2019. 05. 24. péntek - Eszter, Eliza Még több cikk.

Női kézi BL: Bukarestben győzött az Audi-ETO, az FTC lesz a következő ellenfél

Nagyszerű első félidőben nyújtott védekezésének is köszönhetően 24-22-es győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a CSM Bucuresti otthonában.
Negyeddöntő a Fradi ellen

A többi mérkőzés úgy alakult, hogy az is eldőlt, magyar párharc lesz áprilisban a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe kerülésért.

További eredmények

II. csoport: Buducnost Podgorica (montenegrói)–Midtjylland (dán) 27–21, Sävehof (svéd)–Vardar Szkopje (macedón) 26–29. A csoport végeredménye: 1. Buducnost 15 pont, 2. Audi-ETO 15, 3. Vardar Szkopje 14, 4. Bucuresti 9, 5. Midtjylland 5, 6. Sävehof 2.

I. csoport: Thüringer HC (német)–Rosztov-Don (orosz) 28–32, Fleury (francia)–Larvik (norvég) 28–31, FTC–Baia Mare (román) 21–18. A csoport végeredménye: 1. Rosztov 19 pont, 2. Larvik 12, 3. FTC 12, 4. Baia Mare 10, 5. Fleury 6, 6. Thüringer HC 1.
A negyeddöntők párosítása: Baia Mare–Buducnost, Ferencváros–Audi-ETO, Vardar Szkopje–Larvik, CSM Bucuresti–Rosztov-Don.

Női KEK, negyeddöntő, visszavágó: Issy Paris (francia)–Érd 18–17. Továbbjutott: Issy Paris (46–46-os összesítéssel, idegenben lőtt több góllal).
Női EHF-kupa, negyeddöntő, visszavágó: Dunaújváros–Asztrahanocska (orosz) 25–20. Tj.: Dunaújváros (48–46)
Férfi BL, 13. forduló, A csoport: Flensburg-Handewitt (német)–Veszprém 28–29
B csoport: Szeged–Vardar Szkopje 29–31

CSM Bucurest - Győri Audi-ETO 22-24 (8-14)

Gólszerzők:

CSM: Gulldén 8(4), Manea 6, Bradeanu 2(1), Bazaliu, Rodrgues, Varzaru, Marin, Torstensson, Curea 1-1.

ETO: Löke 5, Sulland 5(3), Alstad 4(3), Kovacsics, Amorim 3-3, Groot 2, Broch, Grimsbö 1-1.

Edzői értékelés:

Ambros Martín:

Nagyon fontos győzelmet arattunk, nem csak a két pont miatt. Saját magunknak is igyekeztünk bizonyítani, hogy hogyan tudunk játszani ilyen közegben. Az első félidőben minden jól működött, de sajnos amikor egy csapat nagyobb különbséggel vezet, elkényelmesedhet. Ebből is látszik, hogy a Bucurest milyen jó csapat, remekül küzdöttek, hogy ne kapjanak ki nagyobb különbséggel. Az volt a mérkőzés kulcsa, hogy sikerült megújulnunk a második félidőben is. Még három hónap van a szezon végéig, egyelőre nem tudunk az egész meccse alatt magas fokozaton játszani, de még mindig van időnk.

Jól kezdte a mérkőzést az Audi-ETO, amely kicsit sem illetődött meg a zsúfolásig megtelt bukaresti arénában. A győriek remekül védekeztek és rendre góllal fejezték be a támadásokat, így 6-2-es zöld-fehér vezetésnél az első félidő 12. percében jobbnak látta kihasználni időkérési lehetőségét Kim Rasmussen, a CSM vezetőedzője. A Rába-parti együttesnél főként Sulland jeleskedett, aki kétszer hétméteresből, kétszer átlövésből vette be a korábban Győröt játszó Grubisic kapuját.

Az egy perces szünetet követően sem vett vissza a tempóból az ETO, három perccel később egy gyors akció végén Broch találatával már 3-8-at mutatott az eredményjelző. A folytatásban Amorim gyorsan összeszedte a második két perces büntetését, amelyet sikerült kihasználnia a hazai együttesnek, de szerencsére négy gólon belülre egyszer sem sikerült kerülniük.

