbátlövője, a tavaly február óta hiányzó Nora Mörk a hírek szerint éppen ezen a meccsen térhet vissza súlyos sérülését, két térdműtétjét követően, Fodor Csenge viszont egyelőre biztosan nem léphet pályára.

Az európai szövetség (EHF) aktuális erősorrendjét a győriek vezetik, akik a mezőnyben egyedüliként veretlenek, az eddigi 12 mérkőzésen szerzett 403 góljuk is kiemelkedő, és idegenben is esélyesek az Odense ellen.