2019. 05. 24. péntek - Eszter, Eliza Még több cikk.

Női kézi NB I elődöntő: Audi-ETO - Érd 42 - 26

A női kézilabda NB I elődöntőjének első mérkőzésén fölényes győzelmet aratott hazai pályán Ambros Martín együttese az érdiek ellen.
Közönségszórakoztató játékkal magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az Érd ellen a női kézilabda elődöntőjének első találkozóján.
Győri Audi-ETO - Érd 42-26 (22-14)
Audi Aréna Győr, 2700 néző. Vezette: Bíró, Rózsa
Góllövők:
ETO: Sulland 7(6), Löke 7, Broch 6, Amorim 5, Groot, Kovacsics 4-4, Görbicz, Alstad 3-3, Knedliková, Orbán 1-1, Tóth G. 1(1)
Érd: Krpez 6, Szabó L. 5(5), Klivinyi 4, Signate, Barján, Gonzalez 3-3, Kisfaludy, Fekete 1-1.
Kiegyenlített első perceket láthattunk, amelyben az érdiek 3-2-re is vezettek Krpez találata után, ám ezt követően érvényesült a győriek akarata. A vendégek hosszú perceken keresztül képtelenek voltak feltörni a zöld-fehérek védekezését, míg a Rába-partiak rendre góllal fejezték be a támadásokat. Az első félidő 11. percére 9-3-ra sikerült megfordítani az eredményt.
A folytatásban egyre többet forgatta a csapatát Ambros Martín, az ETO mestere. A cserék hatására kisebb hullámvölgybe kerültek a győri lányok, az érdiek igyekeztek felzárkózni, pár perc alatt egymás után négyszer vették be Grimsbö kapuját. Az utolsó öt percre viszont ismét felrázták magukat Kovacsicsék, végül 22-14-es zöld-fehér előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.
Szünetet követően két perc sem telt el, amikor Löke találata után a győri közönség legnagyobb örömére hangosan kiabálhatta a tízgólos különbséget. (24-14) A folytatásban állandósulni látszott tízgólos különbség a két csapat között, de a második félidő derekától ismét fokozatosan még nagyobb előnyt alakított ki az ETO.
Ambros Martín vezetőedző ismét bátrabban kezdett el cserélni, sőt a második félidő 22. percében a hosszú térdsérüléséből felépülve ismét pályára léphetett Tóth Gabriella is.
Az utolsó pár perc főként örömjátékot hozott, végül óriási fölénnyel 42-26-ra győzött az Audi-ETO együttese az Érd ellen az elődöntő első találkozóján.

Audi ETO - Érd 2016. április. Mészáros Mátyás felvételei.

Online közvetítés

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Sulland átlövésből, Tóth Gabriella hétméteresből volt erdményes. 42-26

(II.) 27.p. Broch hatodik találatát szerezte meg, ezúttal is lerohanásból, majd Krpez szépített. 40-26

(II.) 26.p. Alstad kétszer, Szabó egyszer volt eredményes. Időt kértek a vendégek 39-25

(II.) 23.p. Barján találatára Broch válaszolt lerohanásból. 37-24

(II.) 22.p. Súlyos térdsérülése után ismét pályára lépett a győrieknél Tóth Gabi a hazai szurkolók nagy örömére.

(II.) 22.p. Klivinyi szépített átlövésből, majd Sulland hibázott hétméterest. 36-23

(II.) 14.p. Löke találatára Barján válaszolt. 31-20

(II.) 12.p. Görbicz ragyogóan vette észre az üres kaput, a saját hatosának a környékéről lőtt a hálóba. Knedliková is feliratkozott a gólszerzők közé. 30-19

(II.) 11.p. Krpez emberelőnyben volt eredményes, majd Amorim harcolt ki büntetőt, amelyet Sulland értékesített. 28-19

27.p. Groot emberelőnyben találta meg a rést a vendégek védekezésén. 19-13

26.p. Kisfaludy gólja után Amorim harcolt ki hétméterest, Sulland ezúttal sem hibázott. 18-13

24.p. Krpez és Signaté találata után Sulland értékesített egy hétméterest. 17-12

22.p. Fekete nem hibázott szélről, időt kért Ambros Martín. 16-10

21.p. Szabó Laura értékesített egy hétméterest az érdieknél. 16-9

19.p. Lerohanás végén Broch szerezte meg második találatát. 16-8

18.p. Löke találatára Gonzalez válaszolt talpról. 15-8

16.p. Potyognak a gólok. Amorim, Broch és Grööt a győrieknél, Signaté a vendégeknél volt eredményes. 14-7

14.p. Sulland hétméterese után Gonzalez és Klivinyi is a kapuba talált. 11-6

13.p. Orbán találatára Signaté válaszolt. 9-4

11.p. Sulland hétméterese után időt kért Szabó Edina. 8-3

9.p. Löke harcolt ki hétméterest, Sulland értékesítette. 7-3

8.p. Amorim találatával már 6-3 a zöld-fehéreknek.

6.p. Két gyors győri gól. Löke és Amorim volt eredményes. 5-3

5.p. Krpez találatával vezettek a vendégek, de Groot ismét eredményes tudott lenni. 3-3

5.p. Groot gólja után Szabó Laura egyenlített hétméteresből. 2-2

4.p. Klivinyi egyenlített átlövésből. 1-1

2.p. Amorim passza után Löke szerezte meg a találkozó első gólját. 1-0

1.p. Az érdiek kezdték a találkozót, az első támadást kivédekezte az ETO.

Elkezdték a bemelegítést a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó.

A visszavágó időpontja még nem ismert, a hivatalos játéknap május 12., de a pontos dátum függ a tv-közvetítéstől is.