NB III - A Csorna három, az ETO hét góllal nyert

A Gyirmót II. az Ajkával döntetlent játszott, a Komárom kikapott Csepelen.
Győr, ETO Park, 700 néző. V.: Jakab dr.

ETO: Kunsági – Vadász, Nagy Á., Nagy J., Kiliti, Pongrácz (Kulcsár, 46.), Lázár, Beliczky (Kabát, 46.), Magasföldi, Szabó L. (Rácz, 70.), Zamostny. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Diósd:  Román – Molnár, Schmidtka, Sándor, Cservenka, El-Sherif, Fogas (Czene, 89.), Bánhidi, Dunai, Wágner (Primus, 75.), Novák (Szmola, 46.). Vezetőedző: Nahóczky Attila.

Gsz.: Kabát (55., 78.), Szabó L. (13.), Nagy Á. (22.), Magasföldi (34.), Zamostny (65.), Rácz (81.).

13. p: Vadász középre adását Szabó L. 16 méterről, egyből a jobb sarokba helyezte. 1–0. 23. p: Beliczky fejesét még kiütötte a kapus, Nagy Á. azonban ugyancsak fejjel a bal felső sarokba juttatta a labdát. 2–0. 34. p: Formás bal oldali Beliczky–Szabó akció végén a beadást Magasföldi közelről, belsővel helyezte a kapu bal sarkába. 3–0. 55. p: Kabát 25 méterről elvégzett szabadrúgása nyomán a laposan meglőtt labda a bal kapufáról a jobb sarokba pattant. 4–0. 65. p: Zamostny egy igazítás után 18 méterről, a jobbösszekötő helyéről ballal „tekerte" a labdát fejmagasságban a kapu jobb oldalába. 5–0. 78. p: Kulcsár–Rácz adogatás végén a visszagurított labdát Kabát 16 méterről küldte a bal sarokba. 6–0. 81. p: Zamostny fejjel tette vissza lövésre a labdát a támadást indító Rácz elé, a cserecsatár pedig kapásból továbbított a hálóba. 7–0.

Szerény képességű ellenfelével szemben nagy kedvvel játszva szerzett örömöt nézőinek a győri csapat. A játék képe és a helyzetek alapján az ETO könnyen arathatott volna két számjegyű győzelmet.

Bekő Balázs: – Az első tizenöt percet leszámítva játékosaink a pályán hozzátették ehhez a mérkőzéshez mindazt, amit hozzá lehetett tenni. Elég gördülékenyen, folyamatosan játszottunk, a góljainktól felszabadultak lettünk, szép támadásokat vezettünk. Örülök, hogy kiszolgáltuk a közönségünket, messzemenő következtetést azonban nem szabad levonni a hétgólos győzelemből.

Nahóczky Attila: – Szerettünk volna szorosabb eredményt elérni, de a rengeteg probléma, amivel küszködünk, szembeötlő volt ezen a mérkőzésen is.

Gyirmót FC Győr II-FC Ajka 2-2 (0-1)
Gyirmót, 100 néző. V.: Leél-Őssy.

Gyirmót II: Hrabina – Irmes, Lengyel, Aranyos, Papp, Kőris, Tóth L. (Füleki, 69.), Borkai, Orovecz (Dávid, 69.), Kovács Zs., Farkas Z. (Nagy B., 76.). Vezetőedző: Nagy László.

Ajka: Balogh – Pál, Pákai, Fodor, Kozma, Köles, Hanzl (Csordás, 67. p), Tölgyesi, Pavliczky (Horváth D., 82. p), Lőrinczy, Major (Szabó Zs., 58.). Vezetőedző: Bücs Zsolt.

Gsz.: Lengyel (81.), Füleki (90.), ill. Lőrinczy (25., 71.).

25. p: Hanzl passzolta le a szabadrúgást Lőrinczynek, aki 16 méterről laposan a kapuba lőtt. 0–1. 71. p: Lőrinczy egy 18 méteres szabadrúgást a bal alsó sarokba lőtt. 0–2. 81. p: Kovács Zs. bal oldali szögletét a rövidre érkező Lengyel csúsztatta a jobb felső sarokba, 1–2. 90. p: Jobb oldali beadás után Füleki lőtte ki a bal felső sarkot. 2–2.
A rutinosabb Ajka kétgólos vezetéshez is jutott. A második játékrészre magasabb fokozatra kapcsolt a Gyirmót II. A lefújás előtti percekben sikerült is egyenlíteni.

Nagy László: – Nagyon gyengén kezdtük a mérkőzést, megérdemelten vezetett az Ajka. Végig hittem abban, hogy nem kapunk ki, végül bravúrosan döntetlenre mentettük a meccset.

Bücs Zsolt: – Kettő-nullás vezetésünk után érthetetlen módon kapkodva és rengeteg hibával játszottunk.

Veszprém-Csornai SE 0-3 (0-1)
Veszprém, 150 néző. V.: Derdák.

Veszprém:  Hársfalvi – Kókány, Bognár, Horváth, Ács (Hegedűs, 76.), Gunther, Molnár (Felber, 46.), Simon B. (Szabó L., 55.), Szabó P., Dobsa, Krebsz. Vezetőedző: Lantai Balázs.

Csorna: Sánta – Nagy Sz., Kerékgyártó, Császár, Füredi, Folmer (Babics, 79.), Csikós, Czanik (Litresics, 82.), Simon A., Kelemen, Serfőző. Vezetőedző: Hannich Péter.

Gsz.: Simon (24.), Csikós (63.), Folmer (67.).

A 23. percben Serfőző szerzett labdát az alapvonalnál, majd beadását a jól helyezkedő Simon értékesítette. 0–1. Hat perccel a játékrész vége előtt a 16-oson beül Serfőzőt lökték el a veszprémi védők. A sértett által elvégzett büntetőből a bal alsó felé tartó lövést Hársfalvi bravúrral hárította. A második félidő közepén Kelemen lekészítése után Csikós hatalmas bombát ragasztott a veszprémi kapuba. 0–2. A Csorna továbbra se állt le és Füredi szögletét követően Folmer juttatta a labdát a gólvonalon túlra. 0–3.

A Csorna megérdemelt győzelmet aratott az amúgy szépen küzdő Veszprém felett.

Lantai Balázs: – Úgy látom, hogy vagy nem tudunk, vagy nem akarunk felnőni a feladathoz. A gárdában benne van a bravúr lehetősége, de mindig elcsúszunk valamin.

Hannich Péter: – Érdekes, hektikus meccset játszottunk. Az első negyedórában kiválóan futballoztunk, aztán a Veszprémnek volt egy jó tízperces periódusa. Fordulás után két nagy helyzetben még hibáztunk, azonban a harmadik ziccerünket már gólra váltottuk, amivel úgy érzem, érdemben is eldőlt a meccs. Megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Megyei foci - A Fertőszentmiklósnak sikerült először megvernie a Nyúlt

A 11. forduló szinte minden mérkőzését szombaton rendezték az ünnep miatt, ezek az eredmények… Tovább olvasom