2019.11.09. 11:52

Női kézi BL: Sävehof – Győri Audi ETO 27-36

Kilenc góllal verte svéd ellenfelét a Győri Audi ETO KC.

kisalfold.hu

Nze Minkóék (zöldben) Győrben magabiztosan győzték le a svéd bajnokot, ma újabb sikerre készülnek a zöld-fehére.:

Fotó: Kisalföld-archívum

1. perc: Fehérben a győri csapat, a hazaiak sárga-feketében. A svédek kezdik a meccset. Nyitott védekezéssel indít az ETO, sikerül is megzavarni ezzel a Sävehofot.

2. perc: Amorim lövése a kapufát találja el. A túloldalon is a kapufa állja útját a labdának. Börjesson védi Amorim lövését.

3. perc: Dano lövése sem jó.

4. perc: Fodor lövését védi Börjesson. Marad a labda az ETO-nál, ezúttal is Fodor lő, ezúttal a kapufára.

5. perc: Hetest ítélnek fodor ellen a román játékvezetők. Lundbäck büntetője a kapufáról befelé pattan. 1-0.

6. perc: Oftedal egyenlít. 1-1. Labdaszerzés, Nze-Minko passzol Fodorhoz a háta mögött, ezt már bedobja a balszélső. 1-2.

7. perc: Előbb Brattset, majd Fodor is sárgát kap.

8. perc: Passzívban a svédek, és lövés helyett eladják a labdát. Amorim is hát mögötti passzal játssza meg Brattsetet, ő ezt nem szokta kihagyni. 1-3.

9. perc: Forsberg fordul be, és fölé ejti a labdát. Labdát veszít az ETO, Mortensen ziccerét védi Kiss Éva. Amorim eredményes a túloldalon. 1-4.

11. perc: Labergon hetese is jó. 2-4. Oftedal gyorsan válaszol. 2-5.

12. perc: Lagerbon ismét, ezúttal Hansen felel rá másodperceken belül. 3-6. Lundbäck góljára pedig Nze-Minko ad választ gól formájában. 4-7.

13. perc: Ismét Lundbäck. 5-7.

14. perc: Hansen lő dörgő kapufát, Kiss Éva véd a túloldalon. Bódi lövését védi Börjesson.

14. perc: Időt kérnek a svédek.

15. perc: Kiss védi Lagerbon passzívból leadott lövését.

16. perc: Nze-Minko lő gólt a kapus lába mellé. 5-8.

17. perc: Dano eredményes. 6-8. Oftedal veri meg a védőjét, és lő a jobb alsóba. 6-9.

18. perc: Hansent küldik ki két percre. Passzívban a svédek, nem jön be a kínai figura.

19. perc: Kapus nélkül támad az ETO. Nze-Minko lövése a kapusról jut a gólvonal mögé. 6-10.

20. perc: Mortensen szerez gólt a bal szélről. 7-10. Amorim játssza be a labdát a beállóba Edwige-nek. 7-11.

21. perc: Lagerbon talpról a bal felsőbe lő. 8-11. Amorim lövése befér a felső kapufa alá. 8-12.

22. perc: Jó Amorim sánca. Labdaszerzése után Nze-Minko értékesíti a ziccert. 8-13.

23. perc: Mortensen ugyanoda lő, mint pár perce. 9-13. Mortensen aztán a kapufát találja el.

24. perc: Bulatovic bejátszását értékesíti Edwige. 9-14.

25. perc: Lundbäck eredményes. Bulatovic válaszol rá nagy góllal. 10-15. Lagerbon talál a kapuba. 11-15.

26. perc: Oftedal negyedszer eredményes. 11-16.

27. perc: Kiss véd, Bódi gólt lő: mindez másodpercek alatt. 11-17. Kiss véd ismét, Lundbäck próbálkozott hiába.

28. perc: Bulatovic ismét szép gólt lő. 11-18. Bódi belülvédekezése miatt hetest dobhatnak a hazaiak. Jön Leynaud. Lundbäck bevarrja a bal felsőbe. 12-18.

29. perc: Hansen rég dobott gólt. Most ismét sikerül neki. 12-19.

30. perc: Vége az első félidőnek.

31. perc: Néhány változtatás történt mindkét oldalon a kezdőcsapatokhoz képest. Nze-Minko lövését és nem sokkal később Hansen próbálkozását is védi a cserekapus, Kroon Andersson.

32. perc: Lundbäck kihagyja a hetest.

33. perc: Brattset lövi a félidő első gólját. 12-20. Görbicz szerez labdát és ezúttal Nze-Minkót kínálja meg egy gólpasszal. 12-21.

34. perc: Leynaud védi Lundbäck lövését. Oftedal növeli tízre a győri csapat előnyét. 12-22.

35. perc: Dano lövi az első svéd gólt a második félidőben. Hetesből válaszol rá Görbicz. 13-23.

