2019. 04. 22. hétfő - Csilla, Noémi Még több cikk.

Női kézilabda BL - Győri Audi ETO - Odense 33-21 - fotók

Húsz percig tartotta magát a dán csapat, a meccs kétharmadában viszont sokkal jobbnak bizonyult az ETO az Odensénél a játék minden elemében. A győri csapat bejutott a májusi négyes döntőbe.
Fotók: Bertleff András

Női kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő visszavágó

Győri Audi ETO - Odense 33-21

1. perc

Az Odense kezdi a meccset. Ők narancssárgában játszanak. Az ETO zöldben.

2. perc

Hansen lövi a meccs első gólját. 1-0. Heindahl rontja el a helyzetet, be tud fordulni, de nem talál kaput. Amorim lövése a blokkról pattan a kapushoz.

3. perc

Leynaud második védését mutatja be.

4. perc

Hansen válaszol az első dán gólra. 2-1.

5. perc

Heindahl befordul. 2-2.

6. perc

Offendal taplról. 2-3.

7. perc

Amorim egyenlít. 3-3.

8. perc

Megint Offendal, és megint test mellől, Leynaud mellett. 3-4. Oftedal harcol ki hetest. Görbicz jön, és belövi. 4-4.

9. perc

Rossz a passz a dánoknál, Kristiansen gyorsan belövi a túloldalon. 5-4.

10. perc

Madsen a bal szélről eredményes. 5-5.

11. perc

Elveszített labda az ETO-nál, lépéshiba a dánoknál. Aztán jön Brattset. 6-5. Jensen egyenlít. 6-6.

12. perc

Amorim majdnem elveszti a labdát, aztán összeszedi és egyből bevágja a kapuba. 7-6.

13. perc

Labdaszerzés, lerohanás: Kristiansen-gól. 8-6. Időkérés az Odense csapatánál.

14. perc

Madsen lövése beakad. Ő is test mellől lőtte el. 8-7.

15. perc

Bakkerud egyenlít. 8-8. Tomori jön Amorim helyére.

16. perc

Görbicz lő kapu mellé. Hetest dobhat a vendégcsapat. Offendallal szemben Kiss Éva. Kimarad a büntető.

17. perc

Tomori az oldalhálót találja el. Kyndboel eredményes a lerohanás után. 8-9. Megint hiba csúszik a győri támadásba.

18. perc

Tomori védekezik keményen, megvan a labda. Bódi lő szép gólt a jobb szélről. 9-9. Pintea a pályán a győri csapatban.

19. perc

Offendal lövése a blokkró pattan Leynaud-hoz.

20. perc

Oftedal nagy góljára nagy góllal válaszol Bakkerud. 10-10. Görbicz lövését védi Wester.

21. perc

Szépen jár a labda kézről-kézre egészen Bódiig. Ő bevágja azt a kapuba. 11-10.

22. perc

Bakkerud kezéből perdül ki a labda. Danyi Gábor kér időt. Knedlikova, Puhalák és Groot jön az ETO-ban. Tomori dob szép gólt. 12-10. Puhalák nyúl bele a labdába, megzavarva a dán támadást.

23. perc

Amorim test mellől dob kapufás gólt. 13-10.

24. perc

Megint eladják a labdát a dánok. Amorim ezt is bedobja. 14-10.

25. perc

Labdaszerzés megint! Knedlikova belövi, de belesípolnak a bírók.

26. perc

Pintea befordul, és zúgó kapufát lő. Marad a labda a győrieknél. Pintea harcol ki hetest. Oftedal bedobja. 15-10.

27. perc

Reinhardt jön az Odense kapujába. Ő nagyon jól védett múlt hétvégén az odavágón. Leynaud indít, Pintea megindul, Reinhardt tehetetlen. 16-10.

28. perc

Bakkerud lövését védi Leynaud.

29. perc

Oftedal csodapasszát Pintea váltja gólra. 17-10. Egy kiállítás is a gól folyománya: emberlőnybe kerül az ETO. Az emberelőny nem tart sokáig: Grootot is kiküldik. Leynaud kivédi Jörgensen ziccerét.

30. perc

Knedlikova növeli az ETO előnyét. 18-10. Újabb Leynaud-bravúr, de a labda marad a dánoknál. Talán csak azért, hogy Leynaud még egy védést bemutathasson a dudaszó előtt.

31. perc

5491 fő az Audi Arénában: ez alighanem új nézőcsúcs. Leynaud egy védéssel kezdi a második félidőt. Közben mindkét csapat kiegészül.