Az első félidő utolsó szakasza is a győriek játékáról szólt, továbbra is nagyszerűen működött a védelem a kettős emberhátrány ellenére is, illetve látványos gólokat szereztek. A 26. percben még Grimsbö is eredményes tudott lenni a saját hatosáról, végül 14-8-as zöld-fehér vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően mintha az öltözőben maradt volna a győri együttes, hat perc alatt sikerült három gólra faragnia a hátrányát a CSM-nek. A zöld-fehérek sokszor emberhátrányban játszottak, illetve számos hétméterest harcoltak ki, amelyet Gulldén és Bradanu rendre értékesített, igaz a számos lehetőség közül kettőt is hárított Grimsbö. Ambros Martín a második félidő 12. percében 17-15-ös vezetésnél inkább időt kért, mielőtt egyenlítenének a hazaiak.

Az időkérés követően nagy izgalmakat és hullámzó játékot láttunk, mindkét együttes igyekezett kihasználni az ellenfél hibáit. A kevés gól főként a két kapusnak volt köszönhető, a zöld-fehéreknél Grimsbö, a hazaiaknál Grubisic jeleskedett a kapuban.

A második félidő 27. percében Curea és Manea gólja után 22-21-re zárkózott fel a Bucurest, végül Groot és Alstad találatainak is köszönhetően 24-22-re győzött a Győri Audi-ETO együttese.

Bukaresti győzelmének köszönhetően várhatóan a csoport 2. helyén végez az ETO. Amennyiben a Midtjylland nem arat bravúros győzelmet a Buducsnost otthonában, akkor a győriek a Ferencvárossal játszanak a Final4-ért.

Online közvetítés

Vége a mérkőzésnek.

(II.) 30.p. Manea állította be a végeredményt.

(II.) 30.p. Góóóól! Jó védekezés, majd Groot volt eredményes lerohanásból. 21-24

(II.) 28.p. Groot harcolt ki hetest és két perces büntetést Torstenssonnak, Alstad magabiztosan lőtt a kapuba. 21-23

(II.) 27.p. Curea és Manea gólja után már csak egy a különbség. 21-22

(II.) 25.p. Kovacsics harcolt ki hetest, Alstad értékesítette. 19-22

(II.) 25.p. Grimsbö védése után Torstensson szedte össze a kipattanót s lőtt szerencsésen a kapuba. 19-21

(II.) 24.p. Góóóól! Gyors győri támadás végén Alstad gól, időt kértek a hazaiak. 18-21

(II.) 20.p. Löke harcolt ki hetest, Alstad értékesítette. 18-20

(II.) 18.p. Martin is feliratkozott a gólszerzőkhöz. 18-19

(II.) 16.p. Löke góljára kétszer válaszolt Gulldén büntetőből. 17-19

(II.) 13.p. Amorim bejátszását Löke értékesítette. 15-18

Ambros Martín időt kért.

(II.) 11.p. Sulland kiállítása miatt emberelőnyben játszót CSM-nél Vazaru és Bradeanu is a kapuba talált. 15-17

(II.) 8.p. Gulldén büntetőjét hárította Grimsbö, de a kipattanó után ismét hetest kapott a hazai együttes, amelyet Bradeanu értékesített. 13-17

(II.) 7.p. Két gyors győri gól, Amorim és Löke volt eredményes. 12-17

(II.) 6.p. Sulland hetest hibázott, Manea találata után már csak három a különbség. 12-15

(II.) 5.p. Löke ziccert hibázott, majd Kndedliková védekezett jól, de hétméterest adtak a játékvezetők, Gulldén nem hibázott. 11-15

(II.) 3.p. Gulldén nagy gólt lőtt a léc alá. 10-15

(II.) 2.p. Manea szerezte az első gólt, majd Kovacsics harcolt ki büntetőt, amelyet Sulland értékesített. 9-15

Elkezdődött a második játékrész.

Vége az első félidőnek!

30.p. 35 másodperc van hátra, Ambros Martín időt kért.

30.p. Egy percig kettős emberhátrányban az ETO. Gulldén hetest értékesített. 8-14

29.p. Góóóóól! Amorim emberhátrányból remekül pattintott a kapuba. 7-14

28.p. Rodrigues használta ki az emberelőnyt. 7-14

27.p. Góóóól! Először Grimsbö vette észre remekül az üres kaput és nem hibázott, majd Kovacsics lőtt nagy gólt felkanyarodás után. 6-13

26.p. Időt kértek a hazaiak.

