2019. 02. 15. péntek - Kolos, Georgina 0°C | 9°C Még több cikk.

NB III foci - Rangadót nyert az Érd a Csorna ellen, négyet rúgott az ETO a Komáromnak

NB III Nyugati csoport 10. forduló

Gyirmót FC Győr II-Puskás Akadémia II 0-2 (0-1)
Gyirmót, 200 néző. V.: Sipos.

Gyirmót II: Rusák – Szegi (Nagy B., 47.), Lázár, Aranyos, Veres, Kőris (Tóth N., 46.), Szabó T., Borkai, Irmes, Farkas (Orovecz, 69.), Gyurján. Edző: Nagy László.

Puskás Akadémia II:  Tóth B. – Rétyi, Kertai, Lipcsei, Fodor, Tóth K., Kovács T., Szabó B., Hudák (Molnár, 90.), Kovács Z. (Zsigmond, 77.), Óvári. Edző: Vincze István.

Gsz.: Kovács Z. (1.), Óvári (48.).

1. p: egy bal oldali beadás megpattant egy védőn, Rusák középre ütötte ki a labdát, az érkező Kovács Z. pedig közelről a hálóba lőtte. 0–1.  48. p: Óvári talált a kapuba. 0–2.

A vendégcsapat végig erőteljesebben, jobban  futballozva magabiztos győzelmet aratott.

Nagy László: – Egy jobban játszó csapattól szenvedtünk vereséget. A Puskás Akadémia fiataljainak teljesítményét látva, van még hová fejlődnünk.

Vincze István: – A két korai gól meghatározta a mérkőzés kimenetelét.

Érdi VSE- Csornai SE 3-0 (1-0)
Érd, 300 néző. V.: Lovas.

Érd:  Kertész – Honti, Kónya, Pallagi, Kelemen P. (Pintér N., 78.), Németh G., Csiszár, Balázsovics (Gyurácz, 68.), Tárkányi (Korozmán, 82.), Melczer, Bozsoki. Vezetőedző: Limperger Zsolt.

Csorna: Sánta – Nagy Sz., Kerékgyártó (Litresics, 61.), Császár, Babics, Füredi, Simon A. (Serfőző, 61.), Csikós, Czanik (Folmer, 77.), Weitner, Kelemen M. Vezetőedző: Hannich Péter.

Gsz.: Babics (3., öngól), Melczer (72.), Pintér N. (91.).
Kiállítva: Babics (36.).

A csornaiak szemszögéből rém- álomszerűen kezdődött a mérkőzés. Babics 30 méterről, laposan gurított haza, ám a labda átcsorgott Sánta lába alatt, így már a 3. percben az Érdnél volt az előny. 1–0. A 36. percben Babics kiállítása tovább rombolta a csornai esélyeket. A találkozó végéhez közeledve az Érd aztán tovább növelte előnyét: a 72. percben Melczer csapott le a labdára, s 16 méterről gyönyörű lövést zúdított Sánta kapujára, a labda mindkét kapufát érintve jutott a gólvonalon túlra. 2–0. A hosszabbítás perceiben a csereként beálló Pintér N. is eredményes volt, aki távolról egy fél ollózó mozdulattal vette be a csornai kaput. 3–0.

Bár a különbség nagy lett, de emberhátrányban is egyenrangú ellenfél volt a Csorna.

Limperger Zsolt: – Ránézésre sima győzelmet arattunk, de valójában nem volt az. Örülök, hogy sikerült három pontot szereznünk a Csorna ellen.

Hannich Péter: – A korai szerencsétlen öngól meghatározta a mérkőzés további szakaszát. Végig küzdöttünk az egyenlítésért, még tíz emberrel is, amire mindkét félidőben voltak lehetőségeink. A játékvezetéssel eddig sem foglalkoztunk, ma sem tesszük.

ETO FC Győr-Komárom VSE     4-0 (3-0)
Győr, ETO Park, 1100 néző. V.: Lapath.

ETO:  Kunsági (Gyurákovics, 79.) – Vadász, Nagy J., Nagy Á., Varga (Kiliti, 61.), Illés (Szalai, 44,), Magasföldi, Beliczky, Szabó L., Kabát, Zamostny. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Komárom:  Molnár – Hajmási, Koronczai, Musitz, Tatai, Farkas (Sipőcz, 57.), Pekler, Végh (Módi, 81.), Maruska (Alasztics, 28.), Simigla, Róth. Edző: Vigh László.

Gsz.: Zamostny (20.), Beliczky (28.), Vadász (43.), Kabát (61.).
Kiállítva: Róth (33.).

20. p: Szabó L. indult meg a balszélen, a beadására Zamostny érkezett, aki a földre lepattintva fejelte  a labdát a jobb felső sarokba. 1–0.
28. p: Szabó L. második gólpasszából Beliczky egy állítás után 3 méterről vágta a labdát a háló közepébe. 2–0.
33. p: Róth a győri térfél közepén belerúgott Nagy Á. lábába, amiért a játékvezető kiállította.
43. p: Vadász a jobbösszekötő helyén mellel tette maga elé a labdát, majd 10 m-ről nagy erővel a léc alá vágta. 3–0.
61. p: Szép győri támadás végén Kabát kissé jobbról, 14 méterről jobb lábbal laposan lőtte a labdát a jobb alsó sarokba. 4–0.

Bekő Balázs: – Ettől a meccstől azt kaptam, amit vártam: végig nagy fölényben játszottunk. Kipróbáltunk egy új szisztémát is, miszerint hat alapvetően támadó futballista kapott szerepet a kezdőcsapatunkban. A találkozón sokkal többet birtokoltuk a labdát, mint az ellenfél, védekezésben masszívak voltunk, már az ellenfél térfelén letámadtunk. Az, hogy nem sikerült nagyobb különbséggel nyernünk, annak köszönhető, hogy a kiállítás után a Komárom a második félidőben kilenc emberrel védekezett a saját tizenhatosán belül, mi pedig a befejezéseknél nem voltunk elég pontosak. Igyekeztünk több fiatalnak is lehetőséget adni ezen a találkozón. Köztük Gyurákovics Eriknek, aki hónapok óta nálunk készül, az U19-es csapatunkban pedig kiválóan véd.

Vigh László: – Kijött a két csapat közti tudáskülönbség. A második félidei játékért dicséret illeti a játékosaimat, összességében azonban bátrabban kell futballoznunk.

Nagy László megsérült, nem játszik a Plock elleni BL-meccsen

Nagy Lászlónak nem a lövő keze sérült meg, ezért vélhetően hamarosan visszatérhet a pályára. Tovább olvasom