32. perc

Amorim dob két gólt gyors egymásutánjában. Közben Leynaud véd nagyot. 20-10

33. perc

Zúg a "játszik az ETO". Madsen bejátszása rossz. Pinteát lerántják: hetes jöhet.

34. perc

Groot értékesíti a büntetőt. 21-10. Időt kérnek a dánok. Kapus nélkül támadnak a dánok. Madsen lövését védi Leynaud. Kristiansen dob felső kapufás gólt, nem kicsit. 22-10.

35. perc

Hald töri meg a dán gólcsendet. 22-11. Pintea befordul. 23-11.

36. perc

Reinhardt kapus a kispadon, helyette ismét egy mezőnyjátékos szerepel támadásban.

37. perc

Ma minden van: Bódi beállóból harcol ki hetest. Oftedal büntetőjét kivédi Reinhardt.

38. perc

Jön Hansen és Brattset. Bódi lő gólt. 24-11.

39. perc

Kyndboel talál a kapuba a szélről. 24-12. Oftedal ellen fújnak a bírók.

40. perc

Kapufa a dánoknál. Hansen is a kapufát trafálja telibe. Groot viszont belövi. 25-12.

41. perc

A győri népdalkórus előadását Amorim üreskapus gólja szakítja meg: tizennégyre nőtt az ETO előnye. 26-12.

42. perc

Jön vissza Wester a dánok kapujába. Néhány másodpercre labdát szerez Puhalák, de ismét a dánok támadhatnak. Offendal lő szép gólt. 26-13.

43. perc

Balszélsőből megint nem tud gólt lőni az ETO: Puhalák próbálkozását védi Wester. Bakkerud is megrengeti a kapufát egy nagy lövéssel.

44. perc

Eladják a labdát a dánok. Brattset szerez belőle gólt. 27-13, hamarosan jön Nora Mörk.

45. perc

Offendal lövésébe csak beleérni tud Leynaud. 27-14. Mörköt nagy taps köszönti.

46. perc

Hald kap labdát tisztán, és be is lövi. 27-15.

47. perc

Tomori is jön újra. Mörk lövését sáncolják a vendégek. Oftedal látja meg az utat a védők mellett. 28-15.

48. perc

Tomori labdát lop. Aztán fél perccel később az ő lövését védi Wester.

49. perc

Megint Tomori nevét kell említeni: kiállítják két percre mezhúzásért. Kristiansen szerez lebdát.

50. perc

Grimsbö áll be a győri kapuba. Kristiansen lövését védi Wester.

51. perc

Mörk a sáncot találja el. Kyndboel indul, és bedobja. 28-16. Görbicz is visszajön a pályára. Pintea lövése pontatlan.

52. perc

Offendal góljával zárkózik 11 gólra az Odense. 28-17. Mörk ellen most már nincs ellenszer. 29-17. Gyorsan jön a válasz. 29-18.

53. perc

Görbicz most lövés helyett passzol a szélről beugorva, csak nem készülnek rá a társak.

54. perc

Rossz a passz a dánoknál.

55. perc

Hansen betörése után itt a harmincadik győri gól. 30-18. Hetes lőhetnek a dánok. Grimsbö megfogja!

56. perc

Kiss Éva is kap néhány percet a végén a kapuba. Tomori lövése Westerről becsorog a gólvonal mögé. 31-18. Kiss ha már bejött, véd is egy nagyot. Knedlikovát küldik ki két percre a játékvezetők.

57. perc

Bakkerud lő gólt, viszonylag messziről. 31-19. Pintea harcol ki hetest. Mörk lövi, Wester lába alatt a kapuba. 32-19.

58. perc

Hald lő kapufát jobbszélsőből, jobb kézzel.

59. perc

Megint nincs gól a győri balszélsőből. Kiss Éva nem ér vissza a kapujába. 32-20. Mörk kapufát lő.

60. perc

Kristansen szerez labdát. "Szép volt, csajok!" - zúg az Aréna. Pintea dob gólt. 33-20. Hald befordul, és kozmetikázza kicsit még az eredményt. 33-21.

Előzmények

A győri együttes a DELO WOMEN’S EHF Champions League negyeddöntőjében a dán Odense HC-val vív meg a legjobb négy közé jutásért. Dániában egy góllal nyerni tudott az ETO, 29-28-ra.

A párharc első felvonásán a győri lányok sokáig magabiztos játékot mutattak és nyolc gólos előnyre is szert tettek, azonban a dánok főként a 11 gólos Ingvild Bakkerudnak köszönhetően visszajöttek a mérkőzésbe és szorossá tették a végeredményt.

Danyi Gábor a meccs előtt azt nyilatkozta, hogy minden játékosa bevethető, ez azt jelenti, hogy Nora Mörk is pályára léphet.