25.p. Jó védekezés Kovacsics részéről, majd támadásban sem hibázott. 6-11

24.p. Groot remekül lőtte ki a bal alsót. 6-10

21.p. Pont kiegészült volna az ETO, Gulldén ismét a kapuba talált. 6-9

19.p. Amorim kiállítása miatt emberelőnyben játszó CSM-nél Gulldén volt eredményes. 5-9

17.p. Bazaliu nagy gólt lőtt átlövésből, de egy támadással később Sulland remek passzát értékesítette Löke. 4-9

7.p. Góóóól! Sulland felkanyarodva lőtte ki a jobb felsőt. 1-4

5.p. Amorim először gólt szerzett, majd hétméteres harcolt ki, amelyet Sulland értékesített. 1-3

4.p. Gulldén egyenlített pattintott lövéssel. 1-1

3.p. Labdaszerzés után gyors lerohanásból lőtt gólt Löke. 0-1

1.p. Elkezdődött a mérkőzés.

Előzetes - A hét végi záróforduló előtt egyetlen csapat, a Rosztov-Don veretlen, ők egy pontot veszítettek az FTC jóvoltából.

Az ETO csoportjában a jelenleg csoportelső Buducnost két vereséget (Szkopjéban és Győrben) és egy döntetlent (Bukarestben) gyűjtött be, az ETO szintén kétszer kapott ki (a Midtjyllandtól és a Buducnosttól) és egyszer ikszelt (Midtjylland ellen). A Vardar felzárkózott a győriek mögé harmadiknak, és biztos negyedik helyen áll a 2. csoportban a CSM Bucuresti. Az első három hely a hét végi mérkőzések eredményétől függ: az ETO-nak legalább a döntetlen kell Bukarestben, hogy megtartsa előnyét a Vardarral szemben, amely papírforma szerint győzni megy a Sävehof otthonába. A Buducnostnak a Midtjylland ellen az első hely bebiztosítása miatt fontos a győzelem.

Az 1. csoportban a Rosztov már biztosan csoportelső, de a 2–4. helyekért megy a küzdelem. Itt jelenleg a Larviknak, a Nagybányának és az FTC-nek is tíz pontja van.

Az Audi-ETO vezetőedzője, Ambros Martín most sem a pontokat számolja: „A csapatnak nem az a fontos, hogy milyen ellenfeleket kapunk, hanem az, hogy folyamatosan fejlődjön a játékunk. A negyeddöntőben bárkit is kapunk, mindenképpen komoly mérkőzések várhatók, és az addigi egy hónap során is nagyot szeretnénk előrelépni a csapat építésében."

A bukarestiek a legutóbbi találkozás óta egy győzelmet és egy vereséget könyvelhettek el: a Vardar öt góllal verte meg őket otthonukban, viszont a Midtjyllandot ők győzték le öt góllal idegenben. BL-góllövőlistájukat továbbra is a svéd Isabelle Gulldén vezeti, aki összesítésben is a harmadik helyen áll a BL-góllövők között és a győri mérkőzésen is nyolc gólig jutott. Mellette a brazil irányító Rodriguesre is oda kell figyelni, hiszen ő is öt gólt lőtt az ETO-nak az odavágón.

Az ETO-lányok a szerdai, MKC elleni bajnoki meccset követően ma és holnap egy-egy edzéssel készülnek a romániai összecsapásra, ahová szombaton indul el a csapat. A mérkőzés vasárnap magyar idő szerint 15 órakor kezdődik, a meccset a Sport1 élőben közvetíti. A csapatot természetesen Bukarestbe is elkísérik a szurkolók, tehát Romániában is zúg majd a „Hajrá, ETO!".

Állások, program

I. csoport: 1. Rosztov-Don, 17 pont; 2. Larvik, 10; 3. Baia Mare, 10; 4. FTC, 10; 5. Fleury, 6; 6. Thüringer HC, 1.
Az utolsó forduló programja: FTC–Baia Mare, szombat, 14.30 óra. Thüringer HC–Rosztov-Don, vasárnap, 14 óra. Fleury–Larvik, vasárnap, 15.15 óra.

II. csoport: 1. Buducnost, 13 pont; 2. Audi-ETO, 13; 3. Vardar, 12; 4. CSM Bucuresti, 9; 5. Midtjylland, 5; 6. Sävehof, 2.

Az utolsó forduló programja: Sävehof–Vardar, péntek, 19 óra. CSM Bucuresti–Audi-ETO, vasárnap, 15 óra. Buducnost–Midtjylland, vasárnap, 17 óra.