36. perc: Dano rontja el a passzt, Faluvégit lerántja Lundbäck: két perc a jutalma. Faluvégiig játsszák a győriek az akcót. 13-24.

37. perc: Nilsson sem tud gólt dobni.

38. perc: Brattset eredményes. 13-25.

39. perc: Nilsson gólt szerez, Görbicznek ez nem sikerül a túloldalon. 14-25.

40. perc: Dano elképesztően szép gólt dob. Oftedalé sem csúnya túloldalon. 15-26. Svéd időkérés.

41. perc: Lagerbon próbálkozását Leynaud védi. Dano góljára Hanssen felel góllal. 16-27.

42. perc: Lagerbon büntetőből farag a hátrányon. 17-27.

43. perc: Hansen talpról. 17-28. Lundbäck átlövése is pontos. 18-28. Brattset befordul, Kroon Andersson véd.

44. perc: Lagerbon passzívból nagy gólt ragaszt. 19-28. Oftedal válaszol. 19-29.

45. perc: Kurtovic az ETO-ban: messziről lő gólt az üres kapuba. Lundbäck válaszol. 20-30.

46. perc: Dano messziről. 21-30. Danyi Gábor kér időt. Oftedal pörgeti oda a labdát Brattsetnek briliáns módon. Brattset köszöni, belövi. 21-31.

47. perc: Lundbäck gólt szerez, Faluvégit ki is állítják róla. 22-31. Amorim messziről. 22-32.

48. perc: Kapus nélkül támad az ETO, de labdát veszít. Lundbäck a saját térfeléről trafálja telibe a győri kapufát.

49. perc: Kurtovicot sáncolják a svédek. Kroon Andersson véd nagyot Oftedal lövése után.

50. perc: A maratoni Sävehof-akció végén a kabalaállat kap labdát Lundbäcktől a bal sarok mellett.

51. perc: Leynaud hárítja Krönell ziccerét.

52. perc: Újabb hazai időkérés. Egy-egy hibás akció után Nilsson lő gólt. 23-32.

53. perc: Bulatovic töri meg a győri gólcsendet. 23-33. Leynaud védi Dano lövését.

54. perc: Bulatovic elkapta a fonalat. 23-34. Dano szabálytalan, üres a Sävehof kapuja, de Görbicz a saját hatosa előterében mellé lő.

55. perc: Dano eredményes. Bulatovic nagy góllal válaszol rá. 24-35.

56. perc: Nze-Minko ziccert értékesít. 24-36.

57. perc: Nilsson szépít átlövésből. 25-36.

58. perc: Amorim lövése pontatlan. Ismét kapus nélkül támadnak a hazaiak, de Dano lövése sem jó. Görbicz hetesét megfogja Kroon Andersson. Emberelőnyben az ETO.

59. perc: Dano lő gólt. 26-36. Faluvégi ejtése pontatlan a szélről.

60. perc: Dano lövését védi Leynaud. Lagerbon góljával ér véget a meccs: két győri védő között talált a hálóba. 27-36.

Előzmények:

Az Audi-ETO női csapata szombaton 13.30 órakor a svéd Sävehof otthonában lép pályára. A női Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulója előtt az már eldőlt, hogy a címvédő zöld-fehérek a csoport első helyén jutnak a középdöntőbe, a hátralévő két mérkőzés tétje, hogy a maximális nyolc pontot viszi-e magával a győri gárda.

A papírforma mindenesetre ezt ígéri, mert a svédek, majd pedig jövő héten a cseh Banik Most ellen is Danyi Gábor tanítványai számítanak toronymagas esélyesnek.

Ugyanakkor éppen a legutóbbi, Krim elleni találkozó mutatta meg, hogy ha nem megfelelő a koncentráltság, akkor bizony megnehezíthetik Oftedalék dolgát az ellenfelek.

„Szerencsére a mosonmagyaróváriak ellen már sokkal jobban ment a csapat, így most abban bízom, hogy ezt az arcunkat mutatjuk majd Svédországban. Továbbra is az az egyik legfontosabb az esetünkben, hogy végig megfelelő legyen a koncentráció, csak ebben az esetben tudjuk érvényesíteni a papírformát. Amit a hétközi bajnoki kapcsán még fontos megemlíteni, hogy Görbicz Anita egy félidőt már tudott játszani és Amanda Kurtovic is közel negyedórát a pályán töltött. Ez nagyon fontos, különösen utóbbi esetében, ugyanis norvég átlövőnk majdnem egy teljes évet kihagyott” – fogalmazott Danyi Gábor vezetőedző, aki így továbbra is Veronika Kristiansenre és Kari Grimsbőre nem számíthat.

A győriek már péntek hajnalban elindultak Svédországba, ahol a győri drukkereket több mint száz kint élő magyar is segíti majd a szurkolásban.